2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.10.2018 otevřeno: 829 x

Body si musíme odpracovat, soustředíme se na naši hru, říká před startem kvalifikace trenér Filip

Čeští házenkáři se v neděli odpoledne sešli v Plzni. Před středečním startem kvalifikace absolvují čtyři tréninky, pak český výběr prověří nejprve Finové a pak v domácím balkánském prostředí hrající Bosna a Hercegovina.

Český tým absolvoval úvodní tréninky v pondělí dopoledne. „Trénujeme přechody do rychlého útoku a kombinace v samotném útoku, samozřejmě i obranu. Moc času nemáme, před zápasem s Finskem máme jen čtyři tréninky a musíme maximálně využít každou minutu,“ komentoval průběh přípravy jeden z dvojice českých trenérů Jan Filip.

Připomněl tak, že český tým čeká první kvalifikační zápas o EURO 2020 už ve středu právě v Plzni proti Finsku. „Není to úplně známý soupeř. V útoku bude praktikovat skandinávskou házenou. Má rychlé hráče, hráče nebezpečné ze spojek a jako varování musíme vidět to, že před dvěma lety byli Finové schopní vyhrát kvalifikační zápas v Rakousku. Takže k utkání musíme přistoupit maximálně zodpovědně,“ vyhlíží Filip ke středečnímu zápasu a dodává: „Soustředíme se ale především na naši hru a pokud předvedeme naše maximum, můžeme být úspěšní.“

V sobotu v Bodně a Hercegovině pak jeho svěřence čeká snad ještě náročnější prověrka než v Plzni proti Finům. „Do každého zápasu musíme jít na sto procent, žádný zápas se nevyhraje sám. V Bosně nás čeká bouřlivé prostředí, ještě bouřlivější než v Makedonii. Kvalita soupeře je dobrá, hráči hrají v kvalitních evropských týmech a v domácím prostředí budou nebezpeční. Jejich obrana je velmi agresivní,“ popisoval Filip už dopředu balkánského soupeře.

Český tým v těchto dvou utkáních bude bojovat o účast na EURU 2020. Ve skupině se kromě Finů a Bosňanů utká ještě s Běloruskem. Na šampionát, na němž se poprvé představí 24 týmů, postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny a čtyři nejlepší týmy ze třetího místa skupiny. Je tak postup mezi evropskou elitu jednodušší? „Jednodušší je to pro ty, kteří body získají. My si musíme body odpracovat a zasloužit. Skupina je vyrovnaná, nemá jasného favorita a důležitá bude každá minuta,“ uzavřel Filip.

 

Kvalifikace o postup na EURO 2020: Česká republika - Finsko 24. října 2018 v 18:00, hala TJ Lokomotiva Plzeň.

Vstupenky kupujte zde.

 

Program českého týmu v kvalifikaci o EURO 2020:

24.10.2018 18:00 Česká republika - Finsko
27.10.2018 Bosna a Hercegovina - Česká republika
10.-11.04.19 Česká republika - Bělorusko
13.-14.04.19 Bělorusko - Česká republika
12.-13.06.19 Finsko - Česká republika
15.-16.06.19 Česká republika - Bosna a Herzegovina

 

Nominace pro kemp od 21. do 28. října a kvalifikační zápasy s Finskem a Bosnou a Hercegovinou:

Brankáři: Mrkva Tomáš (HBW Balingen-Weilstetten, GER), Galia Martin (Górnik Zabrze, POL)
Střední spojky: Babák Tomáš (Bergischer Handball Club, GER), Bečvář Roman (HC Elbflorenz 2006 e.V., GER), Zdráhala Ondřej (ORLEN Wisła Płock, POL)
Pravé spojky: Kašpárek Stanislav (MOL-Pick Szeged, HUN), Mubenzem Dieudonné (TV 05/07 Hüttenberg, GER)
Levé spojky: Horák Pavel (HC Meshkov Brest, BEL), Klíma Matěj (Dukla Praha), Solák Dominik (HCB Karviná), Škvařil Milan (HSC Suhr Aarau, SUI)
Pravá křídla: Číp Tomáš (Tatran Prešov, SVK), Jurka Miroslav (Saint-Raphael Var Handball, FRA)
Levá křídla: Hrstka Jakub (Tatran Prešov, SVK), Vančo Marek (Dessau Rosslauer HV 06, GER)
Pivoti: Šlachta Petr (Dabas VSE KC, HUN), Zeman Štěpán (HC ROBE Zubří), Petrovský Leoš (Bergischer HC, GER)

Náhradníci: Adamík Artur (Union Juri Leoben, AUT), Dokoupil Jiří (HC Zubří), Hanisch Libor (Dessau Rosslauer HV 06, GER), Jeníček Štěpán (Dukla Praha), Kotrč Milan (Bergischer HC, GER), Patzel Vojtěch (Dukla Praha), Poloz David (HSC Suhr Aarau, SUI), Schams Vít (TJ Sokol Nové Veselí), Šafránek Ondřej (Talent Plzeň), Užek Jan (HCB Karviná)