2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.5.2019 otevřeno: 881 x

Hrbková před kvalifikací o MS: Černohorky nás můžou podcenit, náš tým někdy dokáže i nemožné

Michaela Hrbková je po zranění definitivně zpátky a těší se, až opět v ostrém kvalifikačním zápase oblékne reprezentační dres. Sezóna v německé bundeslize se podobně jako v českých soutěžích nachyluje a hráčky tak už vyhlíží reprezentační akce. Český tým se sejde už na konci května, v Mostě se pak utká s Černou Horou o postup na mistrovství světa 2019 v Japonsku.

 

Sezóna se nachyluje. Jak se vám v Göppingenu vede?

Poslední dobou moc dobře ne. Dost jsme prohrávali, takže nálada není nejlepší. Máme před sebou poslední domácí zápas, ten chceme za každou cenu vyhrát a já doufám, že se nám to povede. Potom nás čeká už jenom jeden zápas venku. Je to v podstatě derby s Bietigheimem, ve kterém se rozhodne, jestli bude Bietigheim mistrem. Chceme se proto pokusit o senzaci a svým vítězstvím pomoci k mistrovskému titulu Thüringenu.

 

Jak se daří vám osobně? Fyzicky, psychicky i herně?

Upřímně, jsem unavená. Možná to souvisí s tím, že hodně chodím do práce a s vrcholící sezónou je na všechno méně času, nemám tolik prostoru chodit do fitka a být v lepší formě. Teď mi vychází jeden zápas lépe, druhý zase hůř. Doufám, že se mi teď v posledních zápasech bude dařit, abych pak v reprezentaci mohla navázat na dobré výkony, abych si věřila a pomohla tak týmu k výhře nad Černou Horou.

 

V březnu v Chorvatsku jste byla po delší pauze s týmem. Jak jste si to užily?

Až na zdravotní problémy, které mě tam postihly a přenesly se i na Janu Knedlíkovou, která si to pak protrpěla hůře než já, jsem si poslední sraz moc užila. Jsem ráda, že jsme byly u moře, že to byla trochu změna. Holky jsem viděla po dlouhé době a byla jsem moc ráda, že jsme spolu mohly strávit nějaký čas a říct si, co je u koho nového.

 

Sezónu jste odehrála právě v Chorvatsku (2014/2015 Lokomotiva Záhřeb). Můžete nějak přiblížit své zkušenosti s házenou v tom regionu?

Házená v Chorvatsku není na moc dobré úrovni. Popravdě jsem tam šla jen kvůli Lize mistrů, která byla mým snem. Možná se od doby, kdy jsem v Chorvatsku působila, situace změnila. V sezóně, kterou jsem tam strávila, ale byly v soutěži dva kvalitní týmy a zbytek jsme poráželi o deset. Bylo to takové nijaké, ale i tak to byla zajímavá zkušenost, které nelituju. Když tento region srovnávám s Německem a Maďarskem je samozřejmě třeba zájem fanoušků v těchto házenkářských zemích mnohem větší.

 

Měla jste možnost setkat se v Chorvatsku, které s Černou Horou sousedí, s házenou Černohorek?

Když jsem hrála v Chorvatsku, trénovaly jsme na soustředění s týmem černohorské Podgorici a pak jsme se s nimi i utkaly. Takže hráčky Černé Hory znám. S Černou Horou jsme ale už několikrát hrály i v reprezentaci, takže dobře známe celý tým.

 

Michaela Hrbková (zcela vlevo) se spoluhráčkami na turnaji v chorvatské Poreči, březen 2019.

 

Ano, s Černou Horou se český tým poměřil v posledních letech několikrát. Naposledy na EURU 2016 ve Švédsku (výsledek 27:28 pozn.). Co aktuálně víte o soupeřkách z Černé Hory? Můžete nějak popsat jejich tým a hru?

Hra Černohorek je rychlá. Mají rychlá křídla, která běhají do rychlých útoků. Co hráčka – to jméno. Nic jednoduchého nás rozhodně nečeká. Myslím ale, že nás můžou podcenit s tím, že mají proti sobě „jenom nějaké“ Česko. Nám tato role, kdy nejsme favoritem, může zase vyhovovat, musíme se ale připravit, jak nejlíp umíme. Je jedno, kdo proti nám bude stát, když předvedeme svoje maximum a budeme hrát svoji hru, můžeme odejít se vztyčenou hlavou, i kdybychom prohrály. Určitě se ale nevzdáváme, i když před námi stojí silný soupeř. Zvládly jsme už spoustu zápasů, ve kterých jsme si myslely, že nemáme šanci. Je to pro nás další výzva!


Jak je na tom český tým před důležitým dvojzápasem?

Reprezentační sraz takto po konci sezóny je vždycky specifický, ale na repre se každý těší. Je jedno, v jakém jsme zrovna fyzickém nebo psychickém stavu, v reprezentaci je to vždycky jiné. Funguje tam super kolektiv, který vždycky každého vyhecuje k lepšímu výkonu, i když se některé z nás zrovna nedaří a není úplně v pohodě. Holky umí podržet a atmosféra uvnitř družstva je taková, že tým někdy dokáže i nemožné. Doufám proto, že se dobře připravíme a všechno dobře dopadne. 

 

 

České házenkářky čeká dvojzápas o postup na mistrovství světa, které bude v prosinci tohoto roku hostit Japonsko. V cestě českému týmu stojí družstvo Černé Hory. Oba týmy se poměří ve dvou zápasech, k prvnímu nastoupí oba celky 31. května v Mostě, odveta je naplánována 5. června v Podgorici v Černé Hoře.

 

Nominace pro přípravný kemp a dvojzápas s Černou Horou 23. 5. – 6. 6. 2019:

Brankářky: Satrapová Lucie (Issy Paris Hand/FRA), Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb/SWE), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba)
Levá křídla: Mika Kristýna (Truchtersheim HB/FRA), Šustková Jana (DHK Baník Most) 
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe/GER), Jeřábková Markéta (ÉRD HC/HUN), Kvášová Hana (Sokol Písek)
Střední spojky: Malá Veronika (Issy Paris Hand/FRA), Marčíková Šárka (TV Nellingen/GER), 
Pravé spojky: Kovářová Sára (DHK Baník Most), Hrbková Michaela (Frisch Auf Göppingen, GER), Hurychová Markéta (DHK Zora Olomouc)
Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most), Knedlíková Jana (Györ Audi ETO KC/HUN)
Pivoti: Adámková Petra (Frisch auf Göpingen/GER), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Stellnerová Alena (Sokol Písek)

Náhradnice: Novotná Sabrina (DHK Baník Most), Andrýsková Veronika (TJ Sokol Poruba), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Pokorná Tereza (Slavia Praha), Desortová Eliška (TJ Sokol Poruba), Kolářová Michaela (HC Zlín), Smetková Valeria (TJ Sokol Poruba), Luzumová Iveta (HC Thüringer/GER), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most), Fryčáková Tereza (Slavia Praha), Jačková Eliška (Slavia Praha), Řezáčová Karin (Slavia Praha), Polášková Michaela (Zora Olomouc), Jungová Linda (DHK Baník Most).

 

Česká republika - Černá Hora 31. května 2019 ve 20 hodin, Most

Vstupenky zde

 

5. června 2019 ve 20.15 Černá Hora - Česká republika, Podgorica