2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.9.2019 otevřeno: 1380 x

Těsně před reprezentačním srazem špatná zpráva pro národní tým. Proti Portugalkám bez Hrbkové

V zápase německé bundesligy se v dresu Frisch Auf Göppingen zranila den před začátkem reprezentačního srazu Michaela Hrbková. Zranění lýtka nepustí českou reprezentační oporu do úvodních dvou zápasů kvalifikace EHF EURO 2020.

Michaela Hrbková bude chybět českému reprezentačnímu týmu v úvodních duelech kvalifikace EHF EURO 2020. V sobotním zápase ve svém klubu Frisch Auf Göppingen si zranila lýtko. „Je to největší smůla, kterou jsem ve své házenkářské kariéře zažila. Ve 20. minutě zápasu jsem si zase obnovila zranění lýtka z minulého roku. Myslím si, že mi sval praskl úplně na stejném místě. Prostě jsem v útoku zabrala, chtěla jsem proskočit, najednou mi tam dvakrát ruplo a spadla jsem na zem. Myslím si proto, že je to opět natržené a minimálně měsíc budu chybět,“ popisovala smolný okamžik zápasu Michaela Hrbková a neskrývala veliké zklamání. „Je to prostě strašná smůla! Mrzí mě to dvojnásob, vždyť jsem měla hrát znovu doma v Olomouci, měli se za mnou přijít podívat mí známí a skoro celá rodina. Moc mě to mrzí. Na zápas do Olomouce se ale přijedu podívat a holkám budu fandit. Pořád i tak doufám, že bude vyprodáno, že lidé přijdou. Já budu holky podporovat na místě,“ slíbila.

„Samozřejmě je to velké oslabení. Každé zranění a neúčast zkušených hráček je pro nás velkou ztrátou. Těžko jejich zkušenosti a výkony můžeme nahradit. U Míši se to násobí dalšími věcmi – měla hrát doma a je jednou z tahounů týmu,“ neskrýval zklamání z nečekané absence opory českého výběru ani reprezentační trenér Jan Bašný.

O zranění Hrbkové se Bašný dozvěděl hned v sobotu večer. „Večer jsem s Míšou byl v kontaktu. Všichni jí fandíme a přejeme jí, aby její zranění nebylo příliš váženého rázu. Snad za námi do Olomouce přijede jako jakási morální podpora. Doufáme, že její zranění nebude tak závažné, aby ji na delší dobu vyřadilo ze hry,“ zadoufal Bašný.

Na sraz místo Hrbkové Bašný rychle povolal Silvii Poláškovou z Poruby. Komplikací pro český tým je i skutečnost, že na postu pravé spojky výběru chybí i další hráčky. „Na tomto postu je momentálně mimo i Helena Ryšánková a Sára Kovářová, tím se nám situace ještě více komplikuje. Přesto věřím, že hráčky, které budou hrát na postu pravé spojky – ať už Hurychová nebo Polášková - svůj úkol zvládnou. Hurychová s námi pracovala už celý minulý rok, měla by zapadnout do hry bez větších problémů. Sylvii Poláškovou musíme zapracovat za dva dny,“ vysvětlil Bašný a dodal: „Míšino zranění je pro nás oslabení, je to pro nás problém, ale myslím, že tým má na to, aby hru Míši nějakým způsobem nahradil.“

Reprezentantky se schází v Olomouci v neděli 22. září. Úvodní zápas kvalifikace o EHF EURO 2020 čeká český tým ve středu 25. září ve 20.15 ve sportovní hale UP v Olomouci, druhý z kvalifikačních duelů - souboj se Severní Makedonií - pak v sobotu 28. září v 18 hodin ve Skopje v Severní Makedonii.

Český tým se v kvalifikaci EHF EURO 2020 tedy poměří s týmy Portugalska, Makedonie a Švédska. Z každé kvalifikační skupiny postoupí na EHF EURO 2020 žen v Dánsku a Norsku dva nejlepší celky, už kvalifikované jsou týmy hostitelských zemí Dánska a Norska, naopak svou účast budou muset obhajovat třeba úřadující šampionky Francouzky, stříbrné medailistky Rusky nebo bronzové Nizozemky.

 

Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko

25. září 2019 ve 20 hodin, Olomouc

Vstupenky zde.

 

Nominace pro přípravný kemp a kvalifikační utkání EHF EURO 2020 22. – 29. září 2019:

Brankářky: KUDLÁČKOVÁ Petra (Kristianstad Handball Klubb, SWE), NOVOTNÁ Sabrina (DHK Baník Most), SATRAPOVÁ Lucie (Issy Paris Hand, FRA)

Pivoti: ADÁMKOVÁ Petra (Frisch auf Göpingen, GER), KONEČNÁ Michaela (DHC Sokol Poruba), ANDRÝSKOVÁ Veronika (DHC Sokol Poruba)

Pravé spojky: HURYCHOVÁ Markéta (Zaglebie Lubin), POLÁŠKOVÁ Silvie (DHC Sokol Poruba)

Levé spojky: JEŘÁBKOVÁ Markéta (ÉRD HC, HUN), KORDOVSKÁ Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER), KVÁŠOVÁ Hana (Sokol Písek/Jiskra Havl. Brod)

Střední spojky: KOREŠOVÁ Iveta (Thüringen HC, GER), MARČÍKOVÁ Šárka (SG H2Ku Herrenberg, GER), MALÁ Veronika (Issy Paris Hand, FRA)

Pravá křídla: KNEDLÍKOVÁ Jana (Györ Audi ETO KC, HUN), ZACHOVÁ Dominika (DHK Baník Most)

Levá křídla: MIKA Kristýna (Truchtersheim HB, FRA), ŠUSTKOVÁ Jana (DHK Baník Most)

Náhradnice: FRANKOVÁ Anna (HSG Bad Wildungen Vipers, GER), JUNGOVÁ Linda (DHK Baník Most), KOVÁŘOVÁ Sára (DHK Baník Most), MUČKOVÁ Hana (DHC Sokol Poruba), DESORTOVÁ Eliška (Sokol Poruba), DVOŘÁKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), MIKULÁŠKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), ŘEZÁČOVÁ Karin (DHC Slavia Praha), SMETKOVÁ Valerie (HK Hodonín/ TJ Sokol Poruba). 

 

Program českého reprezentačního týmu žen pro sezónu 2019/2020

22. - 29. září Tréninkový kemp v Olomouci a kvalifikační utkání o EHF EURO 2020

17. - 23. listopadu Tréninkový kemp v Chebu, mezinárodní turnaj v Chebu (21. - 23. listopadu)

17. - 19. března Tréninkový kemp v Kutné Hoře a 2 přípravná utkání proti Chorvatsku

21. - 29. března Přípravný kemp a kvalifikační utkání o EHF EURO 2020 ve Frýdku-Místku

21. - 24. května Přípravný kemp Dobříš

24. května - 1. června Přípravný kemp a kvalifikační utkání o EHF EURO 2020 v Mostě 

 

Hala UP Olomouc 25. září 2019 ve 20.15.

Česká republika - Portugalsko

Kvalifikace o postup na EHF EURO 2020

 

 

Archivní foto

 

 

 Akce probíhá za podpory Olomouckého kraje