2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.10.2018 otevřeno: 3325 x

Čeští reprezentanti se v Plzni utkají s Finy, nominaci zatím trenéři neuzavřeli

21. října se v Plzni sejdou poprvé v nové sezóně čeští reprezentanti. Mají před sebou dvojici kvalifikačních zápasů, v nichž zabojují o účast na EURU 2020. Jako první jim v cestě budou stát házenkáři Finska, následně tým Bosny a Hercegoviny. Tři místa v nominaci ale zatím zůstávají otevřená.

Do Plzně na říjnový sraz spojený s dvěma kvalifikačními zápasy proti Finsku a Bosně a Hercegovině zatím trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš pozvali patnáct házenkářů. „Doplňovat budeme ještě tři jména – jednoho brankáře, levé křídlo a spojku,“ řekl jeden z dvojice českých trenérů Jan Filip. Upozornil tak na skutečnost, že v aktuální nominaci zatím figuruje pouze jeden z brankářů Tomáš Mrkva a jeho kolega z tradiční dvojice Martin Galia je zatím mezi náhradníky, stejně jako další brankář Artur Adamík. „Martin Galia už je po zranění zdravý a trénuje, ale ještě nenastoupil k mistrovskému zápasu. Ohledně jeho nominace se tak budeme rozhodovat po osobní konzultaci s ním podle toho, jak na tom bude zdravotně a herně zhruba týden před akcí. Podle toho nominaci doplníme,“ dodal Filip.

Novým jménem mezi pozvanými házenkáři je pak Dominik Solák. Jednadvacetiletá spojka Karviné si možná bude moci zapsat první seniorský reprezentační start. „Po minulé reprezentační sezóně skončil Honza Landa a na jeho pozici potřebujeme ještě jednoho obránce. Dominik je hráč, který by mohl typově na tomto postu působit. Sledovali jsme ho již minulý rok a zúčastnil se jednoho jarního kempu. Není to ale jediná varianta. Tou další je třeba Štěpán Zeman, který je v týmu už delší dobu a na tomto postu působí. Stejně jako další dva pivoti,“ vysvětloval pozvánku pro mladou posilu Filip.

Tým zahájí sraz v neděli 21. října, první zápas čeká české házenkáře již ve středu 24. října večer. Času na přípravu tak není mnoho. „Samozřejmě na nic jiného, než na intenzivní přípravu na zápas čas není. Musíme se připravit hlavně sami na sebe, po delší době, kdy jsme nebyli spolu, musíme maximálně využít čas, který máme. Kompletní se sejdeme až v pondělí, protože někteří hráči ještě v neděli hrají ve svých klubech a ve středu už hrajeme proti Finům. Potřebujeme si osvěžit naši hru jak v obraně, tak v útoku a přechod do něj. A samozřejmě se budeme připravovat na Finy takticky,“ přiblížil Filip rámcově program, který jeho svěřence v tréninku čeká.

Češi, šestý tým letošního EURA, jsou v zápase favoritem, trenéři ale finský výběr nepodceňují. „Finové na vrcholných akcích nestartovali, ale určitě to bude tým, který se bude snažit hrát rychlou házenou. Pravděpodobně budou hrát obranu nula šest a v týmu mají i několik kvalitních střelců,“ ví Filip.

V sobotu 27. října pak sehrají druhý z kvalifikačních zápasů – v Tuzle v Bosně a Hercegovině se utkají s domácí reprezentací. „Tým Bosny má ve svém středu řadu zkušených hráčů, kteří působí v kvalitních evropských klubech. V obraně hrají velmi agresivně a to může být hlavně v domácím prostředí jejich velká síla. Mají také kvalitní spojky a pivoty,“ poznamenal k druhému ze soupeřů Filip, hned ale upozornil, že se se svými svěřenci budou spolu s Danem Kubešem koncentrovat primárně na úvodní duel. „Prvotním úkolem je pro nás ale Finsko. Musíme zvládnout první krok. Pak budeme myslet na Bosnu,“ uzavřel Filip.

 

Kvalifikace o postup na EURO 2020: Česká republika - Finsko 24. října 2018 v 18:00, hala TJ Lokomotiva Plzeň.

Vstupenky kupujte zde.

 

Program českého týmu v kvalifikaci o EURO 2020:

24.10.2018 18:00 Česká republika - Finsko
27.10.2018 Bosna a Hercegovina - Česká republika
10.-11.04.19 Česká republika - Bělorusko
13.-14.04.19 Bělorusko - Česká republika
12.-13.06.19 Finsko - Česká republika
15.-16.06.19 Česká republika - Bosna a Herzegovina


Nominace pro kemp od 21. do 28. října a kvalifikační zápasy s Finskem a Bosnou a Hercegovinou:

Brankáři: Mrkva Tomáš (HBW Balingen-Weilstetten, GER)
Střední spojky: Babák Tomáš (Bergischer Handball Club, GER), Bečvář Roman (HC Elbflorenz 2006 e.V., GER), Zdráhala Ondřej (ORLEN Wisła Płock, POL)
Pravé spojky: Kašpárek Stanislav (MOL-Pick Szeged, HUN), Mubenzem Dieudonné (TV 05/07 Hüttenberg, GER)
Levé spojky: Horák Pavel (HC Meshkov Brest, BEL), Klíma Matěj (Dukla Praha), Solák Dominik (HCB Karviná)
Pravá křídla: Číp Tomáš (Tatran Prešov, SVK), Jurka Miroslav (Saint-Raphael Var Handball, FRA)
Levá křídla: Hrstka Jakub (Tatran Prešov, SVK)
Pivoti: Šlachta Petr (Dabas VSE KC, HUN), Zeman Štěpán (HC ROBE Zubří), Petrovský Leoš Bergischer HC (GER)

Náhradníci: Adamík Artur (Union Juri Leoben, AUT), Dokoupil Jiří (HC Zubří), Galia Martin (Górnik Zabrze, POL), Hanisch Libor (Dessau Rosslauer HV 06, GER), Jeníček Štěpán (Dukla Praha), Kotrč Milan (Bergischer HC, GER), Patzel Vojtěch (Dukla Praha), Poloz David (HSC Suhr Aarau, SUI), Schams Vít (TJ Sokol Nové Veselí), Šafránek Ondřej (Talent Plzeň), Škvařil Milan (HSC Suhr Aarau, SUI), Užek Jan (HCB Karviná), Vančo Marek (Dessau Rosslauer HV 06, GER)