2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.10.2018 otevřeno: 1059 x

Ohlédnutí za přípravou juniorek: Jsme maximálně spokojení, říká trenér Sabadka

Během reprezentační pauzy intenzivně pracoval i juniorský výběr pod trenérem Petera Sabadky. Dvakrát se utkal s týmem Rakouska a nový kouč byl s výkonem svých svěřenkyň ve druhé společné přípravě velmi spokojen.

Tým se sešel v Břvích 25. září, o víkendu pak přivítaly v přípravném dvojzápase soupeřky z Rakouska. Za výkony v přípravě i výsledky přípravných zápasů trenér Sabadka své svěřenkyně pochválil. „Jsme maximálně spokojení. Za týden společné přípravy se nám podařilo implementovat do praxe herní systém, který bychom chtěli hrát. Navíc jsme ho vyzkoušeli proti tak kvalitnímu soupeři, jakým je tým Rakouska, pravidelný účastník mistrovství světa. Myslím si tedy, že děvčata můžu pochválit za to, jak naši společnou práci přenesla do zápasu. Jsme spokojení s nasazením i s tím, že ačkoliv jsme museli udělat kvůli různým drobným zdravotním problémům korekce v nominaci, výsledky byly dobré,“ komentoval po skončení přípravy trenér Peter Sabadka.

Na nedostatcích, které přirozeně v přípravě vyvstaly, bude tým dále pracovat. „Stanovili jsme si elementární cíle. Jdeme tedy krok za krokem. Přes spokojenost nám přípravný kemp odhalil další nedostatky, na kterých budeme dále pracovat. To jsou ale postupné kroky, kterými se budeme zdokonalovat. S ohledem na to, že družstvo postupně skládáme, seznamujeme se s týmem. Ukázalo nám to, že směr, kterým jsme se vydali, je správný,“ doplnil Sabadka.

Toho těší i skutečnost, že mladé házenkářky si postupně hledají své místo i v seniorském A týmu. „Naše družstvo ještě není definitivně zformované. Těší nás, že některé naše hráčky se už zapojují i mezi ženami do A týmu – třeba Valerie Smetková, která přijela k zápasům s Rakouskem z ženského srazu. Stejně tak jsme rádi, že Veronika Mikulášková také mohla přičichnout k přípravě ženského týmu. I kvůli zmíněným zdravotním problémům dostaly na tomto srazu příležitost i jiné hráčky a chválím je za to, jak se této příležitosti chopily. Budeme samozřejmě zkoušet i další hráčky, které mají reprezentační potenciál,“ zdůraznil Sabadka a věří v další úzkou spolupráci juniorského týmu s ženským výběrem: „Je to naší perfektní vizitkou i motivací pro hráčky. Usnadňuje to pak zapojení mladých hráček do A týmu, až přijde jejich čas. V tomto smyslu tak zdárně plníme úlohu reprezentační zálohy a jsme rádi, že jsou tyto hráčky svou výkonností, schopnostmi a předpoklady zajímavé pro seniorský tým, kde pak mohou být plnohodnotnými posilami. Na srazu se nám navíc podařilo vyztužit velmi dobrý kolektiv a právě toto kolektivní pojetí musím pochválit. I díky němu jsme proti Rakušankám byli silnější.“

 

Výsledky přípravy:

Česká republika - Rakousko 31:24 (podrobnosti zde)

Česká republika - Rakousko 28:23 (podrobnosti zde)

 

Nominace pro přípravný kemp v Břvích a dvojzápas s Rakouskem:

Stříšková Adéla (DHK Baník Most), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Issová Josefína (DHC Slavia Praha), Šmrhová Anna (DHC Plzeň), Švihnosová Nikola (DHK Baník Most), Tesařová Barbora (DHK Baník Most), Vavroušková Barbora (HK Ivančice), Hauserová Michaela (Házená Jindřichův Hradec), Oravcová Věra (DHC Plzeň), Desortová Eliška (TJ Sokol Poruba), Franková Julie (DHC Plzeň), Rožková Julie (Zora Olomouc), Smetková Valerie (HK Hodonín), Ševčíková Karolína (HC Zlín), Novotná Sabrina (TJ Háje Jižní Město), Polášková Michaela (Lesana Zubří), Řezáčová Karin (DHC Slavia Praha)

Náhradnice: Kržová Regina (Sokol Písek), Studená Veronika (Jiskra Havl.Brod), Protivánková Adéla (DHK Zora Olomouc), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most), Ritířová Aneta (Házená Jindřichův Hradec), Plachá Renata (HC Zlín), Grabcová Barbora (SHK Veselí nad Moravou), Krejčíková Barbora (HK Ivančice), Kepková Pavlína (DHC Plzeň), Herbočková Natália (HC Zlín), Polášková Markéta (HC Zlín), Šmidáková Marie (TJ Sokol Poruba), Škvorová Petra (DHC Slavia Praha), Zichová Barbora (HK Hodonín), Hynková Alžběta (DHC Slavia Praha).