2020 Women´s EHF EURO
ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.6.2019 otevřeno: 1443 x

V Hodoníně se sešel nový tým dorostenců, poměří se se Slovenskem

V nedalekém Hluku se připravuje tým dorostenek, v Hodoníně makají mladí reprezentanti. Ti se na oficiální reprezentační akci sešli vůbec poprvé. Pod vedením trenéra Jiřího Hynka se chystají na prázdninové Otevřené ME ve Švédsku.

 

Trenér Jiří Hynek pracoval v uplynulém reprezentačním cyklu s výběrem házenkářů ročníků 2000 a 2001. Teď „odcházející“ dorostence vyprovodil směrem k juniorské kategorii a ujal se nového dorosteneckého výběru. Poprvé se s hráči sešel v Hodoníně ve čtvrtek 6. června. Tým se v sobotu v 18 hodin utká s hodonínské hale se Slovenskem, odvetu týmy sehrají v neděli v 11 dopoledne.

 

Jak se tento nový výběr formoval?

První výběr týmu vznikl loni na podzim, kdy se družstvo zúčastnilo Turnaje olympijských nadějí v Maďarsku pod vedením Honzy Bělocha, mého nynějšího asistenta. Poté, co bylo rozhodnuto, že nový tým dorostenců povedeme my dva, nechal jsem výběr na Honzovi, který má jako trenér TCM velký přehled a absolvoval s hráči právě turnaj v Maďarsku. Dostal moji plnou důvěru a myslím, že hráči, které tady máme a které jsme si vyzkoušeli i na jarním MITAHu, jsou opravdu dobří, mají už za sebou nějakou cestu a znalost systémů, na kterých se pracuje v TCM a je to na nich vidět. Když to srovnám s hráči ročníků 2000 a 2001, tak tito hráči jsou na tom v individuálních dovednostech lépe.


Dá se tedy říct, že toto je první generace, která nový systémem práce s mládeží prošla kompletně?

To bych zatím neřekl. Tito hráči jím ještě neprošli kompletně, ale práce v klubech a především v TCM je na nich vidět. Je vidět koncepční přístup, kdy se po nich ve všech TCM chce to stejné. Hráči sem do reprezentace přijdou připravení a některými věcmi se už nemusíme zaobírat. Ano, musíme je pilovat, ale můžeme se víc soustředit na herní věci než se zabírat individuálními detaily. Neříkám ale, že to neděláme vůbec, pořád je to mládežnická reprezentace, která vychovává hráče pro seniorskou kategorii.


 

Tady máte osmnáctku hráčů. Je to kompletní výběr, který jste sem povzali?

Bohužel, včera se nám omluvil Patrik Bartošák. Zkoušeli jsme donominovat dva hráče, ale bylo to příliš narychlo. Ale jinak tady máme v podstatě ty hráče, které jsme tu mít chtěli a s nimi nastoupíme do těch dvou přátelských utkání.

 

Před sebou máte dva zápasy proti Slovensku. Když nepočítáme klubovou úroveň, je to pro hráče první mezinárodní měření. Co od toho očekáváte?

Očekáváme, že se nám hráči ukáží v plné kráse, ukáží to, co umí a v mezinárodní konfrontaci. A hlavně to, jak dokážou zapadnout mezi sebe. Jsou tady hráči, kteří ve svých klubech vynikají a my teď potřebujeme, aby napříč kluby zapadli jeden vedle druhého. Aby šlapali jako tým. Bereme to také jako přípravu na Otevřené ME ve Švédsku. Neříkám, že naše výsledky tady nebo ve Švédsku budou nějak směrodatné, ale chceme krůček za krůčkem pilovat herní věci, aby systém klapal a mohli jsme na to nabalovat další věci.


 

Předpokládáte, že by před cestou do Švédska měly nastat v týmu nějaké výraznější změny?

Z této sestavy pojede určitě většina hráčů. V tuto chvíli nepředpokládám, že bychom někoho v sestavě měnili. Uvidíme, jak na tom bude Patrik Bartošák. Ale šestnáctka se bude vybírat nejspíše z hráčů, kteří jsou s námi tady v Hodoníně.

 

Čeká vás před cestou do Švédska ještě další příprava?

Sejdeme se ještě na tři dny v Plzni, kde ještě potrénujeme Určitě si netroufneme jet z „voleje“ rovnou do Švédska. Kluci od nás také dostanou plán, jak se individuálně udržovat v kondici, aby z toho nevypadli. Ve Švédsku nás budou čekat kvalitní zápasy a věřím, že pro kluky to bude zajímavý start reprezentační kariéry, který jim otevře cestu na mezinárodní scénu.

 

Máte představu, kde by se tento tým ve srovnání s Evropou mohl pohybovat?

To bych nechtěl předjímat. Říkat, že ty a ty bychom měli porazit. Určitě tam nejedeme s tím, že si ve skupině dopředu odškrtáme, s kým bychom měli vyhrát a na koho nemáme. Nebudeme až tak koukat na výsledky. Uvidíme zápas od zápasu, jak budou jednotliví hráči ve hře fungovat a s kým se dá do budoucna víc počítat nebo s kým se bude muset jinak pracovat, aby se mohl rozvíjet směrem, který potřebujeme pro seniorskou kategorii.

 

 

 

Tento týden jste absolvoval i akci s týmem dorostenců, kteří po prázdninách už zaujmou pozici juniorského reprezentačního týmu. Dá se tento „odcházející“ dorostenecký tým, který odevzdáváte do juniorské kategorie, nějak charakterizovat?

Byl to naprosto bezproblémový tým. Zejména po stránce disciplíny. Tento tým ještě neprošel systémem TCM do takové míry, jako tento nový tým a na začátku to bylo znát. Nikdy jsme s nimi ale neměli problémy, vždycky se ze sebe snažili dostat to nejlepší. Vyvíjeli se herně i charakterově. Teď to záleží na nich. Říkali jsme jim, že mají slušnou startovní čáru a teď se ukáže, jakou mají chuť, ambice, co chtějí házené obětovat a kam chtějí dojít. Některé zápasy se nám povedly líp, jiné hůř. V některých zápasech vynikl jeden, jindy druhý. Ale určitě jsou tam zajímaví hráči, kteří jsou velkým příslibem do budoucna a to je dobrý výhled pro českou seniorskou reprezentaci.

 

Nějaké konkrétní talenty?

Určitě tam jsou! Dokazuje to třeba Šimon Mizera, který v minulých dnech absolvoval přípravný sraz s Ačkem. Myslím si, že to je jeden z top talentů a nadějí české házené. Troufnu si říct – a nechci se jich dotknout – že tady byli a jsou desítky let Martin Galia a Petr Štochl, kteří dokázali zavřít tu bránu a dlouho k sobě nikoho svými výkony nepustili. V tomto si myslím, že Šimon má velmi dobře našlápnuto a že by po nich tuto roli mohl převzít. Věřím, že v dalších letech by tou brankářskou osobností mohl být právě on. Velmi bych mu to přál.

 

Nominace pro přípravný kemp v Hodoníně 6. - 9. 6. 2019

BAJER Pavel (HC Zubří), FIALA Štěpán (HC Zubří), HAVRAN Matěj (HC Zubří), CHMELA Tomáš (HC Zubří), CHOLEVA Mathias (TJ Sokol Ostrava), JEŽEK Zdeněk (Dukla Praha), KAPLAN Leonard (Talent Plzeň), MAREČEK Tomáš (TJ Sokol Nové Veselí), MAZUREK David (HC Zubří), MICHÁLEK David (TJ Rožnov p. R.), MOŘKOVSKÝ Lukáš (HC Zubří), PATZEL Jonáš (Dukla Praha), RAKOUSKÝ Jiří (Dukla Praha), RUMIAN Jakub (TJ Cement Hranice), RYCHAL Ladislav (Talent Plzeň), SVOBODA Vojtěch (HC Zubří), VOLENÍK Ondřej (SKP Frýdek-Místek)

Náhradníci: CIBORAN Martin )HCB Karviná), CIESLA Daniel (HK Lovosice), ČEPICA Karel (HC Zubří), HANTÁK Martin (TJ Sokol Nové Veselí), HAVRÁNEK Tomáš (SKP Frýdek-Místek), HRSTKA Jan (Dukla Praha), MOŽÍŠ Bohumil (HC Zubří), RAKOUSKÝ Martin (Dukla Praha), SEDLÁČEK Ondřej (Sokol Šťáhlavy), ŠEBESTA Marek (Dukla Praha), ŠEVČÍK Jan (TJ Sokol Nové Veselí)