2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.5.2019 otevřeno: 672 x

Iveta Luzumová podruhé nejlepší hráčkou německé Bundesligy

Iveta Luzumová byla i letos nejproduktivnější kanonýrkou nejprestižnější německé soutěže. V letošním ročníku 1. německé Bundesligy nastřílela 184 gólů s průměrem 8,8 branek na zápas. Oprávněně tak byla znovu vyhlášena nejlepší hráčkou soutěže.


„Je to skvělý pocit! Vyhrát po druhé za sebou není jednoduché, navíc v zahraniční soutěži. Moc si toho vážím, protože v téhle anketě volí trenéři a kapitánky týmů,“ radovala se krátce po zveřejnění výsledku soutěžní ankety Iveta Luzumová.

Přiznala zároveň, že výsledek je pro ni překvapením. „Musím se přiznat, že jsem to letos nečekala. Loni jsem měla formu lepší, tak se to nabízelo, ale letos jsem byla navíc 2 měsíce zraněna a přišla hned o několik zápasů. Takže je to pro mě příjemné překvapení,“ dodala sympatická brunetka.

 

 

Sezóna jí však přinesla i jedno zklamání. Její Thüriger HC nedokázal obhájit mistrovský titul. Za vítězným Bietigheimem zaostal jen o skóre. „Abych pravdu řekla, tak bych všechna ocenění vyměnila za titul. Prohrát za cely rok jeden jediný zapas a nemít titul hodně zamrzí,“ přiznává Luzumová.

Sama ale titul pro nejlepší hráčku obhájila, před dvěma lety se radovala z tohoto ocenění její reprezentační spoluhráčka Michaela Hrbková. Češky tak „vládnou“ Bundeslize už tři roky v řadě. „Určitě je to skvělá reklama české házené!“ myslí si Luzumová a na otázku, zda už česká dominance Němce trochu netrápí se smíchem dodala: „Myslím, že by si přáli, aby anketu vyhrála zase Němka :-). Ale ne, nijak se tady neřeší, že vyhrála zrovna Češka. Všichni to berou tak, jak to je.“

A německé soutěži může kralovat i nadále, pokud jí to zdraví dovolí. „Příští sezónu zůstávám v Německu, podepsala jsem smlouvu ještě na 2 roky,“ uzavřela Luzumová.

 

Vítězky ankety Házenkářka Bundesligy v minulých letech:

2015/16 : Anna Loerper (TuS Metzingen) a Verena Breidert (TG Nürtingen)
2016/17 : Michaela Hrbková (Frisch Auf Göppingen) a Sarah van Gulik (HSG Bensheim / Auerbach)
2017/18 : Iveta Luzumová (Thuringian HC) a Merle Heidergott (SV Werder Bremen)