ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.10.2018 otevřeno: 648 x

Juniorky a dorostenky čeká los pro letní šampionáty

Tak jako dorostenecký a juniorský mužů výběr v loňské sezóně, i české juniorky a dorostenky letos čekají o prázdninách letní šampionáty, tzv. Championships. S kým se házenkářky na turnaji utkají?

 

Los EHF ve Vídni 7. listopadu rozhodne o tom, s kým se české juniorky a dorostenky utkají na letních šampionátech o postup na vrcholné akce pro další roky.

Házenkářky do 17 let se utkají ve čtyřech skupinách, dvě sehrají svůj turnaj v Gruzii, další dvě, mezi nimi i Češky, se poměří v Itálii. Ve své italské skupině jsou Češky v prvním koši spolu s Polkami, jsou nejlépe hodnoceným týmem celého šampionátu, v žebříčku evropských zemí jim patří 17. místo. Ve skupině se mohou utkat s týmy Turecka, Makedonie, Běloruska, Islandu, Itálie, Kosova, Izraele a Azerbajdžánu.

Tým juniorek, tedy hráčky do 18 let, nastoupí do svého turnaje v Litvě, další dvě skupiny budou bojovat v Bulharsku. Češky jsou opět nejvýše hodnoceným týmem a patří jim pozice v prvním koši. Protivníkem mohou být Češkám Turkyně, Makedonky, Švýcarsky, hráčky Faerských ostrovů, Kosova a Gruzie.

 

O výsledcích losu budeme informovat.