2020 Women´s EHF EURO
ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.6.2019 otevřeno: 1657 x

Dorostenci dvakrát jasně přehráli Slovensko, chystají se na Otevřené mistrovství Evropy ve Švédsku

Stejně jako jejich kolegyně v nedalekém Hluku i dorostenečtí reprezentanti se o víkendu dvakrát utkali s týmem Slovenska. A stejně jako dívky, i dorostenci dvakrát vyhráli.

 

Pro dorostenecký výběr hráčů ročníků 2002 a 2003 to byla vůbec první reprezentační akce a za úvodní výkon v reprezentačním dresu si od trenéra Jiřího Hynka vysloužili pochvalu. „Po soustředění u nás panuje spokojenost. Hráči se po prvním zápasu, po kterém jsme měli výhrady k obraně i útočné fázi, v níž jsme mohli některé situace řešit lépe, ve druhém utkání snažili přenést výtky na hřiště a projevilo se to i na výsledku. Hráči dokázali zareagovat a posunout svůj výkon dál. Samozřejmě ale máme pořád na čem pracovat,“ komentoval úvodní dvě vystoupení českého týmu Hynek. Češi porazili Slovensko 33:27 a 30:19.

 

 

S vyhlídkami směrem k červencovému Otevřenému mistrovství Evropy ve Švédsku je ale trenér opatrný. „Na druhou stranu nemůžeme náš výkon proti Slovensku přeceňovat, uvidíme, co ukáže až konfrontace ve Švédsku. Pozitivní je, že kluci dokázali reagovat na pokyny a během čtyř poločasů byla vidět zlepšující tendence,“ zopakoval trenér a dodal: „Prostor dostali všichni hráči, takže po této stránce měření splnilo svůj účel. Nominace na OPEN se totiž bude formovat z těchto hráčů. Chceme to rozseknout co nejdříve, abychom se v Plzni mohli už konkrétně připravovat na šampionát ve Švédsku.“

Trenér pochválil svěřence i za přístup k přípravě, stínem celého srazu je tak jen zranění Ondřeje Volejníka. „Příprava proběhla bez problémů. Mrzí nás zranění Volejníka, který si po druhé tréninku pochroumal koleno. Teď čeká na magnetickou rezonanci a uvidíme, co bude dál. Ondřej je velkým příslibem a oživením tohoto týmu, takže doufáme, že bude v pořádku. Určitě dostane šanci v budoucnu. Doufáme, že to nebude nic vážného a třeba se popere i o nominaci na OPEN,“ uzavřel Hynek.

 

Česká republika – Slovensko 33:27 (17:13)

Sestava a branky: Chmela, Michálek 1, Rakouský 1, Patzel 7, Mareček, Mazurek 3, Choleva 3, Bajer 1, Ježek, Kaplan, Havran, Rumian 6, Fiala 3, Svoboda, Mořkovský 8/3, Rychal.

 

Česká republika – Slovensko 30:19 (14:7)

Sestava a branky: Chmela, Michálek 1, Rakouský 3/2, Patzel 4, Mareček 3, Mazurek 1, Choleva, Bajer 2, Ježek 2, Kaplan 1, Havran, Rumian 9/2, Fiala 3, Svoboda, Mořkovský 1, Rychal.
 

 

Nominace pro přípravný kemp v Hodoníně 6. - 9. 6. 2019

BAJER Pavel (HC Zubří), FIALA Štěpán (HC Zubří), HAVRAN Matěj (HC Zubří), CHMELA Tomáš (HC Zubří), CHOLEVA Mathias (TJ Sokol Ostrava), JEŽEK Zdeněk (Dukla Praha), KAPLAN Leonard (Talent Plzeň), MAREČEK Tomáš (TJ Sokol Nové Veselí), MAZUREK David (HC Zubří), MICHÁLEK David (TJ Rožnov p. R.), MOŘKOVSKÝ Lukáš (HC Zubří), PATZEL Jonáš (Dukla Praha), RAKOUSKÝ Jiří (Dukla Praha), RUMIAN Jakub (TJ Cement Hranice), RYCHAL Ladislav (Talent Plzeň), SVOBODA Vojtěch (HC Zubří), VOLENÍK Ondřej (SKP Frýdek-Místek)

Náhradníci: CIBORAN Martin )HCB Karviná), CIESLA Daniel (HK Lovosice), ČEPICA Karel (HC Zubří), HANTÁK Martin (TJ Sokol Nové Veselí), HAVRÁNEK Tomáš (SKP Frýdek-Místek), HRSTKA Jan (Dukla Praha), MOŽÍŠ Bohumil (HC Zubří), RAKOUSKÝ Martin (Dukla Praha), SEDLÁČEK Ondřej (Sokol Šťáhlavy), ŠEBESTA Marek (Dukla Praha), ŠEVČÍK Jan (TJ Sokol Nové Veselí)