2020 Women´s EHF EURO
ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.9.2018 otevřeno: 1360 x

Nový trenér Sabadka se poprvé sešel s juniorským výběrem

Zároveň s ženským týmem s v Olomouci připravuje i reprezentace juniorek, oba týmy se střídají v trénincích v hale Zory a trenéři tak můžou vzájemně sledovat přípravu obou družstev. Mladé házenkářky se sešly poprvé pod taktovkou nového trenéra Petera Sabadky a tým se tak vzájemně seznamuje.

„Kemp je zatím takový poznávací. Sledujeme, jak se nám hráčky jeví bez klubových vazeb, bez návaznosti na své spoluhráčky, jak se chovají v přímé konfrontaci a spolupráci mezi sebou v reprezentaci. Sledujeme kvalitu individuálních činností, sledujeme chování a souhru ve dvojicích,“ vysvětloval na úvod nový trenér Peter Sabadka a dodal: „Seznamujeme se ale už i s herní koncepcí, věnujeme se všem fázím hry. První den jsme se věnovali obraně, druhý den dopoledne přechodu do útoku a rychlý útok a v dalším tréninku se budeme věnovat řízené hře vcelku. Poslední den pak postupnému útoku.“

Trenéra těší především energie, kterou se tým obklopil. „Vidím u děvčat obrovské nasazení, chuť a vůli, a to mi v této fázi stačí. Hráčky msím pochválit, prezentují se dobrými výkony a zatím to naplňuje cíle, které jsme si stanovili,“ řekl Sabadka.

Týmu se hned na úvod sezóny nevyhnuly zdravotní problémy. „Bohužel se nám zranila Milada Stuchlíková z Otrokovic, povolali jsme Julii Rožkovou z Olomouce. Nemocná je Hanka Šmrhová z Plzně, omluvila se ještě brankářka Karin Řezáčová a s Ačkem se připravují Veroniky Mikulášková a Dvořáková a Eliška Desortová, což je pro nás výhoda. Donominovali jsme především hráčky z Olomouce a já si velmi cením jejich vstřícnosti a rychlé reakce,“ doplnil trenér.

Další sraz tým připravuje už na konec září. „Hlavně se chceme dostat k mezinárodní konfrontaci. Chceme být konkurenceschopní na evropském fóru, další sraz tak máme již domluvený - přijede si proti nám zahrát družstvo Rakouska, silný soupeř s dobrou kvalitou. Na mistrovství světa skončili dvanáctí, jeli tam na poslední chvíli místo Brazílie, prakticky bez přípravy. I to svědčí o jejich kvalitě,“ dodal k další přípravě Sabadka.

 

Nominace pro přípravný kemp 2. – 4. září 2018, Olomouc:

Franková Julie (DHC Slavia Praha), Hauserová Michaela (Sokol Písek), Herbočková Natálie (HC Zlín), Issová Josefína (DHC Slavia Praha), Novotná Sabrina (DHK Baník Most), Oravcová Věra (DHC Plzeň), Polášková Markéta (HC Zlín), Řezáčová Karin (DHC Slavia Praha), Smetková Valerie (HK Hodonín), Stříšková Adéla (DHK Baník Most), Studená Veronika (TJ Jiskra Havlíčkův Brod), Stuchlíková Milada (TJ Jiskra Otrokovice), Ševčíková Karolína (HC Zlín), Šmrhová Anna (DHC Plzeň), Švihnosová Nikola (DHK Baník Most), Tesařová Barbora (DHK Baník Most), Vavroušková Barbora (HK Ivančice), Zichová Barbora (HK Hodonín)

Náhradnice: Grabcová Barbora (SHK Kunovice), Hynková Alžběta (DHC Slavia Praha), Kepková Pavlína (DHC Plzeň), Krejčíková Barbora (HK Ivančice), Kržová Regina (Sokol Písek), Olšová Barbora (HK Ivančice), Plachá Renata (HC Zlín), Polášková Michaela (Lesana Zubří), Protivánková Adéla (DHK Zora Olomouc), Rožková Julie (Zora Olomouc), Rubínová Markéta (DHK Baník Most), Rytířová Aneta (Házená Jindřichův Hradec), Škvorová Petra (DHC Slavia Praha), Šmidáková Marie (TJ Sokol Poruba), Ulbertová Adéla (DHK Baník Most)