EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.8.2018 otevřeno: 860 x

Dorostenci ladí přípravu na B šampionát házenkářů do 18 let

Podobně jako před dvěma týdny junioři, právě teď český dorostenecký výběr dolaďuje poslední herní detaily před startem evropského B šampionátu. Krátce před odjezdem na šampionát je ještě prověří Švýcaři.

Český dorostenecký výběr se pod vedením Aleše Kořínka sešel v Plzni, v neděli a v pondělí pak odehrají ve švýcarském St. Gallenu dvě přípravná utkání proti švýcarské reprezentaci. „Finální přípravu směřujeme k tomu, abychom sladili herní věci ve zúženém kádru. Poslední dva srazy už rotujeme jenom 18 hráčů. Připravujeme herní věci a pracujeme na týmovém pojetí,“ popsal aktuální náplň přípravy trenér Kořínek a k sestavě dodává: „Do Rakouska pojede šestnáct hráčů a každý člen týmu je plnohodnotným článkem. Samozřejmě, někteří hráči se vyprofilovali a dostávají minutáž na hřišti větší.“

Jako poslední tým otestuje formu českého výběru družstvo Švýcarska, který se také zúčastní B šampionátu, bude ale bojovat na turnaji, který hostí Gruzie. „Přes trenéra Petra Babáka jsme měli vazbu na švýcarského soupeře, je to kvalitní soupeř, máme možnost odehrát dva kvalitní zápasy a je pro nás důležité, že můžeme takováto měření bezprostředně před turnajem absolvovat,“ zmínil Kořínek.

Trenér se chce prezentovat na šampionátu prezentovat nejlepší možnou hrou. „Chtěli bychom se prezentovat hlavně bojovným výkonem, aby na týmu bylo vidět, že nám jde o to udělat co nejlepší výsledek. Chceme, aby naše hra byla ze strany obrany aktivní, aby to byla běhavá útočná házená, abychom v útoku předváděli dobrou přípravnou fázi pro zakončení. Abychom byli schopní hrát kombinačně a připravovat si kvalitní koncovku,“ dodal Kořínek.

Na turnaji v Rakousku se Češi utkají s Tureckem, Černou Horou, Ukrajinou, Velkou Británií a Irskem. Ve skupině B, jejímiž dvěma nejlepšími týmy, se družstva z A skupiny turnaje utkají v semifinále, se poměří Slováci, Rakušané, Nizozemci, Litevci, Kosovci a Bulhaři.

Starší kolegové dorosteneckého výběru vedení trenérem Pavlem Pauzou vybojovali na turnaji v Černé Hoře vítězství a návrat do elitní skupiny. O to samé by se chtěli pokusit i dorostenci. „Bylo by ideální, kdyby se nám to podařilo taky zvládnout. Postupuje jen vítěz turnaje, proto chceme zvládnout utkání ve skupině, dostat se do semifinále a pokud to půjde, turnaj vyhrát. Nechci, aby to znělo neskromně, ale proto, že postupuje pouze jeden a jde nám o to, abychom se o to porvali, musíme odjet s tou ambicí, že chceme dojít nejdál,“ uzavřel Kořínek.

 

Nominace pro tréninkový kemp a mezinárodní měření ve Švýcarsku 2. - 6. srpna 2018:

MIZERA Šimon (HC Zubří), VOTAVA Jakub (Dukla Praha), MUSÁLEK Pavel (SKP Frýdek Místek), SEDLÁK Petr (Talent Plzeň), FLAJSAR Radek (TJ Sokol Nové Veselí), ZAMARSKI Alexandr (HCB Karviná), DRBOHLAV Štěpán (HBC Jičín), KUPA Jan (HK Lovosice), FLAJSAR Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), MAZUREK David (HC Zubří), BŘEZINA Martin (Dukla Praha), CVIKL Martin (Talent Plzeň), OČKOVIČ Adam (KH Kopřivnice), VÁCLAV Vojtěch (TJ Sokol Nové Veselí), HOLUBEC Karel (Lokomotiva Louny), NOWORYTA Nikolas (HCB Karviná)
NÁHRADNÍCI: POLÁČEK Jaromír (TJ Náchod), ERBES Filip (TJ Sokol Nové Veselí), ČEJKA Mikuláš (Melsungen), LEFAN David (HC Zlín), MAZUR Matěj (SKP Frýdek Místek), ŘÍHA Martin (Talent Plzeň), ŠKALDA Jan (Dukla Praha), ŠACHL Lukáš (HBC Jičín), DOJČINOVIČ Daniel (HK Lovosice), ŠTOHANZL Martin (TJ Sokol Nové Veselí), GREGOROVIČ Jiří (TJ Sokol Nové Veselí).

 

Program českého týmu na M18 EURO Championship 2018 v Rakousku:

10. 8. 2018 10.30 Česká republika – Ukrajina
12. 8. 2018 16.30 Velká Británie – Česká republika
13. 8. 2018 14.30 Česká republika – Irsko
15. 8. 2018 18.30 Černá Hora – Česká republika
16. 8. 2018 20.30 Česká republika – Turecko
 

 Všechna utkání budou živě vysílána na EHF TV online zde.