2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.8.2019 otevřeno: 575 x

Markéta Hurychová již trénuje v polském Lubinu

Pravá spojka reprezentace Markéta Hurychová se již připravuje se svým novým týmem Metraco Zagłębie Lubin na nadcházející sezónu. Hurychová působila v A-týmu DHK Zora Olomouc 4 roky, nastoupila k 102 utkáním v nichž nastřílela 201 branek. Stala se tak velmi důležitou hráčkou na hřišti a díky svým výkonům se zařadila také do týmu české reprezentace.


Co bylo rozhodujícím důvodem, co vás lákalo na tom, si zahrát právě v týmu Metraco Zagłębie Lubin?

Vždy jsem chtěla zkusit jít hrát do zahraničí, zkusit něco nového a naučit se novým věcem. Házené dávám svůj veškerý čas, a proto bych chtěla v ní něco dokázat. Tým, jako je Zaglebie Lubin, kde hrají evropské poháry EHF a patří k těm nejlepším v polské lize, mi to může pomoct realizovat.


Máte za sebou už určitou část přípravy, jak se vám v týmu líbí a je příprava hodně rozdílná od té v Olomouci?

Do týmu mě holky přijaly docela dobře. Je samozřejmě obtížné zapadnout, když jste z jiného státu a mluvíte jiným jazykem, i když polština je podobná. Snažím se naučit co nejvíce polských slov a snad mi to půjde za chvíli lépe. Co se týče tréninků, tak jsou náročnější. Často střídáme běhání, halu, posilovnu a zpestřujeme si to plážovou házenou.


Máte v plánu se někdy ve svém volnu přijet podívat na zápas na Zoře?

Ano, určitě mám. V nejbližší době bych chtěla jet do Olomouce a podpořit holky, jak to jen půjde. Bude to obtížné, jelikož zápasy budou v podobných termínech, ale chtěla bych se přijet podívat už na první ligový zápas proti Porubě a vidět holky.


 

Jak dlouho jste hrála v Olomouci?

V Olomouci jsem hrála 7 let a moc jsem se tu naučila. Naučila jsem se starat sama o sebe, jelikož jsem přišla v 15 letech a každý z trenérů mi něco dal, od každého jsem se něco naučila a jsem velice ráda, že jsem se tenkrát rozhodla jít z Prahy do Olomouce a zkusit něco nového. Našla jsem si tu kamarády a v budoucnu bych tu i chtěla bydlet.


Tým prozatím oslabil o levorukou spojku, kdo si myslíš, že bude na pravé spojce nejvíce nastupovat?

Myslím si, že A-tým Zory má veliký potenciál. Na každém postu máme šikovné hráčky, které jsou platné. Myslím si, že mě zastoupí na pravé spojce Majda Kašpárková, která je sice pravačka, ale hraje na pravé spojce stejně tak dobře, jako na levé. Je to šikovná hráčka s velkým potenciálem podle mě, protože je všestranná a může zaskočit soupeře čímkoli. Dál si myslím, že by tam mohla hrát Val Kapsová, nebo Ivča Závišková. Všechno to jsou holky s potenciálem a můžou se jen zlepšovat.


Chtěla by jste si v budoucnu ještě někdy v Olomouci zahrát?

Jednou bych si chtěla ještě v Olomouci zahrát. Je to pro mě tým, který má dlouholetou historii a něco dokázal. Nevím, jak to v budoucnu bude, ale do Olomouce bych se chtěla vrátit.

 

Co vám bude nejvíce chybět?

Nejvíce mi budou chybět holky ze šatny. Tady v zahraničí je to trochu jiné, všichni se tu baví, ale ve vzduchu je cítit mírná rivalita. Na Zoře jsme se podporovala jedna druhou a měly jsme velmi dobrý kolektiv. Vídaly jsme se každý den a podnikaly spolu různé výlety, to mi bude opravdu chybět nejvíc. Dál mi bude chybět Olomouc, jako město. Olomouc je nádherná po všech stránkách a budou mi chybět místa, kam jsme chodili.


Na Zoře jste působila i v trenérském týmu u žákovské kategorie, máte v plánu se do budoucna trénování dětí ještě věnovat?

Do budoucna bych se chtěla k trénování jednou vrátit, ale teď bych se chtěla nejdříve zaměřit sama na sebe. Poznat různé názory a cvičení v jiných zemích, zkrátka se více učit a pak využít vědomosti k trénování.

 

Zdroj: www.dhkolomouc.cz