2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.7.2018 otevřeno: 950 x

Junioři finišují přípravu na letní šampionát, jejich sílu dvakrát prověří Slovinci

Čeští junioři se intenzivně připravují na vrchol letního programu – šampionát „B“ skupiny evropských zemí. Mají za sebou tři kempy v Nymburce, čtvrtý absolvovali o víkendu v Novém Veselí. Ve středu 4. července odjíždí k přípravnému dvojzápasu do Slovinska.

Program juniorské reprezentace je po skončení soutěžní sezóny pořádně nabitý Zatím naposledy se junioři sešli v Novém Veselí, kde se od čtvrtka do pondělí připravovali nejen na dvojzápas se Slovinci, ale především na evropský šampionát skupiny B, který tým čeká od 18. do 30. července v Černé Hoře. „Absolvovali jsme tři kempy v Nymburku, ty byly zaměřené především kondičně. Absolvovali docela náročnou posilovnu a atletickou průpravu. Teď se vše snažíme dostat do hry. Bude to chvilku trvat a doufám, že hráče nepřetížíme,“ ohlédl se za první fází přípravy trenér výběru Pavel Pauza a k prozatím poslednímu bloku v Novém Veselí dodal: „Tento kemp v Novém Veselí byl zaměřený především herně a myslím, že jsme se opět posunuli kupředu. Samozřejmě by bylo potřeba půl roku na přípravu, abychom byli spokojení, ale i tak je vidět posun. Jsou věci, kterým jsme se věnovali více. Je to třeba obrana, kde vidím nějaké nedostatky. A pak je to také práce s hlavou, hlavně psychika. Musíme do hráčů dostat myšlenku na to, že jedeme uspět a musíme pro to obětovat všechno.“ Na šampionátu skupiny B totiž mladí házenkáři bojují o návrat do elitní evropské skupiny pro své nástupce.

 

 

Ve středu 4. července tým odcestuje do Slovinska ke dvěma přípravným zápasům. „Podle toho, jak se nám tam bude dařit, se pak zaměříme na věci, které nám ve Slovinsku budou dělat problémy. Zápas proti Slovincům nám musí dát hlavně srovnání, jak na tom jsme. Slovinsko je dál, než my. Je v horní evropské skupině, zatímco my v té dolní. Pro srovnání to tedy bude relevantní soupeř. Uvidíme, jak jsme na tom po stránce útoku i obrany, neočekávám od toho žádný zázrak, jsme v přípravě. Někteří hráči toho už mají dost, ale chci vidět, že to, co jsme natrénovali, dokážeme dostat do hry,“ vyhlíží k dvojzápasu Pauza.

Vrcholem léta pak bude samozřejmě šampionát. Tam se Češi utkají postupně s Moldávií, Kosovem, Bulharskem, Nizozemskem a Rakouskem. „Všichni soupeři se budou chtít dostat nahoru. Máme šestičlennou skupinu, před sebou pět soupeřů a pokud chceme uspět, musíme minimálně čtyři porazit. Soupeři budou těžcí, nepodceňuji nikoho,“ komentuje další plány Pauza a k soupeřům dodává: „Ono to zní, že je to B skupina, jsou to týmy, o kterých člověk nic neví, nikdy proti nim nehrál. Ale výkonnost se vyrovnává jako ve všech kolektivních sportech, nejsou lehcí soupeři.“

Přesto vidí největší konkurenci u soupeřů z Rakouska a Nizozemska. „V naší skupině budou nejsilnější týmy asi Holandsko a Rakousko, zápasy máme relativně vystupňovány od těch papírově nejslabších soupeřů. S Rakouskem už jsme se střeli, Holandsko moc neznáme, ale během šampionátu budeme mít dost času je poznat. Bude to hodně těžké v deseti dnech absolvovat sedm zápasů, když dnes vidíme fotbalový šampionát, kdy je po každém zápase čtyřdenní oddych, my takový luxus nemáme,“ říká Pauza.

Ten má již téměř jasno i o sestavě, která do Černé Hory odcestuje. „Mám v hlavě samozřejmě plán. Do Slovinska pojedeme se šestnácti hráči, také na šampionát jich pojede šestnáct. Teď necháváme doma Denise Harabiše, protože má menší zdravotní problémy, takže v podstatě teď figuruje v nominaci sedmnáct hráčů. Může do toho zasáhnout ještě Vojta Patzel, který má větší zdravotní problémy, takže závěrečná nominace se může zužovat, ale dle svých zkušeností bych nerad něco předjímal,“ uzavřel český trenér.


Nominace přípravného kempu v Novém Veselí 28. června - 2. července 2018:

ŠTEFANIČ Marek (HC DUKLA PRAHA), DRÁPELA Vojtěch (HC Zubří), VANĚK Michal (HCB Karviné), HARABIŠ Denis (DTJ Polanka), SKALICKÝ Ondřej (TJ Sokol Nové Veselí), ZELENKA Jakub (HC DUKLA PRAHA), POLÁŠEK Jiří (HC Zubří), KLÍMA Matěj (HC Zubří), JANÍČEK Martin (HC Zubří), NEJDL Adam (TJ ČZ HBC Strakonice), PIROCH Tomáš (Melsungen akademie), KOZUBÍK Vojtěch (Liberec Handball), DOKOUPIL Jiří (HC Zubří), REŽNICKÝ Daniel (HC DUKLA PRAHA), KARLOVEC David (HK LOVOSICE), NANTL Matěj (HBC Karviná), KŘÍSTEK Daniel (HC DUKLA PRAHA)

Náhradníci:  WEBER Michal (HC Zubří), CÁB Tomáš (SKKP Handball Brno), COCH Patrik (SKP Frýdek-Místek), PATZEL Vojtěch (HC DUKLA PRAHA), VĚCEK Jan (HC Dukla Praha), TOMAN Stanislav (TJ JISKRA TŘEBOŇ), MUCHA Jan (HCB Karviná)
 

 

Rozpis šampionátu v Černé Hoře najdete zde.