2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.10.2018 otevřeno: 1601 x

Dorostenci se sejdou k přípravě v Jičíně

Reprezentační přestávku využijí k přípravě i mládežnické výběry. Dorostenci se sejdou pod vedením Aleše Kořínka v pondělí v Jičíně. Tým se v přípravě utká s B družstvem Polska. Jak se na sraz těší někteří z vybraných mladých talentů?

Trojice dorostenců Pepino SKP Frýdek-Místek Matěj Mazur, Pavel Musálek a Jakub Ondrušík si svými výkony řekla o pozvání na tréninkový kemp české dorostenecké reprezentace, který se uskuteční od 22. do 26. října v Jičíně. Pavel Musálek a Matěj Mazur už pravidelně trénují s hlavním týmem Pepino SKP Frýdek-Místek, přičemž Pavel Musálek dostává na křídle i poměrně hodně prostoru v mistrovských utkáních. Jakub Ondrušík zase patří mezi opory frýdecko-místeckého dorostu, takže i on je jednou z budoucích nadějí klubu.

Nyní si všichni tři budou moct zatrénovat spolu v Jičíně, kam odcestují na reprezentační tréninkový kemp. Všichni tři už na takové akci byli, ale doposud vždycky v roli náhradníků. Tentokrát si je trenéři vybrali do osmnáctičlenného výběru.

A co od kempu mladí frýdecko-místečtí házenkáři čekají? „Na sraz se velmi těším, jelikož se na něm potkám s kluky, kteří hrají v jiných klubech a odpočinu si od chlapů z extraligy, jelikož jsem s nimi každý den,“ směje se Matěj Mazur. „Očekávám, že se ještě více zdokonalím v herních činnostech. Navíc jsem tímto dostal novou možnost pokusit se zabojovat o místo v užším výběru reprezentace do 19 let,“ pokračoval Mazur, který se v minulosti zúčastnil otevřeného mistrovství Evropy ve Švédsku.

 

 

Pavel Musálek se těší na tréninky s dalšími kvalitními hráči z ostatních družstev. „Tréninky tak určitě budou na vysoké úrovni. Věřím, že získám další zkušenosti a že se všichni budeme zlepšovat v základních herních činnostech,“ popsal Musálek, pro kterého je čest zúčastnit se reprezentačního kempu.

Stejná očekávání má i Jakub Ondrušík. „Předpokládám, že bude postaráno o tréninky na úrovni. Těším se, že si zatrénuju s kvalitními hráči z jiných týmů a poznám je i jako spoluhráče,“ řekl Ondrušík, pro kterého je taky velká čest zúčastnit se takového kempu. 

Mezi nominovanými najdeme také jednoho zástupce Lovců a to spojku Jaroslava Trkovského. Dá se říci, že Jarda je v reprezentaci nováčkem, protože má za sebou pouze jedinou akci (leden 2018). Nominace do Jičína tak bude jeho druhou v RD dorostenců. „Zatím za sebou nemám žádnou vrcholnou akci nebo mezistátní zápas. Pevně doufám, že se mi tato možnost naskytne,“ řekl před blížícím se srazem Trkovský. Jak vnímá nominaci do reprezentace? „Je to pro mě samozřejmě čest a taková zpětná vazba za moje výkony v lize. Doufám, že budu mít do budoucna větší možnost do reprezentace zasáhnout.“

Z toho, že bude v nároďáku po delší době a z našeho klubu bude v týmu sám, pak nadějná lovosická spojka rozhodně strach nemá: „Budu trénovat a makat úplně stejně jako na trénincích a uvidíme. Trochu mě mrzí, že Honza ani Karel na sraz nejedou. Oni už mají pár takových akcí za sebou, takže by mi mohli i nějak poradit. A aspoň bych tam jel s nějakým parťákem. Ale myslím, že kemp zvládnu i tak.“

 

Nominace pro přípravný kemp v Jičíně 22. - 26. října 2018

GRULICH Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), JANDA Ondřej (Dukla Praha), MUSÁLEK Pavel (SKP Frýdek Místek), ČEJKA Mikuláš (Melsungen), KRUŠBERSKÝ Jakub (Dukla Praha), KNITL Martin (HBC Jičín), LEFAN David (Eintracht Hildesheim), NOLČ Lukáš (Sokol Šťáhlavy), \MATULA Patrik (HBC Jičín), TRKOVSKÝ Jaroslav (HK Lovosice), DRBOHLAV Štěpán (HBC Jičín), MAZUR Matěj (SKP Frýdek Místek), ŘÍHA Martin (Talent Plzeň), SOUČEK Štěpán (HC Zubří), ONDRUŠÍK Jakub (SKP Frýdek Místek), NOWORYTA Nikolas (HCB Karviná), GREGOROVIČ Jiří (TJ Sokol Nové Veselí), ŠACHL Lukáš (HBC Jičín).

Náhradníci: MIZERA Šimon (HC Zubří), VOTAVA Jakub (Dukla Praha), SEDLÁK Petr (Talent Plzeň), FLAJSAR Radek (TJ Sokol Nové Veselí), ZAMARSKI Alexandr (HCB Karviná), BŘEZINA Martin (Dukla Praha), CVIKL Martin (Talent Plzeň), OČKOVIČ Adma (KH Kopřivnice), VÁCLAV Vojtěch (TJ Sokol Nové Veselí), ŠKALDA Jan (Dukla Praha), FLAJSAR Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), DOJČINOVIČ Daniel (Dukla Praha), KUPA Jan (HK Lovosice), HOLUBEC Karel (HK Lovosice), MIZERA Bohdan (HC Zubří).