2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.5.2018 otevřeno: 1150 x

Na Island odletí ženská reprezentace bez Jeřábkové, Adámkové i Šustkové

Hned tři jména vypadla z nominace pro středeční souboj českého reprezentačního výběru s Islandem. Kvůli zranění na sever Evropy neodletí kanonýrka Šustková ani pivotka Adámková, do kvalifikačních bojů nezasáhne ani dlouhodobě zraněná Markéta Jeřábková. Už dříve bylo jasné, že nenastoupí ani zraněná křídelnice Jana Knedlíková, již podruhé vítězka Ligy mistryň.

Absence Jany Knedlíkové byla jasná již v první polovině května, nad možností nastoupit do zbývajících dvou zápasů kvalifikace o postup na ME 2018 v případě Markéty Jeřábkové ale visely otazníky. Kanonýrka Černých andělů a jedna z největší střeleckých hvězd prosincového mistrovství světa v Německu se v zimě zranila. Teď sice s národním týmem absolvovala úvodní rekondiční blok přípravy, k němuž se sešly házenkářky už ve čtvrtek v Klínech, do zápasů ale nakonec nebude moci nastoupit. „Po první části přípravy jsme se po konzultaci s lékaři, fyzioterapeuty a samozřejmě samotnou Markétou dohodli, že nemá cenu riskovat. Markéta ještě není schopná absolvovat házenkářskou přípravu a v neděli dopoledne tak odjela domů. Usoudili jsme, že nemá cenu ji tady dále držet a doufat, že by mohla ve středu nebo v neděli hrát. Nebylo to reálné,“ oznámil trenér Jan Bašný.

 

Markéta Jeřábková poctivě rehabilituje, přesto po zranění ještě není zcela v pořádku a dres národního týmu tak v závěru kvalifikace neoblékne. | Foto: A. Vejrostová, archiv

 

A není to jediná ztráta českého týmu před důležitým kvalifikačním dvojzápasem. „Jana Šustková má zraněnou nohu v oblasti klenby nártu, Petra Adámková si zranila na klubovém tréninku kotník. U obou jsem doufal, že se dají dohromady a budou moci nastoupit, ale středeční zápas pro ně nakonec nepřipadá v úvahu. V pondělí v poledne odjedou do Prahy na další vyšetření za reprezentačním doktorem Filipem Svatošem. Tam se rozhodne, jestli se k nám budou moci ve čtvrtek přidat a připravovat se s námi na nedělní zápas proti Slovinsku,“ popsal vyhlídky Bašný a hned doplnil, jak bude tým nastalou situaci řešit: „Z tohoto důvodu jsme museli povolat Hanu Kvášovou (Kutlvašrovou), která se k týmu v Mostu připojila v neděli po večeři. Ostatní hráčky jsou v pořádku.“

 

Jana Šustková (zcela vpravo), Jana Knedlíková (vlevo v předu) ani Petra Adámková (zcela vlevo za Janou Knedlíkovou) kvůli zranění nezasáhnou do souboje s Islandem. | Foto: A. Vejrostová, archiv

 

Házenkářky se sešly ve čtvrtek na Klínech (pdorobnosti jsme psali zde), ovšem bez části legionářek, které ještě v sobotu a v případě Veroniky Malé dokonce ještě v neděli plnily klubové povinnosti. Kompletní tým se tedy sešel až v neděli v Mostě, odpoledne byl na programu souboj s dorostenci Lovosic, do nějž tak nenastoupily všechny hráčky. „Po víkendovém zápasovém programu odpočívaly hráčky Iveta Luzumová, Helena Ryšánková, Kamila Kordovská a Michaela Hrbková. Absolvovaly pouze regeneraci a společnou videopřípravu. Dokonce až v noci z neděle na pondělí přiletěla zpožděným letadlem Veronika Malá, která ještě v neděli hrála ve Francii, kde se svým týmem vybojovala páté místo v lize,“ vysvětlil Bašný. Tuto pětici čekal první trénink až v pondělí ráno.

Zkušený reprezentační trenér ale viděl výkon svého týmu v přípravném zápase velmi pozitivně: „Hráčky, které byly v souboji s lovosickými dorostenci na hřišti, se mi velmi líbily. Bylo vidět, že mají chuť do hry a to, co jsme si na video přípravě nachystali už s jasným zaměřením na zápas s Islandem, byly schopné dobře plnit. Výsledek zápasu není důležitý, i když jsme vyhráli asi o osm či devět branek, ale zápas splnil svůj účel. Byla to velmi dobrá příprava, za což patří velký dík lovosickým klukům a jejich trenérům, kteří nám vycházeli vstříc a modelovali především v obrannou i trochu útočnou hru Islandu.“

Další program českého národního týmu je pak pořádně našlapaný. „Už pondělí bude velmi náročný a intenzivní den. Čekají nás dva bloky videopřípravy a dva tréninky zaměřené hlavně na obranu a rychlý útok Islandu, druhý pak na postupný útok a hru v početní nerovnováze. Večer nás čeká přesun do Prahy a v úterý pak přelet na Island, kde už se snad večer dostaneme do haly na poslední trénink před středečním zápasem,“ popisoval další plány Bašný, který už ale dopředu přemýšlí i nad druhým soupeřem, který čeká český tým v neděli v Mostě: „Po návratu začneme přípravu ve čtvrtek večer videoanalýzou pro zápas se Slovinkami a zhodnocením zápasu s Islandem a v pátek a v sobotu pak budeme mít dva celé dny na přípravu, což je prakticky o den více než v případě Islandu. Ve čtvrtek také uvidíme, zda budeme měnit nominaci právě s ohledem na výsledky vyšetření Šustkové a Adámkové a také s ohledem na výkon v zápase s Islandem,“ uzavřel Bašný.
 

Český tým se utká v kvalifikaci o postup na EURO 2018 ve středu 30. května v Reykjaviku s týmem Islandu, 3. června nastoupí české hráčky v Mostě proti Slovinsku.

 

 

Vstupenky na utkání Česká republika - Slovinsko (3. 6., Most) kupujte zde.

 

Nominace pro přípravný kemp 24. – 30. května 2018 a kvalifikační dvojzápas 30. května – 4. června 2018:

Brankářky: KUDLÁČKOVÁ Petra (DHC Slavia Praha), MÜLLNEROVÁ Dominika (DHK Baník Most), SATRAPOVÁ Lucie (HK Kristianstad, SWE)
Pivotky: KONEČNÁ Michaela (DHC Sokol Poruba), ŠETELÍKOVÁ Alena (DHC Slavia Praha), (od 27.5. ADÁMKOVÁ Petra, TPSG Frisch Auf Goppingen, GER)
Levé spojky: od 27.5. KORDOVSKÁ Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER), KVÁŠOVÁ Hana (DHC Slavia Praha, Havl. Brod), (ŠUSTKOVÁ Jana, Veselí nad Moravou)

Pravé spojky: KOVÁŘOVÁ Sára (DHK Baník Most), GALUŠKOVÁ Veronika (DHC Slavia Praha), od 27.5. HRBKOVÁ Michaela (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), RYŠÁNKOVÁ Helena (Cercle Dijon Bourgogne, FRA)
Střední spojky: MAŇÁKOVÁ Petra (DHK Baník Most), MARČÍKOVÁ Šárka (SPR Pogoň Szczetin, POL), od 27.5. LUZUMOVÁ Iveta (Thüringer HC, GER) 
Levá křídla: SALČÁKOVÁ Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, FRA), DVOŘÁKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), od 27.5. MALÁ Veronika (Issy Paris Hand (FRA)

Pravá křídla: ZACHOVÁ Dominika (DHK Baník Most)

Náhradnice:
ANDRÝSKOVÁ Veronika (DHC Sokol Poruba), FRYČÁKOVÁ Tereza (DHK Zora Olomouc), JANOUŠKOVÁ Michaela (DHK Baník Most), JAČKOVÁ Eliška (DHC Slavia Praha), MUČKOVÁ Hana (DHC Sokol Poruba), WEISENBILDEROVÁ Martina (HK Kristianstad, SWE)

 

Program české reprezentace:

24. – 26. 5. 2018 Kondiční příprava a teambuilding – Klíny
26. – 28. 5. 2018 Společná příprava týmu v Mostě
29. 5. 2018 Přelet na Island
30. 5. 2018 v 21.30 Kvalifikační utkání o postup na ME 2018: Island – Česká republika
31. 5. 2018 Přelet do České republiky, přesun do Mostu
1. 6. – 2. 6. 2018 Společná příprava týmu v Mostě
3. 6. 2018 v 19.00 Kvalifikační utkání o postup na ME 2018: Česká republika - Slovinsko