EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

19. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
19. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.5.2018 otevřeno: 3219 x

Házenkářky čeká vrchol sezóny, utkají se o EURO 2018 s Islandem a Slovinkami

Házenkářky odehrály v prosinci skvělé mistrovství světa, dobře rozehranou mají i kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2018. Teď je ale čekají poslední dvě utkání, která právě o účasti českého týmu na evropském šampionátu ve Francii rozhodnou. Na konci května se utkají Češky na severu Evropy s Islandem, 3. června v Mostu se Slovinkami.

 

„Je to jeden ze dvou reprezentačních vrcholů sezóny. Jak už jsem říkal hned na prvním srazu na podzim hráčkám, tento dvojzápas je prakticky důležitější než mistrovství, protože kvalifikovat se nebo ne má značné důsledky pro další budoucnost týmu. Hráčky rozhodně nemají po sezóně, vědí to a doufám, že s tímhle vědomím přijedou na sraz,“ burcuje tým před kvalifikačním dvojzápasem Jan Bašný.

Už od minulého týdne je jasné, že do kvalifikace nezasáhne Jana Knedlíková (psali jsme zde), otazníky visely nad Kamilou Kordovskou a šance na účast Markéty Jeřábkové, spolu s Ivetou Luzumovou nejlepší střelkyně týmu, trenér ještě ani nechce komentovat. Jedno místo si ale nechává Bašný volné. „Jednu hráčku budu donominovávat 21. května,“ konstatoval a okomentoval i situaci kolem zraněného kolena Kamily Kordovské. „Doufám, že Kamila bude k dispozici. Už v pondělí začala trénovat a myslím, že zatím nemá žádný problém. Jsme v kontaktu a první trénink byl pro ni v pořádku. Mezi náhradnicemi je ale Hana Kvášová (Kutlvašrová), pokud by tedy Kamila Kordovská i Markéta Jeřábková měly velké problémy, bude Hana připravena pomoci ještě jednou, stejně jako loni ve stejnou dobu proti Turecku.“ Bašný veří, že další zdravotní problémy se týmu už vyhnou. „Ostatní hráčky, které sleduji, jsou v pohodě a v dobré formě. Doufám, že jim to vydrží až do 3., 4. června a že se již další zdravotní problémy nepřidají. Už je toho hodně, je konec sezóny a náš kádr není tak široký, abychom bychom mohli každý post bez problémů nahradit,“ dodal trenér.

 

 

V nominaci pro přípravný kemp je tedy zatím devatenáct jmen. Hráčky by se měly sejít ve čtvrtek 24. května ve sportovním centru Klíny na severozápadě Čech. „První tři dny věnujeme rekondičnímu bloku pro hráčky, kterým skončí zápasová zátěž dříve. Tato příprava bude probíhat neházenkářskou formou na Klínech v pěkném prostředí, samozřejmě ke kondiční přípravě přidáme i teambuildingové prvky. Nebude to ale jen legrace, bude to hodně o kondici a společné práci, bude ale samozřejmě prostor i pro regeneraci,“ popsal první dny společné přípravy trenér Jan Bašný.

Tento úvodní blok proběhne bez hráček, které ještě v zahraničních ligách budou dohrávat své klubové soutěže. „Některé hráčky ještě v sobotu hrají, i já sám ještě se svým klubem budu hrát v pátek nebo v sobotu a k týmu se připojím co nejdříve o víkendu. Stejně jako hráčky z Německa a Francie. Druhý blok společné přípravy pak začneme v neděli v poledne v Mostě, odpoledne nás čeká i přípravný zápas proti dorostencům Lovosic. Ten ještě necháme čtrnácti hráčkám, které začnou přípravu už ve čtvrtek, posily ze zahraničí do tohoto zápasu pravděpodobně nezasáhnou,“ vysvětloval komplikované plány Bašný.

Připomněl ale, že vedle zápasu bude pro celé družstvo v neděli připravena i další příprava na středeční duel na Islandu. „V neděli už nás čeká videopříprava, hráčky budou mít ale všechna videa k dispozici už předtím, v neděli už se budeme připravovat všichni společně, protože moc času není. V úterý brzy ráno už letíme na Island, po návratu pak bude trošku více času na přípravu na Slovinsko. Oba zápasy jsou ale stejně důležité, v obou zápasech musíme bodovat,“ upozornil Bašný.

30. května tým nastoupí do zápasu proti Islandu, 3. června večer zakončí tým reprezentační sezónu v Mostě proti Slovinsku. „Island bude v domácím prostředí velmi nepříjemný, bude chtít potvrdit stoupající herní kvalitu, kterou ukázal už v říjnu u nás a remízou doma se Slovinkami. Bude chtít zůstat na stejně pozitivní herní vlně, což je pro nás nepříjemné, ale pokud chceme postoupit na šampionát, musíme si s tím poradit. V zápase se Slovinkami pak půjde o všechno. Nebude to poprvé, co takový zápas hrajeme, ale myslím, že náš tým je dost zkušený, aby dokázal takový zápas uhrát. Ale abychom se k tomuto zápasu dostali, musíme nejprve bodovat na Islandu!“ uzavřel Bašný

 

Nominace pro přípravný kemp 26. – 30. května 2018 a kvalifikační dvojzápas 30. května – 4. června 2018:

Brankářky: KUDLÁČKOVÁ Petra (DHC Slavia Praha), MÜLLNEROVÁ Dominika (DHK Baník Most), SATRAPOVÁ Lucie (HK Kristianstad, SWE)
Pivotky: KONEČNÁ Michaela (DHC Sokol Poruba), ŠETELÍKOVÁ Alena (DHC Slavia Praha), od 27.5. ADÁMKOVÁ Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER)
Levé spojky: ŠUSTKOVÁ Jana (Veselí nad Moravou), od 27.5. KORDOVSKÁ Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER)
Pravé spojky: KOVÁŘOVÁ Sára (DHK Baník Most), GALUŠKOVÁ Veronika (DHC Slavia Praha), od 27.5. HRBKOVÁ Michaela (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), RYŠÁNKOVÁ Helena (Cercle Dijon Bourgogne, FRA)
Střední spojky: MAŇÁKOVÁ Petra (DHK Baník Most), MARČÍKOVÁ Šárka (SPR Pogoň Szczetin, POL), KOLÁŘOVÁ Michaela (HC Zlín), od 27.5. LUZUMOVÁ Iveta (Thüringer HC, GER)
Levá křídla: SALČÁKOVÁ Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, FRA), od 27.5. MALÁ Veronika (Issy Paris Hand (FRA)
Pravá křídla: ZACHOVÁ Dominika (DHK Baník Most)

Náhradnice:
ANDRÝSKOVÁ Veronika (DHC Sokol Poruba), FRYČÁKOVÁ Tereza (DHK Zora Olomouc), JANOUŠKOVÁ Michaela (DHK Baník Most), KVÁŠOVÁ Hana (DHC Slavia Praha, Havl. Brod), DVOŘÁKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), JAČKOVÁ Eliška (DHC Slavia Praha), MUČKOVÁ Hana (DHC Sokol Poruba), JEŘÁBKOVÁ Markéta (DHK Baník Most), WEISENBILDEROVÁ Martina (HK Kristianstad, SWE)

 

Program české reprezentace:

24. – 26. 5. 2018 Kondiční příprava a teambuilding – Klíny
26. – 28. 5. 2018 Společná příprava týmu v Mostě
29. 5. 2018 Přelet na Island
30. 5. 2018 v 19.30 Kvalifikační utkání o postup na ME 2018: Island – Česká republika
31. 5. 2018 Přelet do České republiky, přesun do Mostu
1. 6. – 2. 6. 2018 Společná příprava týmu v Mostě
3. 6. 2018 v 19.00 Kvalifikační utkání o postup na ME 2018: Česká republika - Slovinsko