2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.8.2019 otevřeno: 886 x

Dorostenky zahájily turnaj v Itálii vysokou výhrou nad Kosovem

Jednadvacetibrankovým rozdílem porazily české dorostenky ve svém úvodním zápase na EHF Championship v Itálii tým Kosova a vítězně tak nakročily do celého šampionátu.

 

Češky od počátku vedly, už o přestávce držely dvanáctibrankový náskok, který po celé utkání zvyšovaly. „Jsem ráda, že jsme vstoupily do celého turnaje výhrou. Nečekala jsem, že budeme od začátku takto vést, o to je cennější, že jsme náskok ještě navyšovaly. Ale pořád je v čem se zlepšovat. Například dneska nám moc nešly koncovky, na druhou stranu v obraně jsme plnily pokyny trenérů a z toho pramenil tento výsledek. Je začátek turnaje a já věřím, že se budeme v jeho průběhu zlepšovat,“ komentovala výkon týmu po utkání Marie Poláková.

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Lucie Drozdová. „Jelikož v týmu působím jako spojka a zde na turnaji jsem v pozici pivota, je to nezvyk. Pomalu si na to ale zvykám a musím poděkovat svým spoluhráčkám, které mi na hřišti pomáhají. Děkujeme také fanouškům za podporu a doufám, že nás budou provázet celým turnajem,“ vzkázala Drozdová.

 

EHF Championship W17, Itálie

Česká republika – Kosovo 39:18 (19:7)

Sestava a branky České republiky: Srpová, Königová 2, Holečková 2, Daňková 4, Kuxová 2, Fleková 3, Kubálková 1, Vostárková 3, Holeňáková 8, Drozdová 4, Poláková 1, Smějová 5, Lásková, Cholevová 3, Prašivková 1, Malá.
Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 100.