2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.5.2019 otevřeno: 980 x

Odcházejicí Zeman: První bundesliga by byl skok, ale nebránil bych se tomu

Na nějakou dobu poslední zápas v zuberském dresu zažil v sobotu pivot Štěpán Zeman. V nadcházejících sezonách totiž bude talentovaný odchovanec Zubří hájit barvy Coburgu, druholigového německého týmu, které v současnosti usiluje o postup do první bundesligy.

„Poslední zápas jsem si užil. Jsem rád, že jsem před třemi lety dostal příležitost si za A tým mužů zahrát. Děkuju všem trenérům, kteří mě vedli a i skvělým fanouškům,“ loučil se po domácí výhře nad Brnem 21letý reprezentační pivot Zeman.

 

Odcházíte po nevydařené sezoně, nemrzí vás to?

Samozřejmě, že mě to mrzí. Takhle si to asi nikdo nepředstavoval a já už vůbec ne. Bohužel jsme nezvládali domácí zápasy a za celou dobu jsme se nedostali na vítěznou vlnu, tak jak tomu bylo vloni. Snad to bude příští rok lepší, určitě budu Zubří sledovat.

 

Jak se těšíte na nové angažmá?

Hodně. Už v pondělí odjíždím do Coburgu na tři týdny. Budu tam trénovat se současným týmem. Domluvili jsme se tak s trenéry reprezentace i Coburgu, že se takhle udržím v herní kondici před červnovým srazem reprezentace.

 

Sledujete výkony budoucích spoluhráčů?

Před dvěma týdny jsem byl na jejich domácím zápase proti Lubeck-Schwartau, který bohužel prohráli. První tři týmy jsou teď od sebe o jeden bod, takže se může stát cokoliv. Ještě jim zbývá asi osm kol a do první bundesligy postupují dva týmy.

 

Pro váš rozjezd by byla asi vhodnější druhá bundesliga, souhlasíte?

Asi by to byl lepší scénář. Skok do první bundesligy by byl větší než do druhé. Ale pokud by byla příležitost hrát v první, tak bych se tomu určitě nebránil.

 

 

Už víte, jakou budete mít v týmu roli?

Když jsme podepisovali smlouvu, tak mi trenér říkal, že mě nechce pouze na střídačku, ale jako platného hráče týmu. Jsem za to rád a budu se snažit splnit očekávání, i když vím, že to nebude jednoduché.

 

Jakou budete mít konkurenci na pivotu?

Přicházím tam místo jednoho Švéda, který po sezoně končí. Potom jsou tam ještě dva kluci z Německa, jednomu je třicet a druhý je o rok mladší než já. Jaký budu mít prostor na hřišti, jsme s trenérem ještě neprobírali.

 

Za Coburg hrají i Češi Jan Kulhánek a Petr Linhart, jste s nimi v kontaktu?

Ano, píšeme si. Když jsem byl v Coburgu poprvé, tak mi Honza Kulhánek pomáhal překládat. Před tím jsme se neznali, s Petrem Linhartem jsme se v reprezentaci minuli.

 

Co vy a němčina?

Měl jsem ji na gymnáziu, takže nějaké základy mám. V posledních měsících jsem chodil i na doučování, abych ji trochu oprášil. Snad to bude v pohodě.

 

V minulých letech ve stejném týmu působil i zuberský Tomáš Říha, dal vám nějaké tipy?

Říkal, že se za mnou teď v těch třech týdnech, kdy tam budu trénovat, zastaví a městem mě provede. Tak uvidíme. 

Zdroj: valassky.denik.cz