EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.9.2018 otevřeno: 1442 x

České reprezentantky se sejdou v Luhačovicích, startují přípravu na EURO 2018

Na konci září čeká české reprezentantky první kemp, na kterém odstartují přípravu na prosincové EURO. Trenér Bašný pozval vedle stálých reprezentačních opor i mladé hráčky, které se na úvodním srazu sezóny v Olomouci prezentovaly dobrými individuálními výkony.

První sraz připravil trenér Bašný už na začátku září. Do Olomouce si pozval především hráčky věkem juniorky nebo hráčky, které nedávno juniorskému výběru odrostly. „Hráčky, které byly na srazu v Olomouci, se měly ukázat. Ukázat, jestli mají na to, abychom je nominovali na další sraz. Olomoucký sraz byl proto pro mě velmi pozitivní a přínosný, protože jsem tam viděl hráčky, které chtějí, které dělaly všechno proto, aby se ukázaly v co nejlepším světle a některé měly skutečně velmi vysokou kvalitu,“ ohlédl se za úvodní přípravou Jan Bašný a dodal: „Proto jsem z prvního kempu pozval do Luhačovic hned sedm hráček – Mučkovou, Šustkovou, Konečnou, Andrýskovou, Kovářovou, Zachovou a juniorku Mikuláškovou. Když jsem říkal, že si v Olomouci svými výkony hráčky mohou říct o nominaci do Luhačovic, nemluvil jsem do větru.“

V Luhačovicích tak trenér opět bude zkoušet tyto mladé hráčky, tentokrát už ve společnosti hráček základního kádru. I proto jsou mezi náhradnicemi jména některých hráček, které jsme byli zvyklí vídat v nominaci pravidelně. „Hráčky, které v loňských sezónách byly jakousi automatickou součástí týmu jako jsou Hrbková, Šetelíková nebo Dominika Müllnerová tentokrát chybí z různých důvodů pracovních, zdravotních nebo právě proto, abychom vyzkoušeli jiné hráčky, dokud máme ještě trochu čas. Chceme si ověřit nové hráčky ve skupině těch nejlepších, které máme k dispozici. Je možné, že hráčky, které jsme teď do nominace nezařadili, že se do sestavy v listopadu vrátí na srazu v Chebu,“ vysvětlil své důvody Bašný.

Tým se sejde 23. září. Hráčky čeká šest až sedm tréninkových jednotek a dvě přátelská utkání proti družstvu Slovenska. „Během týdne si zopakujeme věci, které byly v naší hře pozitivní v minulé sezóně a na kterých chceme stavět. Zapojíme jako vždycky nové hráčky, aby získaly potřebné automatismy a lépe se zapojily. S realizačním týmem a hráčkami si definujeme cíle krátkodobé i dlouhodobé pro tuto sezónu i další období. To je pro mě hodně důležité. Je to tedy klasický přípravný kemp, do šampionátu nám zbývají dva měsíce. Máme tedy ještě relativně dost času, abychom si potrénovali, podiskutovali a odehráli první sezónní přípravu,“ dodal Bašný.

V pátek 28. a v sobotu 29. září se pak tým v Púchově dvakrát utká se Slovenskem. „Jsme rádi, že se nám podařilo zajistit dvojzápas se Slovenskem. Potřebujeme nejen trénovat, ale i hrát. Chtěli bychom pokračovat v kvalitních výkonech, kterými jsme se prezentovali minulou sezónu, ať už ve dvou zápasech na Slovensku nebo pak na turnaji v Chebu. A především pak v prosinci na EURU i v další červnové kvalifikaci o MS,“ doplnil cíle Bašný.

 

Nominace pro přípravný kemp v Luhačovicích a dvojzápas v Púchově:

Brankářky: Satrapová Lucie (Issy Paris Hand/FRA), Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb/SWE), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand/FRA), Mika Kristýna (Truchtersheim HB/FRA)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe/GER), Jeřábková Markéta (ÉRD HC/HUN), Šustková Jana (DHK Baník Most)
Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüringen HC/GER), Marčíková Šárka (TV Nellingen/GER), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Ryšánková Helena (HCM Baia Mare/ROM), Kovářová Sára (DHK Baník Most)
Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most), Knedlíková Jana (Györ Audi ETO KC/HUN)
Pivoti: Adámková Petra (Frisch auf Göpingen / GER), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Andrýsková Veronika (TJ Sokol Poruba)
Náhradnice: Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Šetelíková Alena (Sokol Písek), Hrbková Michaela (Frisch auf Göpingen/GER), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Desortová Eliška (TJ Sokol Poruba), Galušková Veronika (DHC Slavia Praha), Polášková Silvie (TJ Sokol Poruba), Salčáková Martina (DHK Zora Olomouc), Pokorná Tereza (DHC Slavia Praha), Smetková Valerie (TJ Sokol Poruba)

 

Program přípravných zápasů:

28. 9. 2018 v 18 hodin v Púchově Slovensko – Česká republika
29. 9. 2018 v 11 hodin v Púchově Slovensko – Česká republika