ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.11.2018 otevřeno: 1550 x

Tým má velkou sílu a už ukázal, že umí zázraky, říká před EUREM Zachová

Dvaadvacetileté křídlo české reprezentace je usměvavý rarach. Mostečanka Dominika Zachová si svou velkou premiéru "odbyla" už loni na světovém šampionátu a vysloužila si pak nominaci expertů EHF mezi čtveřici nejlepších mladých talentů na pozici pravého křídla. Těšila se na Ligu mistryň, teď ale už napíná síly k prosincovému EURU a říká: "Bude to boj, ale tým ukázal, že umí zázraky!"

Patříte spíš k těm mladším hráčkám v týmu, přesto pro vás letošní EURO nebude premiérou na velké akci. Jak se do Francie těšíte?

Pro mě bylo premiérou loňské MS, byla to taková „premiéra snů“ a opravdu velký zážitek. Pro každou hráčku je účast na šampionátu splněný sen. Já už teď v týmu nejsem zas až takový nováček, už trochu vím, jak to na takových akcích chodí a i z toho důvodu se do Francie těším o to víc.

 

Experti z EHF vás řadí mezi velké talenty na postu pravého křídla, můžeme snad prozradit, že vás chválí i trenér Bašný. Jak tohle vnímáte?

Samozřejmě mi neuniklo, že jsem se dostala mezi 4 hráčky v hlasování o nejlepší mladé pravé křídlo. Nebudu lhát, člověka to potěší a motivuje do další práce. Na druhou stranu to pořád ještě nic neznamená, proto se tím nezabývám a nemyslím na to. Mám toho hodně co zlepšovat, soustředím se na tohle.

 

Měla jste v souvislosti s těmito úspěchy nějaké nabídky na odchod z Mostu?

Konkrétní nabídku jsem nedostala. Chtěla jsem si s Mostem zahrát Ligu mistryň, bohužel nás tam nevzali. V budoucnu bych si ráda zkusila i zahraniční angažmá.

 

Na svém postu v reprezentaci pracujete s Janou Knedlíkovou, historicky jedinou českou vítězkou Ligy mistryň. Je to pro vás škola, inspirace nebo motivace?

Knedlík je jedno z nejlepších pravých křídel na světě, jasně, že k ní chovám respekt. Navíc není jen skvělá hráčka, ale i úžasný člověk. Jsem moc ráda, že jsem dostala možnost se s ní potkat v jednom týmu, sleduju jí, můžu se toho od ní hodně naučit. I ona sama mi hodně pomáhá, podporuje mě. Myslím, že můžu říct, že si fandíme navzájem, za to jí moc děkuju.

 

Nominace Dominiky Zachové mezi top mladé házenkářky na pozici pravého křídla - květen 2018.

 

Na EURU vám budou chybět dvě výrazné osobnosti Míša Hrbková a Petra Maňáková. Dá se říct, že stejně jako na hřišti budou chybět i v kabině? Kdo by je mohl zastoupit?

Míša Hrbková i Růča patří mezi ty nejzkušenější hráčky v reprezentaci. Takové hráčky budou chybět vždycky, stejně na hřišti jako v kabině. Růča navíc měla v týmu velkou roli i v obraně. Na druhou stranu si myslím, že v týmu jsou holky, které budou schopny je zastoupit.

 

 

 

O vás se také ví, že jste smíšek. Platíte za veselou kopu i v týmu?

Asi je to tak. Mám ráda srandu. Sranda a dobrá nálada je podle mě nezbytná v každém týmu. Kdyby byla pořád atmosféra napjatá, tak to taky nedělá dobře.

 

Bude vaší parťačkou na EURU i letos Markéta Jeřábková nebo to bude některá z nových „Mostečanek“?

My jsme taková nerozlučná dvojka se Sárou Kovářovou. V Mostě jsme spolu pořád, jinak to není ani v reprezentaci. Ale Maky se mě taky jen tak nezbaví, známe se dobře a teď, když se spolu nepotkáváme každý den v klubu, musíme si to vynahradit aspoň tady.

 

Dobrá nálada je v týmu potřeba. Na sníku Petra Maňáková, Michaela Hrbková, Helena Ryšánková, Dominika Zachová a Kamila Kordovská. | Foto: A. Vejrostová

 

Co mladé hráčky? Funguje v týmu mazácká vojna nebo mladé posily dobře zapadnou?

Upřímně, když jsem jela poprvé na sraz, měla jsem z toho trošku strach. Jak mě holky vezmou a tak. Musím ale říct, že obavy byly zbytečné, protože v týmu je výborná parta, holky mě rychle vzaly mezi sebe a cítím se tu dobře. Ostatní mladé holky také bez problému zapadly.


Můžete prozradit, co už víte o soupeřkách v základní skupině? Jak se na ně připravujete?

Konkrétní příprava teprve přijde, bude nás čekat hodně videa. Skupina není jednoduchá, favoritky budou Norky. Na Rumunky máme dobré vzpomínky z loňského MS a s Německem jsem já osobně ještě nikdy nehrála, ale právě přes tyto dva soupeře by měla vést cesta.


S jakými ambicemi do Francie pojedete?

Cílem je jednoznačně postup ze skupiny. A potom se samozřejmě dostat co nejdál, ale to předbíhám. Bude to těžký boj, ale tenhle tým má velkou sílu a už několikrát dokázal, že umí zázraky.

 

Dominika Zachová

* 4. 6. 1996

- pravé křídlo

- hráčka DHK Baník Most, odchovankyně DHC Plzeň

- 18 odehraných zápasů za reprezentaci, 26 branek

- na jaře 2018 nominována mezi čtveřici nejlepších mladých pravých křídel Evropy

 

 

Rozhovor a Janem Bašným k nominaci před EUREM 2018 čtěte zde.

 

Nominace pro přípravný kemp v Chebu a turnaj O štít města Chebu 19. – 24. listopadu 2018:

Brankářky: Satrapová Lucie (Issy Paris Hand/FRA), Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb/SWE), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand/FRA), Mika Kristýna (Truchtersheim HB/FRA), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe/GER), Jeřábková Markéta (ÉRD HC/HUN), Šustková Jana (DHK Baník Most)
Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüringen HC/GER), Marčíková Šárka (TV Nellingen/GER), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Ryšánková Helena (HCM Baia Mare/ROM), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Markéta Hurychová (DHK Zora Olomouc)
Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most), Knedlíková Jana (Györ Audi ETO KC/HUN)
Pivoti: Adámková Petra (Frisch auf Göpingen / GER), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Šetelíková Alena (Sokol Písek).

Náhradnice: Andrýsková Veronika (TJ Sokol Poruba), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Fryčáková Tereza (Slavia Praha), Hrbková Michaela (Frisch auf Göpingen/GER), Jačková Eliška (Sokol Písek), Kolářová Michaela (HC Zlín), Pokorná Tereza (DHC Slavia Praha), Smetková Valerie (TJ Sokol Poruba).

 

Vstupenky na turnaj O štít města Chebu nakupujte zde.