2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.5.2019 otevřeno: 1522 x

Házenkářky čeká příprava na Černou Horu. Do týmu se na plno vrací Hrbková s Kvášovou

Se dvěma silnými oporami se do kvalifikačních bojů o postup na MS 2019 vrhnou české házenkářky. Do týmu se na plno vrátí kanonýrka Michaela Hrbková, která přišla o prosincové EURO kvůli zlomenině kůstky v obličeji, i zkušená reprezentantka Hana Kvášová (Kutlvašrová). Přípravu tým odstartuje 23. května v Dobříši.

 

Trenér Jan Bašný pozval na přípravný kemp před dvojzápasem s Černou Horou osmnáct hráček, jedno místo ještě zůstává otevřené pro některou z náhradnic. V sestavě nechybí opory jako jsou Knedlíková, Jeřábková, Kordovská, Šetelíková, Adámková nebo brankářka Satrapová. Doplní je zkušené kanonýrky Michaela Hrbková a Hana Kvášová, které by podle trenéra Jana Bašného mohly být ve dvojzápase rozdílovými hráčkami. „Všechny hráčky, které máme k dispozici, jsou nominovány. Pozvali jsme zkušený tým, definitivně se do něj vrátila Hana Kvášová, která podává dobré výkony v Písku,“ uvedl Jan Bašný a dodal: „K dispozici jsou i ostatní zkušené hráčky jako je Míša Hrbková a počítáme s tím, že s těmito dvěma hráčkami budeme silnější. Díky Hance především v obranném sektoru hry a díky Míše, která má velký gólový potenciál, v útočné fázi hry. Jsem rád, že tyto hráčky budou hrát a že budeme mít k dispozici tým v takovém složení, jaké bylo na březnovém turnaji v Poreči. Na tuto přípravu tak budeme moci plynule navázat.“

Tým nastoupí proti Černé Hoře poprvé 31. května v Mostě, hráčky se ale až na výjimky sejdou už 23. května v Dobříši. „Naše příprava bude rozdělená do více částí. První se bude odehrávat v Dobříši a v hale v Příbrami od čtvrtka do neděle. Chtěli jsme přípravu rozdělit na kondiční blok, při kterém budeme zároveň pracovat i na házené, a pak samotnou přípravu na zápas. Tohoto úvodního kondičního bloku se nebudou účastnit všechny hráčky – konkrétně Míša Hrbková a Šárka Marčíková přijedou později. Jinak bude k dispozici všech šestnáct hráček plus sedmnáctá, kterou donominujeme později,“ uvedl k přípravě Bašný.

Teprve potom se tým přesune do Mostu. „Je to i proto, abychom nebyli pořád na jednom místě, což pro tým není dobré. Po přesunu do Mostu budeme od neděle do pátečního zápasu pracovat na přípravě na kvalifikační utkání. Čeká nás přípravný zápas s dorostem Lovosic, ve kterém si chceme vyzkoušet to, co do té doby natrénujeme, budeme pokračovat v tom, co jsme začali na březnovém kempu v Poreči. Do zápasu s Lovosicemi se budeme soustředit na naši hru, od úterý se pak zaměříme i na videopřípravu na Černou Horu. Všechno už máme připravené, dostupné videozáznamy máme zanalyzované,“ doplnil podrobnosti k druhému bloku přípravy Bašný.

Bašný ví, že po náročné sezóně se celý výběr bude muset zaměřit i na mentální přípravu. „Ne všechny týmy, ve kterých naše hráčky hrají, jsou v dobré herní pohodě. Věřím ale, že individuálně jsou na tom hráčky dobře. Proto doufám, že budeme mít dost času dostat hráčky do co největší pohody. Máme před sebou asi osm společných dní před prvním zápasem, a i to je náš úkol,“ uzavřel Bašný.

 

České házenkářky čeká dvojzápas o postup na mistrovství světa, které bude v prosinci tohoto roku hostit Japonsko. V cestě českému týmu stojí družstvo Černé Hory. Oba týmy se poměří ve dvou zápasech, k prvnímu nastoupí oba celky 31. května v Mostě, odveta je naplánována 5. června v Podgorici v Černé Hoře.

 

Nominace pro přípravný kemp a dvojzápas s Černou Horou 23. 5. – 6. 6. 2019:

Brankářky: Satrapová Lucie (Issy Paris Hand/FRA), Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb/SWE), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba)
Levá křídla: Mika Kristýna (Truchtersheim HB/FRA), Šustková Jana (DHK Baník Most)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe/GER), Jeřábková Markéta (ÉRD HC/HUN), Kvášová Hana (Sokol Písek)
Střední spojky: Malá Veronika (Issy Paris Hand/FRA), Marčíková Šárka (TV Nellingen/GER),
Pravé spojky: Kovářová Sára (DHK Baník Most), Hrbková Michaela (Frisch Auf Göppingen, GER), Hurychová Markéta (DHK Zora Olomouc)
Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most), Knedlíková Jana (Györ Audi ETO KC/HUN)
Pivoti: Adámková Petra (Frisch auf Göpingen/GER), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Stellnerová Alena (Sokol Písek)

Náhradnice: Novotná Sabrina (DHK Baník Most), Andrýsková Veronika (TJ Sokol Poruba), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Pokorná Tereza (Slavia Praha), Desortová Eliška (TJ Sokol Poruba), Kolářová Michaela (HC Zlín), Smetková Valeria (TJ Sokol Poruba), Luzumová Iveta (HC Thüringer/GER), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most), Fryčáková Tereza (Slavia Praha), Jačková Eliška (Slavia Praha), Řezáčová Karin (Slavia Praha), Polášková Michaela (Zora Olomouc), Jungová Linda (DHK Baník Most).

 

Česká republika - Černá Hora 31. května 2019 ve 20 hodin, Most

Vstupenky zde

 

5. června 2019 ve 20.15 Černá Hora - Česká republika, Podgorica