2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.1.2019 otevřeno: 944 x

Junioři v Maďarsku prohráli s domácím i pět branek, kromě soupeřů bojují i s nemocí

Český juniorský výběr vstoupil ve čtvrtek v 18 hodin zápasem proti domácím Maďarům do mezinárodního turnaje, v němž se postupně poměří ještě se Srby a Slovinci. V úvodním zápase kvalitnímu soupeři Češi podlehli o pět branek.

Vstup do turnaje českým házenkářům nevyšel. Z Nového Veselí, kde se ve středu připravovali, vyrazili do Maďarska ve čtvrtek časně ráno, v 18 hodin už nastupovali k ostrému zápasu. Soupeři z Maďarska vzdorovali, nedovolili mu výraznější vedení, nedokázali ale bezpečný odstup Maďarů ani zásadněji ohrozit. Přesto trenér Pavel pauza nebyl s výkonem svých svěřenců nespokojen. Teď se tým musí vypořádat nejen s pozápasovou regenerací, ale rovněž se zdravotními problémy, se kterými se potýkají někteří hráči. K dalšímu duelu nastoupí Češi v pátek v 16 hodin proti Slovinsku.

 

Přátelský turnaj - Maďarsko:

Maďarsko – Česká republika 31:26

Pavel Pauza, trenér českého juniorského týmu: „Prohráli jsme o pět branek a rozhodli jsme to prakticky už na začátku. Možná to bylo cestováním, které zápasu předcházelo, ale nedařilo se nám do utkání dostat, v první půli jsme udělali devět technických chyb. Co se týká bojovnosti a nasazení, dokázali jsme se do zápasu několikrát vrátit, dotáhnout se na rozdíl tří branek, ale na víc to nestačilo. Trápí nás i nějaké zdravotní problémy, pár hráčů nám zvrací a střídání muselo být častější. Nemohli jsme tolik tlačit. Ale jsem spokojen s nasazením a v některých úsecích i s předvedenou hrou.“

Sestava a branky českého týmu: Štefanič, Vaněk 1, Zelenka 4, Režincký, Nejdl, Nantl 1, Drápela, Klíma 2, Patzel 7, Piroch 5, Polášek 1, Dokoupil 3, Křístek 2, Karlovec, Harabiš.

 

Rozpis turnaje:

Čtvrtek 17. ledna 
16.00 Srbsko – Slovinsko
18.00 Maďarsko – Česká republika
Pátek 18. ledna
16.00 Česká republika – Slovinsko
18.00 Maďarsko – Srbsko
Sobota 19. ledna
10.00 Česká republika – Srbsko
12.00 Maďarsko - Slovinsko

 

Nominace pro přípravný kemp v Novém Veselí a turnaj v Maďarsku 15. – 19. ledna 2019

ŠTEFANIČ Marek (Dukla Praha), DRÁPELA Vojtěch (SKKP Handball Brno), VANĚK Michal (HCB Karviná), HARABIŠ Denis (Dukla Praha), ZELENKA Jakub (Dukla Praha), POLÁŠEK Jiří (HC Zubří), KLÍMA Matěj (Dukla Praha), PATZEL Vojtěch (Dukla Praha), JANÍČEK Martin (HC Zubří), NEJDL Adam (TJ ČZ HBC Strakonice 1921), PIROCH Tomáš (MT Melsungen, GER), DOKOUPIL Jiří (HC Zubří), REŽNICKÝ Daniel (Dukla Praha), KARLOVEC David (HK Lovosice), NANTL Matěj (HCB Karviná), KŘÍSTEK Daniel (Dukla Praha)