2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.10.2018 otevřeno: 732 x

Michaela Hrbková je zraněná, její start na EURU je ohrožen

Česká reprezentantka Michaela Hrbková utrpěla ve středečním zápase Bundesligy zranění v obličeji. Musela podstoupit operační zákrok a podle předběžných odhadů bude její rekonvalescence trvat alespoň sedm týdnů.

Hrbková utrpěla zranění jen chvíli poté, co přišla na hřiště. Inkasovala bolestivý úder od Marije Obradovičové a s otokem v obličeji z utkání s Metzingenem odstoupila. „Dotáhla mě protihráčka u střelby. Podočnicová kost je zlomená,“ uvedla Hrbková.

Její účast na šampionátu ve Francii, který začne na přelomu listopadu a prosince, byla nejistá už před pár týdny. V září kvůli zranění lýtkového svalu a pracovním povinnostem chyběla při dvou přípravných zápasech se Slovenskem, jimiž reprezentace odstartovala sezonu. Nyní je start jedné z opor na blížícím se Euru ještě více v ohrožení.

V reprezentaci Hrbková působí 14 let. Na loňské mistrovství světa jela jako nejlepší hráčka a střelkyně německé bundesligy a vítěznou brankou proti Rumunsku v posledních sekundách poslala Češky do historického čtvrtfinále. V roce 2015 byla vyhlášena nejlepší českou házenkářkou.

 

Michaele Hrbkové přejeme brzké uzdravení!