2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.8.2019 otevřeno: 922 x

Dorostenky cestují do Itálie, v neděli odstartují boje EHF Championship

Podobně jako jejich starší kolegyně, i dorostenky nastoupí v prázdninových dnech do bojů tzv. EHF Championship házenkářek do 17 let, tedy šampionátů týmů, které se neprobojovaly na mistrovství Evropy. České hráčky nastoupí do turnaje EHF Championship v Itálii už v sobotu 3. srpna.

 

Postupně se český výběr v italském Lignanu poměří s výběry Kosova, Izraele, Islandu a Turecka. V případě vítězství na EHF Championship se vítězný tým kvalifikuje pro příští ročník EHF EURO házenkářek do 17 i 19 let (2021) a stejně tak pro světový šampionát hráček do 18 let (2020). Vítězné dorostenky by tak samy sobě zajistily účast na juniorském mistrovství Evropy a svým nástupkyním místo na dorosteneckém mistrovství Evropy.

V týmu došlo oproti Evropskému festivalu mládeže, kterého se družstvo zúčastnilo v minulém týdnu, k jedné změně. Kvůli zranění kolena se EHF Championship nemůže zúčastnit Claudia Roupcová, zastoupí ji Markéta Prašivková. Celou nominaci nejdete zde.

 

Nominace českého týmu pro EHF Championship W17 2019 v Itálii:

Brankářky: Malá Michaela (DHC Plzeň), Srpová Adéla (DHK Baník Most)
Pivoti: Drozdová Lucie (DHC Plzeň), Lásková Pavlína (DHC Plzeň)
Křídla: Kubálková Klára (DHK Zora Olomouc), Königová Kristýna (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Smějová Michaela (TJ Tatran Bohunice), Poláková Marie (TJ Jiskra Havlíčkův Brod)
Spojky: Vostárková Tereza (DHC Slavia Praha), Fleková Lucie (SHK Kunovice), Kuxová Natálie (DHK Zora Olomouc), Holeňáková Denisa (DHC Slavia Praha), Prašivková Markéta (DHC Sokol Poruba), Daňková Michaela (HC Zlín), Cholevová Charlotte (TJ Sokol Ostrava Zábřeh), Holečková Veronika (DHC Slavia Praha).

 

Výkony českých házenkářek můžete sledovat živě ve video přenosech na www.ehftv.com

Sledovat můžete také na sociálních sítích hashtag #itachampionship19 a oficiální web turnaje www.itachampionship19.com.

 

Rozpis zápasů českého týmu:

3. srpna 2019 14.00 Česká republika - Kosovo
4. srpna 2019 16.00 Izrael – Česká republika
7. srpna 2019 16.00 Island – Česká republika
8. srpna 2019 16.00 Česká republika - Turecko
 

Celý rozpis turnaje najdete zde.

 

Před šampionátem poskytl trenér českého reprezentačního výběru Michal Červenka rozhovor pro oficiální web šampionátu.

 

Jaká jsou očekávání českého týmu pro EHF Championship?

Musíme věřit v naše schopnosti, tvrdou práci a bojovat o každý míč. Spoléhat jedna na druhou, dát své vlastní individuální síly ve prospěch celku a týmové práce a především získávat nedocenitelné zkušenosti. Pokud naplníme tato očekávání, můžeme uspět.

 

Bojíte se některého ze soupeřů?

Ne, nebojíme se soupeřů, ale před každého soupeře nastupujeme s respektem a pokorou. Primárně se chceme soustředit na náš výkon. V této kategorii se často objevují překvapivé výsledky a tato kategorie je také charakteristická velkými výkyvy mezi jednotlivými zápasy. Důležitější tak často je být aktuálně v dobré pohodě a náladě spíš, než mít skvělou házenkářskou formu nebo velkou házenkářskou tradici.

 

Jaká je síla vašeho týmu?

Všechny hráčky již mají mezinárodní zkušenosti. Z tohoto důvodu doufáme, že již vědí, jak intenzivní a těžké jsou tyto zápasy. Síla našeho týmu stejně jako naše slabina je fakt, že náš tým je složený z různých osobností, které umí vzít na sebe zodpovědnost v klíčových momentech. Spoléháme na vyvážený a široký kádr.