EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.4.2019 otevřeno: 1149 x

Prohráli jsme o gól. Mrzí nás každý ztracený balón, každá střela, říká po zápase kanonýr Babák

V zápase dal osm branek, tým ale k vítězství nedovedl. Nejlepší střelec utkání Tomáš Babák viděl v zápase světlé momenty, ale hlavně nedostatky.

 

Mrzí ta neproměněná sedmička?

Prohráli jsme o gól, mrzí každý ztracený balón, každá střela, kterou jsme nezvládli. Zklamání je velké, minimálně bodu jsme byli hodně blízko. Když jsme hráli bez gólmana, zbrkle jsme nahráli do pivota nebo vystřelili, to se nesmí stát. Když hrajeme bez gólmana, musíme hrát do šance. Takové chyby jsme dělali během celého zápasu, a to nás pak stojí třeba bod nebo dva.

 

Prohrávali jste o čtyři branky, ale dokázali jste se vrátit…

Ukázali jsme sílu. Ukázali jsme, že i za špatného výsledku se dokážeme vrátit do zápasu. Nakonec jsme to měli ve svých rukou, bohužel celý zápas jsme dělali zbytečné technické chyby, obrana nefungovala tak, jak měla. To jsou ty důvody, proč jsme nakonec prohráli.

 

V čem obrana nefungovala?

Mají hodně kvalitní tým, nejsou to žádní druhořadí hráči, všichni hrají Ligu mistrů. Některé věci jsme špatně bránili, musíme se pokusit to zlepšit do dalšího zápasu u nich.

 

Bělorusové by měli být nejsilnější tým skupiny. Je rozdíl připravovat se na ně a třeba na ostatní soupeře ve skupině?

Ano, jsou nejsilnější ve skupiny, papírově jsou na tom lépe než my. Ale pokud chceme uspět na EURU, musíme takovýto zápas zvládat. A to jsme dnes nedokázali.

 

S čím pojedete do odvety?

Musíme se na zápas podívat, říct si, co jsme dělali špatně. Prohráli jsme o gól, určitě máme šanci, vyhrála tam i Bosna, kterou jsme my venku porazili. Šance je velká, musíme jít do toho jako dneska, vyvarovat se pár chyb a myslím, že máme na to vyhrát.

 

Mohli jste si usnadnit závěrečné kvalifikační boje. Už vaši spoluhráči vzpomínali, že v červnu po sezóně je to vždycky těžké. Je to i proto škoda?

Věděli jsme, že když dneska vyhrajeme, je to obrovský krok k mistrovství. Bohužel jsme to nezvládli, ale pořád to držíme ve svých rukách. Když budeme hrát dobře dál, myslím, že na EURO postoupíme.