EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.12.2018 otevřeno: 1480 x

Češi v Polsku podlehli Japonsku, na turnaji končí čtvrtí

Čeští házenkáři ani v druhém zápase na turnaji v polském Opole nezvítězili. Japonsku podlehli 25:27 a na turnaji po dvou těsných prohrách skončili čtvrtí.

Dva vyrovnané souboje, dvě prohry. To je bilance českého výběru na turnaji v Opole. V konkurenci týmu finišujícího přípravu na lednové mistrovství světa obměněná sestava českého výběru odehrála dva napínavé duely, končí však poslední.

„Do zápasu se nám podařilo vstoupit lépe než včera, ve druhém poločase nám ale chyběla energie a tam, kde se rozhodují situace, jsme do toho nebyli schopní jít na sto procent. Nevytvořili jsme si šance, jaké jsme chtěli a když jsme si je vytvořili, nebyli jsme schopní je proměnit. Soupeř měl minimálně ve druhém poločase víc energie i sil,“ komentoval českou hru v zápase proti Japoncům jeden z české trenérské dvojice Jan Filip.

Prohra mrzela i českého křídelníka Marka Vanča, viděl ale podobné chyby jako jeho trenér: „Je velká škoda, že jsme zápas nevyhráli. Chtěli jsme vyhrát. Začali jsme dobře, zachytili jsme začátek, což se nám včera nepovedlo. Japonci ale hráli úplně jinak, než jsme zvyklí. Měli jsme s tím problémy, hráli velmi dlouhé útoky – v útoku byli třeba přes minutu, pořád měli míč. Snižovalo to tempo hry a to nás brzdilo.“

Svou příležitost dostali v zápase proti Japonsku prakticky všichni hráči sestavy. „Prostřídali jsme to, do hry se dostali všichni. Důvod naší porážky vidím v tom, že rozhodly nepřesnosti v herních činnostech jednotlivce i v kombinacích a šance, které jsme neproměnili nebo jsme do nich nešli na sto procent,“ zmínil Vančo a dodal: „Nevyhráli jsme žádný zápas, ale to nebylo cílem. Trenéři potřebovali otestovat hráče, což si myslím, že se povedlo. Ostudu jsme neudělali a myslím, že se na to dalo dívat.“

Test nových hráčů širší nominace byl primárním úkolem, se kterou český výběr do Polska odjížděl. „Pro nás bylo důležité, že jsme mohli vyzkoušet hráče, které jsme tady měli. Odehráli jsme dva vyrovnané zápasy a ukázalo nám to, co můžeme od některých hráčů očekávat. Na to, že jsme v této sestavě absolvovali prakticky jen necelé dva tréninky, to nebylo špatné. Sice jsme nevyhráli, důležité ale bylo tyto hráče vyzkoušet do budoucna,“ připomněl Filip.

 

4Nations Cup - Polsko, Opole

Česká republika – Japonsko 25:27 (13:13)

Sestava a branky České republiky: Galia, Adamík – Bečvář 1, Štěrba 4, Kašpárek 3, Šlachta 1, Škvařil, Vančo 1, Poloz 1, Patzel 2, Solák, Šafránek 2, Užek 1, Mubenzem 1, Monczka 5, Zeman 3.

Nejvíce branek Japonska: Shinnosuke Tokuda 11, Adam Yuki Baig 6.

Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/1. Vyloučení: 4:3.