2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.5.2019 otevřeno: 1774 x

Osvědčená sestava. Proti Finsku a Bosně nominovali trenéři Filip a Kubeš stejný tým jako proti Bělorusku

Do závěrečných bojů kvalifikace o EHF EURO 2020 nastoupí v českém dresu pravděpodobně stejná sestava šestnácti jmen, která vybojovala v dubnu vítězství v zápase v Bělorusku. „Ještě donominujeme jedno pravé křídlo. Pokud se někdo z hráčů nezraní, počítáme do závěrečného dvojzápasu s prakticky stejnou sestavou, jaká odehrála dubnové zápasy proti Bělorusku,“ potvrdil záměr realizačního týmu trenér Jan Filip.

Kompletní výběr by se měl sejít v neděli 9. června v Praze, ještě předtím ale trenéři Filip a Kubeš povolali do Plzně ke krátké přípravě vybrané hráče z širšího kádru reprezentace. Na západě Čech bude tým trénovat od 3. do 6. června. „Je to naše tradiční akce. Některým hráčům sice v klubech končí sezóna dřív, dostávají ale individuální plán a dále trénují, takže s formou a kondicí není problém. Jde spíš o herní stránku. Jde nám o souhru, všechen čas, který stráví hráči spolu, je pro nás důležitý, přestože v Plzni nebudeme mít všechny hráče z týmu, který by měl nastoupit proti Finům. Potřebujeme pilovat naše věci – obranu, přechod do útoku, hru v postupném útoku. Navíc jsou v nominaci na tento kemp hráči, kteří jsou v širším výběru a my je chceme víc vidět,“ vysvětlil význam krátkého kempu v Plzni Filip.

Do Plzně tak dostal pozvánku třeba křídelník Jan Zbránek nebo mladý talentovaný brankář Šimon Mizera. „Zbránek podává dlouhodobě výborné výkony v Extralize. Na jeho postu máme samozřejmě trochu přetlak, ale teď je šance ho vyzkoušet. Také jsme pozvali několik juniorských reprezentantů, kterým chceme dát další příležitost a do Plzně jsme povolali i Šimona Mizeru, kterého považujeme za velký brankářský talent a příslib do budoucna. Chceme využít toho, že si na akci v Plzni můžeme vzít tři brankáře a chceme, aby poznal, jak národní tým funguje a aby se postupně začal do týmu zapojovat, přestože je věkem ještě dorostenec,“ doplnil důvody konkrétních pozvánek Filip.

Právě v Plzni by se mělo také rozhodnout o tom, který z čtveřice pravých křídelníků dostane pozvánku na akci v Praze a kvalifikační dvojzápas. „Uzdravil se Miroslav Jurka, po zranění se intenzivně připravuje, navíc zkušenosti jsou jasně na jeho straně. Mezi náhradníky jsou ale ještě další tří křídelníci Poloz, Nedoma a Chmelík. Jednoho v extraligových finalistů – Chmelíka či Nedomu - budeme chtít vyzkoušet právě na kempu v Plzni. Pozvánku do Prahy pro některého z této čtveřice ale budeme řešit na poslední chvíli,“ uzavřel komentář k nominaci Filip.

 

Finové jsou ze hry o EURO, mají ale pořád o co bojovat

Podle Kubeše a Filipa se i přes dobře rozehranou kvalifikační skupinu musí tým stále soustředit především na sebe. „Udělali jsme trochu pokrok v přechodu do rychlého útoku, což nám v minulosti tolik nefungovalo. Myslím, že jsme se trochu posunuli, ale stále máme rezervy. Vždy nám chvilku trvá, než se v prvním zápase rozehrajeme, druhé zápasy kvalifikačních fází jsou v našem podání vždycky lepší,“ zmiňuje slabiny českého týmu Filip a dodává: „Problém máme stále s napadáním prostoru, s kvalitou křížení a tlakem na obranu. To jsou věci, které potřebujeme zlepšit a potřebujeme na to čas. Proto je dobře, že máme možnost se sejít i dříve v Plzni. Přestože tam nebudeme kompletní, bude na tomto kempu řada hráčů, kteří to v budoucnu mohou v reprezentaci zúročit.“

Závěr kvalifikačních bojů se pro všechny týmy nese ve znamení odvet. V případě českého družstva by házenkáři měli navázat na dvě podzimní výhry. Finsko Češi přehráli v Plzni 31:27. „Hra Finů zůstává podobná. V zápasech s Bosnou se objevili v týmu Finska dva, tři noví hráči. Vnesli ale do zápasu spíš své individuální schopnosti, než že by výrazněji ovlivnili celkový systém hry týmu,“ shrnuje poznatky z jarních soubojů Finska s Bosnou Filip a zmiňuje klíčovou neznámou: „Otázkou zůstává, jestli do závěru kvalifikace nastoupí jejich nejlepší hráč Nico Rönnberg, který ještě nezasáhl ani do jednoho z těch čtyř odehraných zápasů.“

V kvalifikační skupině Finům patří poslední příčka, na postupové pozice už dosáhnout nemohou. „Pořád si ale myslím, že mají o co bojovat. Nejhorší týmy kvalifikace totiž spadnou do předkvalifikačních bojů pro další sezónu a já si myslím, že tomu se Finové budou chtít za každou cenu vyhnout. A jediná jejich šance je získat body v posledních dvou zápasech,“ upozorňuje na motivaci Finů Filip.

Český tým si ale také dobře uvědomuje význam posledních dvou zápasů. „Chceme dobře rozehranou kvalifikaci dotáhnout k postupu. A přestože Finové mají nula bodů, čeká nás náročný zápas. Musíme podat maximální výkon, abychom tam uspěli. Je to v našich silách, ale musíme se zodpovědně připravit. Přestože na to nebude tolik času,“ uzavřel Filip.

 

Nominace pro tréninkový kemp v Plzni 3. - 6. června 2019

Brankáři: ADAMÍK Artur (Union Juri Leoben, AUT), GALIA Martin (Górnik Zabrze, POL), MIZERA Šimon (HC Zubří)
Spojky: KLÍMA Matěj (Dukla Praha), PATZEL Vojtěch (Dukla Praha), PIROCH Tomáš (MT Melsungen, GER), SOLÁK Dominik (HCB Karviná), ZDRÁHALA Ondřej (ORLEN Wisła Płock, POL)
Křídla: ČÍP Tomáš (Tatran Prešov, SVK), HRSTKA Jakub (Tatran Prešov, SVK), ZBRÁNEK Jan (HCB Karviná)
Pivoti: DOKOUPIL Jiří (HC Zubří), UŽEK Jan (HCB Karviná), ZEMAN Štěpán (HC Zubří)

Náhradníci: FULNEK Patrik (KH Kopřivnice), HORÁK Pavel (HC Meshkov Brest, BLR), CHMELÍK Jan (Talent Plzeň), JURKA Miroslav (St.Raphael Var HB, FRA), KAŠPÁREK Stanislav (MOL-Pick Szeged, HUN), MONCZKA Marek (HCB Karviná), NEDOMA Miroslav (HCB Karviná), POLOZ David (HSC Suhr Aarau, SUI), SCHAMS Vít (TJ Sokol Nové Veselí), ŠAFRÁNEK Ondřej (Talent Plzeň), ŠKVAŘIL Milan (HSC Suhr Aarau, SUI).

 

Nominace pro kvalifikační boje o EHF EURO 2020 9. až 16. června 2019

Brankáři: GALIA Martin (Górnik Zabrze, POL), MRKVA Tomáš (HBW Balingen – Weilstetten, GER).
Levá křídla: HRSTKA Jakub (Tatran Prešov, SVK), VANČO Marek (Dessau Rosslauer HV 06, GER).
Levé spojky: HORÁK Pavel (HC Meshkov Brest, BLR), SOLÁK Dominik (HCB Karviná), PATZEL Vojtěch (HC Dukla Praha).
Pravá křídla: ČÍP Tomáš (Tatran Prešov, SVK).
Pravé spojky: KAŠPÁREK Stanislav (MOL-Pick Szeged, HUN), MUBENZEM Dieudonné (TV 05/07 Hüttenberg, GER).
Střední spojky: BABÁK Tomáš (Bergischer HC, GER), BEČVÁŘ Roman (HC Elbflorenc 2006, GER), ZDRÁHALA Ondřej (ORLEN Wisła Płock, POL).
Pivoti: PETROVSKÝ Leoš (Bergischer HC, GER), ZEMAN Štěpán (HC Zubří), UŽEK Jan (HBC Karviná).

Náhradníci: ADAMÍK Artur (Union Juri Leoben, AUT), DOKOUPIL Jiří (HC Zubří), CHMELÍK Jan (Talent Plzeň), JURKA Miroslav (St.Raphael Var HB, FRA), KLÍMA Matěj (Dukla Praha), KOTRČ Milan (Bergischer HC, GER), MONCZKA Marek (HCB Karviná), NEDOMA Miroslav (HCB Karviná), PIROCH Tomáš (MT Melsungen, GER), POLOZ David (HSC Suhr Aarau, SUI), SCHAMS Vít (TJ Sokol Nové Veselí), ŠKVAŘIL Milan (HSC Suhr Aarau, SUI), ŠLACHTA Petr (EHV Aue, GER), ZBRÁNEK Jan (HCB Karviná).

 

Program českého týmu

3. – 6. června 2019 – přípravný kemp v Plzni
9. – 11. června 2019 – přípravný kemp v Praze, přesun do Finska
12. června 2019 v 18.05 (17:05 českého času) – Kvalifikace EHF EURO 2020: Finsko – Česká republika, Vantaa, Finsko
13. – 15. června 2019 – přípravný kemp v Ostravě
16. června 2019 v 18.00 – Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika – Bosna a Hercegovina, Ostrava

 

Česká republika - Bosna a Hercegovina 16. června 2019 v 18.00, Ostravar Arena

Vstupenky v ceně 140 Kč v prodeji zde.

 

Akce probíhá za podpory Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostrava.