2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.5.2019 otevřeno: 761 x

Jana Knedlíková potřetí vítězkou Ligy mistrů: Každé vítězství chutná jinak!

Potřetí v řadě slaví česká reprezentantka vítězství v nejlepší klubové soutěži světa. Jana Knedlíková a její Györi Audi ETO KC potřetí zvítězily v Lize mistrů.

„Mám obrovskou radost, že jsme to i letos zvládli! Je to po třetí za sebou, co se nám povedlo usednout na evropský trůn. Sice se to zdá jako ohraná pohádka, ale za každým titulem je jiná cesta a každé vítězství chutná úplně jinak,“ popisuje první dojmy česká křídelnice Jana Knedlíková.

 

Jana Knedlíková (druhá zleva v první řadě) slaví třetí vítězství v EHF Lize mistrů. | Foto: Facebook EHF Champions League 

 

„Final4 je velmi speciální akce, ve které se může stát úplně vše... Finálové boje jsme si moc užívali. Dvanáct tisíc diváků v maďarské Papp Laszlo Aréně vytvořilo neskutečnou atmosféru,“ líčí dál Knedlíková a popisuje i dění na hřišti v průběhu náročného víkendu. „V semifinále jsme nastoupili proti norském týmu Kristiansandu, se kterým jsme se utkali již v hlavní skupině Ligy mistrů. Zápas jsme od začátku velmi dobře zvládli, a proto jsme si k našemu překvapení až do konce drželi větší brankový rozdíl. Díky tomu jsme mohli ušetřit síly na další den do finálového boje.“

Sama Knedlíková k tomuto vítězství přispěla jednou brankou, celkem v soutěži letos skórovala jednatřicetkrát. V semifinálovém souboji Final4 se ale zranila a finálový zápas tak sledovala jen z tribuny. „Došlo ke svalovému zranění a doktorský štáb se rozhodl neriskovat vážnější zranění, proto jsem do finálového zápasu nenastoupila,“ doplňuje Knedlíková.

Finálový zápas Györi Audi ETO KC sehrál proti ruskému týmu Rostov na Donu. „Tento duel byl před Final4 házenkářskou společností velmi očekávaný, jelikož ruský tým vedou naši bývalí trenéři Györu. Myslím, že se to odrazilo i na našem herním projevu, který byl ze začátku trošku nervózní. Ke konci prvního poločasu jsme si ovšem vytvořili podle mě rozhodující náskok. V druhém poločase jsme chybovali v obraně, ale brankářka nás držela svými zákroky. Ke konci druhého poločasu jsme se nemohli prosadit v útoku, a tak se soupeři dařilo postupně dotahovat skóre. Naštěstí jsme zápas týmovou bojovností zvládli dotáhnout do vítězného konce,“ těší Knedlíkovou.

Bouřlivé oslavy třetího titulu vypukly hned po zápase, Knedlíková se ale netají tím, že další oslavy tým ještě čekají. „Oslavy probíhaly po medailovém ceremoniálu přímo na místě, večer jsme se potom přesunuli do centra Budapešti. Dnes jsme odcestovali zpět do Györu, kde oslavíme trofej společně s fanoušky,“ uzavírá česká reprezentantka.

 

Jana Knedlíková (čtvrtá zleva v první řadě) se spoluhráčkami. | Foto: facebook Györi Audi ETO KC a Magyar kézilabda-válogatott

 

Jana Knedlíková v dresu Györi Audi ETO KC. | Foto: facebook Györi Audi ETO KC