2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.8.2019 otevřeno: 1319 x

Češky porazily Itálii, ve finále se utkají s Islandem

Semifinále zvládly české házenkářky skvěle. Vyřadily domácí Itálii a vybojovaly si postup do finále. V něm se o postup mezi evropskou elitu utkají s Islandem.

 

S Itálií to Češky neměly jednoduché, nakonec ale vybojovaly důležitou výhru. Už o poločase sice Češky vedly o tři branky, domácí Italky se ale nevzdaly lacino a o postup se bojovalo až do konce. „Na začátku utkání jsme byly nervózní, ale pak jsme sebraly všechny své síly a dotáhly jsme utkání do vítězného konce,“ ohlížela se za utkáním Natálie Kuxová.

Nejlepší hráčkou zápasu byla v tomto utkání vyhlášena Veronika Holečková: „Rozhodně si ceny cením, byl to ale týmový výkon a tak, bych nevyzdvihla jenom sebe, ale hru celého týmu. Všem fanouškům dekujeme za podporu a zítra v pět hodin nám fanděte.“

Ve finále si to v neděli od 17 hodin rozdají s Islandem (vítězný tým skupiny, zatím jediný přemožitel Česka na turnaji - 26:24) nejen o vítězství na turnaji, ale rovněž o účastnické místo na příštím EHF EURO W19 pro svou věkovou kategorii, ale také o místo v elitní evropské skupině EHF EURO W17 pro své nástupkyně a účast na světovém šampionátu v příštím roce.

 

EHF Championship W17 v Itálii

Itálie – Česká republika 24:27 (12:15)

Sestava a branky České republiky: Holečková 5, Holeňáková 4, Königová 4, Drozdová 3, Fleková 3, Cholevová 2, Kuxová 2, Smějová 2, Lásková 1, Vostárková 1, Daňková, Kubálková, Malá, Poláková, Prašivková, Srpová.
Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/0. Vyloučení: 2:2.

 

Nominace českého týmu pro EHF Championship W17 2019 v Itálii:

Brankářky: Malá Michaela (DHC Plzeň), Srpová Adéla (DHK Baník Most)
Pivoti: Drozdová Lucie (DHC Plzeň), Lásková Pavlína (DHC Plzeň)
Křídla: Kubálková Klára (DHK Zora Olomouc), Königová Kristýna (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Smějová Michaela (TJ Tatran Bohunice), Poláková Marie (TJ Jiskra Havlíčkův Brod)
Spojky: Vostárková Tereza (DHC Slavia Praha), Fleková Lucie (SHK Kunovice), Kuxová Natálie (DHK Zora Olomouc), Holeňáková Denisa (DHC Slavia Praha), Prašivková Markéta (DHC Sokol Poruba), Daňková Michaela (HC Zlín), Cholevová Charlotte (TJ Sokol Ostrava Zábřeh), Holečková Veronika (DHC Slavia Praha).

 

Výkony českých házenkářek můžete sledovat živě ve video přenosech na www.ehftv.com

Sledovat můžete také na sociálních sítích hashtag #itachampionship19 a oficiální web turnaje www.itachampionship19.com.

 

Rozpis zápasů českého týmu:

3. srpna 2019 14.00 Česká republika - Kosovo
4. srpna 2019 16.00 Izrael – Česká republika
7. srpna 2019 16.00 Island – Česká republika
8. srpna 2019 16.00 Česká republika - Turecko

10. srpna 2019 19.00 Itálie - Česká republika - semifinále
 11. sprna 2019 17.00 Island - Česká republika - finále

Celý rozpis turnaje najdete zde.