2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.3.2019 otevřeno: 1006 x

Německo je výzva, nový impuls. Těším se na to, říká k přestupu do Dessau křídelník Hrstka

V pondělí oznámil tým Dessau-Roßlauer HV 06 novou posilu pro příští sezónu. Jakub Hrstka po osmi letech odchází z Prešova a v dalších dvou sezónách bude hájit barvy německého týmu.

 

Po osmi letech změna klubu. Proč?

V Prešově mi na konci června končí smlouva a na prodloužení jsme se nedomluvili. Proto měním klub.


Jak proběhla jednání? Svou roli v nich údajně sehrál váš reprezentační kolega Marek Vančo.

Jednání proběhlo rychle. Na reprezentaci jsme se bavili právě s Markem Vančem, že bude končit v Dessau a že tam hledají levé křídlo. Poprosil jsem ho o další informace a on mi kontakt zprostředkoval a předal mi spoustu zkušeností z klubu. V Dessau o mě měli zájem a i já jsem měl o klubu nějakou představu. Potom jsem kontaktoval svého manažera a ten už jednání dořešil. Během měsíce se všechno domluvilo, v klubu přistoupili na podmínky, které jsem si stanovil. Jednání tak bylo opravdu rychlé, hodně mi při tom pomohl v komunikaci i trenér Jan Filip. V Dessau jsme se dohodli na dvouleté smlouvě.


Prešov byl vaším prvním zahraničním angažmá, odcházel jste tam ze Zubří. Německo ale asi bude životní změna, ne?

Určitě to změna bude. Žil jsem osm let na Slovensku, cítil jsem se jak doma, nic mi nechybělo a byli jsme tam s rodinou moc spokojení. Osm let je osm let. Člověk si najde spoustu kamarádů, žilo se nám tam dobře. Pro rodinu a pro mě to bude určitě veliká změna, věřím ale, že se s tím popasujeme a všechno bude v pořádku.


A co němčina?

Na Slovensku nebyl s komunikací žádný problém, vzájemně jsme si samozřejmě bez sebemenších problémů rozuměli. Momentálně já i manželka navštěvujeme lekce němčiny, chodíme do školy a máme lektorku němčiny. Snažíme se pochytit základy a učíme se, abychom na začátku alespoň trošku něco uměli. Určitě to ale bude změna, takže doufám, že se co nejdříve adaptujeme a naučíme německy, abychom se domluvili bez problémů.


Jaké má Dessau-Roßlauer momentálně soutěžní ambice?

Ambice týmu jsou jasné – udržet se v druhé lize a potom se pohybovat v první polovině tabulky.


A vaše osobní ambice? Házenkářské cíle?

Tahle změna je pro mě velká výzva. Jiná země, jiná mentalita... A já se na tuto výzvu velmi těším. Po osmi letech to určitě bude něco nového, nový impuls. Budu se snažit do nejdřív zapadnout do manšaftu a chtěl bych si časem zahrát i nejvyšší soutěž. Doufám, že budu mít takovou výkonnost a výsledky, že si tu vysněnou Bundesligu jednou zahraji.