2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.9.2018 otevřeno: 1160 x

Češky v odvetě přípravy bez některých opor na Slovensku remizovaly

Vyrovnané utkání sehrál český reprezentační výběr v odvetě proti Slovenkám. Některé tradiční opory do druhého utkání v Púchově nezasáhly a na remízovém výsledku se tak podílely především mladé posily českého týmu.

Přípravné utkání v Púchově: Slovensko – Česká republika 22:22 (11:11)

Po většinu utkání tentokrát české házenkářky dotahovaly náskok Slovenek. Ten byl v prvním poločase nejvíce čtyřbrankový, ovšem český tým dokázal ještě před přestávkou manko smazat a vyrovnat na 11:11. Podobně se vyvíjela i druhá půle. Slovenky opět odskočily do čtyřbrankového vedení 16:12, český tým ale opět zmobilizoval síly a vyrovnávací dvaadvacátý gól zařídila svému týmu Ryšánková.

 

Nejvíce branek Slovenska: Trúnková 5, Bujnochová 4, Rebičová, Ficková – Trehubová a Wollingerová po 3.

Sestava a branky České republiky: Satrapová, Kudláčková - Knedlíková, Kovářová, Ryšánková 4, Konečná 1, Kordovská 2, Luzumová, Andrýsková 2, Mikulášková 2, Šustková 1, Adámková 1, Marčíková 1, Zachová 3, Jeřábková, Malá 5/2.

Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 2:1.

 

Veronika Mikulášková, premiérové starty za seniorskou reprezentaci: „Je škoda, že jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Slovenky byly houževnatý soupeř. Neproměnily jsme pár vyložených šancí, ale to se stává. Ze mě trochu opadla nervozita, ale i tak to bylo těžké. Zkušené holky s námi dnes nehrály, určitě by nám pomohly. Spoluhráčky jsou na mě hodné, snaží se mi pomáhat, cítím se tady dobře.“

Jan Bašný, trenér české reprezentace: „I tento zápas splnil svůj účel. Zápas jsme začali bez několika hráček – Mika, Luzumová nebo Knedlíková dnes do zápasu nezasáhly, přidala se ještě zranění dvou dalších hráček v průběhu utkání, takže zápas jsme dohrávali v dost okleštěné sestavě. Ale přesto se ostatním hráčkám podařilo uhrát velice příznivý výsledek. Z obou částí přípravy mám dobrý pocit. Jak s kempem, tak zápasy se zápasy jsem spokojený. Hráčky, které zde byly nové nebo dostávají méně prostoru, nám ukázaly, že na to mají a ztížily nám přemýšlení o nominaci na šampionát.“

 

Sobotní utkání na Slovensku bylo pro Veroniku Malou 50. zápasem v českém národním dresu.