2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.2.2019 otevřeno: 704 x

Češi válčí v Lize mistrů

HC Meshkov Brest, Orlen Wisla Plock a MOL-Pick Szeged. Čeští házenkáři hájí barvy těchto týmů v nejvyšší evropské klubové soutěži a především Szeged se Stanislavem Kašpárkem má dobře našlápnuto.

Ještě na podzim měla Česká republika v Lize mistrů početnější zastoupení. V dresu Tatranu Prešov nastupovali čeští reprezentanti Hrstka, Číp a Kasal. Tatran ale svou pouť zakončil právě v podzimní fázi, když ve skupině C skončil na třetím místě se čtrnácti body z deseti odehraných zápasů, jen o skóre za lisabonským Sportingem CP.

O postup mezi šestnáctičlennou elitu bojuje i tým Ondřeje Zdráhaly. Orlen Wisla Plock ve skupině D vybojoval čtrnáct bodů, které mu stačily v tabulce skupiny na druhé místo. Teď ve vyřazovacím souboji bojují s dánským Bjerringbro-Silkeborg, v prvním ze dvou plánovaných soubojů zatím ale Wisla prohrává 22:26, odveta je na programu 3. března v Dánsku.

 

 

Střelecky nejvýraznějšími ze zmíněných borců byli v soutěži Jakub Hrstka a Tomáš Číp, v deseti, respektive devíti odehraných zápasech nastříleli shodně 27 gólů. Michal Kasal se prosadil jednou, Ondrej Zdráhala v dresu Orlen Wisly Plock dvanáctkrát.

Ve skupině A bojuje v týmu HC Meshkov Brest Pavel Horák, zkušený český reprezentant. Jeho tým je jeden zápas před koncem bojů ve skupině A mezi osmi účastníky sedmý, ve třinácti soubojích vybojoval sedm bodů. Horák k tomuto výsledku přispěl třinácti brankami. K postupu do dalších bojů potřebuje tým Brestu skončit ještě alespoň o příčku výš a to není nereálné. Za šestým Montpellier je tým Brestu jen o skóre a v posledním zápase se utká s týmem IFK Kristianstad, který je zatím ve skupině A poslední.

 

 

Nejlépe je na tom tým Szegedu, jehož barvy hájí Stanislav Kašpárek. Ve 13 zápasech družstvo uhrálo 19 bodů, první tým Paris Saint-Germain HB už Maďaři nedostihnou, zároveň je ale nemůže ohrozit průběžně třetí Flensburg. Do posledního zápasu se Záhřebem tak můžou jít s klidnou hlavou a pošetřit síly na vyřazovací boje tzv. Last 16. V prestižní soutěži zatím Kašpárek zapsal z jedenácti startů tři góly.

 

Aktuální výsledky sledujte zde.