2020 Women´s EHF EURO
ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.9.2018 otevřeno: 1189 x

Mladé posily reprezentačního A týmu se připravují v Olomouci

Trenér Jan Bašný využil poslední předsezónní dny ke krátkému přípravnému kempu, na který do Olomouce pozval především nejmladší posily českého národního výběru. Pro řadu pozvaných hráček to jsou vůbec první tréninkové jednotky pod trenérem seniorské reprezentace.

V Olomouci se pod vedením trenéra Bašného a jeho asistentů Jana Bělky, Jiřího Miky a Kateřiny Keclíkové sešla šestnáctka mladých reprezentantek, některé ještě věkem členky juniorského výběru. Trenér Bašný se tak před začátkem sezóny, jejímž vrcholem bude prosincové EURO, rozhodl otestovat mladé házenkářky, které by měly v brzké době doplnit národní výběr. „Jsou to mladé hráčky, které by měly být v základním kádru co nejdříve. Čím dřív, tím lépe pro všechny. Reprezentaci i pro ně samotné. Sešly se tady házenkářky, které dlouhodobě sledujeme. Jsem rád, že tuto možnost hráčky vyzkoušet máme. Doufám, že to bude přínosné nejen pro nás jako realizační tým, ale i pro hráčky samotné. Určitě se některé z nich objeví za tři týdny na srazu v Luhačovicích,“ vysvětlil Bašný.

V Olomouci se vedle novicek sešly i házenkářky, které jsou sice mladičké, ale reprezentační zkušenosti už posbíraly. „Jsou tu hráčky, které mají větší reprezentační zkušenost – Kolářová, Kovářová, Konečná nebo Zachová,“ vyjmenoval Bašný a dodal: „S řadou z těchto hráček, které jsou teď tady s námi v Olomouci, počítám do další přípravy před šampionátem. I proto jsem zatím nedělal nominaci pro přípravný sraz v Luhačovicích, který nás čeká za tři týdny. Čekám, co ukáže tento kemp a které holky z tohoto srazu do Luhačovic pozvu.“

I náplň tohoto srazu je jiná než na klasických kempech ženského výběr. „Tréninky máme většinou rozděleny na dvě části – kratší část věnujeme koncepční přípravě, víc se ale zaměřujeme na individuální věci, aktivitám dvě na dvě, tři na čtyři nebo čtyři na čtyři, abychom si vyhodnotili, jak na tom nové hráčky jsou, co umí, neumí, v čem by se potřebovaly zlepšovat. Není to tedy tak, jako na jiných srazech, kde pracujeme na koncepčních kolektivních věcech, dnes jsou spíš důležité ty individuální,“ popisoval Bašný.

Ten vítá také možnost sledovat v akci i další talentované hráčky juniorské kategorie, které se v těchto dnech připravují v Olomouci ve stejné hale. „Juniorky tady trénují vždy před námi, celý náš realizační tým tedy chodí sledovat tréninky juniorek. I my jsme si pozvali na sraz některé juniorky a chci vidět, které hráčky by s námi mohly třeba pracovat už příště,“ uzavřel Bašný.
Tréninky ženského výběru sledují i posluchači trenérské licence A, kteří právě v těchto dnech rovněž absolvují výuku v Olomouci v hale Zory.
 

Nominace pro přípravný kemp 2. – 4. září 2018 v Olomouci:

Mučková Hana (DHC Sokol Poruba), Lekešová Simona (SHK Veselí n. M.), Michaela Kolářová (HC Zlín), Veronika Andrýsková (DHC Sokol Poruba), Jana Šustková (DHK Baník Most), Veronika Andrýsková (DHC Sokol Poruba), Sára Kovářová (DHK Baník Most), Sylvie Polášková (DHC Sokol Poruba), Dominika Zachová (DHK Baník Most), Kateřina Novotná (SHK Veselí n. M.), Michaela Konečná (DHC Sokol Poruba), Eliška Desortová (DHC Sokol Poruba), Veronika Dvořáková (DHK Baník Most), Veronika Mikulášková (DHK Baník Most), Martina Salčáková, Nikola Jansová, Markéta Hurychová (všechny DHK Zora Olomouc)

Náhradnice: Dominka Müllnerová (DHK Baník Most), Alena Šetelíková (Slavia Praha), Linda Jungová (DHK Baník Most)