EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.4.2019 otevřeno: 734 x

Trenér Kubeš: Hrály dva vyrovnané týmy, Bělorusové byli ale o branku lepší

Vítěznou šňůru českého týmu v kvalifikaci o EURO 2020 přetrhli ve středu večer Bělorusové. Bezprostředně po zápase trenér Daniel Kubeš neskrýval zklamání, ocenil ale nasazení, které do zápasu jeho svěřenci vložili a řekl: "Dokázali jsme se vrátit do zápasu a sahali po výhře, Bělorusové byli ale o tu jednu branku lepší."

Co bylo špatně? Utekly nám začátky poločasů?

Neviděl bych to tak, že jsme začátky propásli. Na začátku toho druhého jsme hráli v oslabení. Měli jsme nějaký plán, bohužel to nevyšlo. Ztratili jsme nějaké míče, dostali jsme góly do prázdné branky. Zklamání je velké, ale na druhou stranu kluci do toho dali všechno a soupeř byl dneska házenkářsky o jednu branku lepší.


Poslední akce byla skvěle vymyšlená. Počítali jste dopředu, že budete zakončovat na Stanislava Kašpárka?

Samozřejmě. Tohle se musí natrénovat, párkrát jsme to už hráli v zápase. Běloruský trenér o tom ale věděl, nepřekvapilo je to a díra, která tam vznikla, byla menší, než jsme doufali a střelu brankář chytnul. To je smůla, občas se to ve sportu stane. Jsme zklamaní, ale i když byla naše ztráta dokonce čtyřbranková ve druhém poločase, pořád jsme makali dál a dotáhli jsme to a měli jsme minutu před koncem dokonce šanci jít do vedení. Jejich brankář to chytnul… Možná jsme mohli být trochu chytřejší, ale je strašně těžké v takto stresovém momentu odhadnout, do jak velkého rizika jít. Myslím, že když bychom hráli příští zápas stejně, tak bych klukům poradil udělat to samé. Hrát útočně, hrát na výhru, ne na remízu.


Bělorusové často těžili z dohrávek do pivota, skórovali z lehkých pozic. Byl to jeden z problémů?

Každý tým má nějakou kvalitu, věděli jsme, že jejich souhra s pivotem je výborná. Byly fáze zápasu, kdy se nám to dařilo bránit, byly chvíle, kdy se nám to nedařilo vůbec. Ale to, jak se vypořádáme s jejich hrou s pivotem, může být v dalším zápase jednou z klíčových věcí.


Co teď? Co tahle prohra znamená ve skupině? Samozřejmě, máte možnost jim to hned vrátit…

To si netroufám odhadnou. Je to hrozně čerstvé. Věděli jsme, že tento zápas bude těžký, to se potvrdilo. Hrály dva absolutně vyrovnané týmy, Bělorusové byli o gól lepší. Musíme si počkat, jak se skupina vyvine, hodnotit to teď je zbytečné.


Ukázal vám zápas, co bude do odvety potřeba změnit?

To po mě teď nemůžete chtít. Nějaké taktické změny přijdou, zápas si ale musíme nejdřív zanalyzovat. Snažil jsem se kluky celý zápas povzbuzovat a pořád jsem plný emocí. Člověk se musí trochu uklidnit, zápas si rozebrat a připravit se na ten další.