2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.4.2019 otevřeno: 1400 x

Měli jsme pořádnou motivaci, Evropa je teď hodně blízko, říká po výhře v Bělorusku Kašpárek

Klíčové vítězství vybojovali čeští reprezentanti v Bělorusku. Stanislav Kašpárek se pod výsledek podepsal osmi góly a byl jedním z hlavních strůjců důležité výhry.

 

Na sraz do Plzně spěchal Stanislav Kašpárek po krátkých oslavách vítězství v maďarském poháru. Jeho MOL-Pick Szeged porazil ve finálovém zápasu protivníka z Veszprému a Kašpárek tak na západ Čech dorazil s tou nejlepší možnou vítěznou zkušeností. Zápas v Plzni se ale českému výběru nevydařil podle plánu, svému týmu výrazněji střelecky nedokázal pomoci ani vysoký kanonýr Kašpárek.

O čtyři dny později v Bělorusku už ale bylo všechno jinak. Stanislav Kašpárek pálil na síť Bělorusů ránu za ránou, ve druhé půli, kdy Bělorusové krátce překlopili vedení na svou stranu držel tým v kontaktu. Jeho konto narostlo v zápase až na osm tref, přesto zdůrazňoval především kolektivní rozměr týmového výkonu. „Byl to dobrý týmový výkon. Myslím si, že jsme si zasloužili vítězství, protože po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, který vedl o dva o tři góly, což určitě nám pomohlo v sebedůvěře. Nemuseli jsme se dotahovat na soupeře a mohli jsme hrát s větším klidem,“ zamýšlel se Kašpárek po zápase.

Sám zdůraznil, že nedostatek motivace tým určitě netrápil. „Měli jsme jim co vracet. Po tom, co nás porazili v Plzni, jsme měli o to větší motivaci porazit je u nich doma. To se nám povedlo,“ těšilo Kašpárka.

Kvalifikace má za sebou dvě třetiny bojů, zbývá dohrát poslední dvě utkání, Češi mají ale skvěle nakročeno. „Jsou to důležité body v boji o Evropu 2020. Ta je po tomhle vítězství hodně blízko, ale naším cílem je postup z prvního místa,“ netají ambice družstva Kašpárek.

 

Poslední dvě utkání kvalifikace o EHF EURO 2020 odehrají čeští házenkáři v červnu tohoto roku. Nejprve se střetnou 12. června ve Vantaa s Finskem, 16. června pak v Ostravar Areně v Ostravě zakončí kvalifikační pouť duelem s Bosnou a Hercegovinou.