2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.4.2018 otevřeno: 961 x

Junioři se na turnaji v Szczyrku utkají s Poláky, Rumuny a Belgičany

Tým trenéra Pavla pauzy čeká o víkendu přípravný turnaj v Polsku. Ani juniorskému výběru se ale nevyhýbala zranění.

Házenkáři juniorské reprezentace se sešli v pondělí v Kopřivnici. Hned na úvod rozhovoru ale trenér Pauza vyjmenoval dlouhou řadu omluvenek a náhradníků. „Soutěže jsou v plném proudu, hráči mají velké vytížení. Mockrát se nám nestalo, že bychom měli tak velké problémy s nominací, ale museli jsme se s tím poprat,“ komentoval situaci trenér Pavel Pauza.

Absence vidí jako zásadní oslabení svého týmu, který má před sebou mezinárodní turnaj v polském Sczcyrku. „Chybí nám Jirka Dokoupil, Martin Janíček, který má přeraženou lícní kost, otázka visí nad Matějem Klímou, který je sice s námi, ale trápí ho teploty. Toto všechno budou velká oslabení, ale na druhou stranu to dá šanci ostatním. Trošku to možná naruší náš obranný systém, asi budeme mít trochu problémy při nula šestce. Nemyslím to ale tak, že ostatní jsou horší nebo slabší, ale pracujeme v nějakém systému, hráči dostávali různou míru příležitostí. Nikdo tady na druhou stranu není poprvé, takže uvidíme, jak se to projeví v zápasech,“ dodal Pauza.

Češi se v Polsku utkají s domácím výběrem, Rumunskem a Belgií. Právě poslední dva jmenované týmy jsou pro tým velkou neznámou. „Netušíme, co můžeme čekat od Belgie a Rumunska. Nikdy jsme se s nimi nesetkali, ani jsme neviděli žádné jejich zápasy, protože byli v nižší skupině. S Poláky už jsme hráli, tam víme, co nás čeká. Měl by to být nejsilnější soupeř a právě to by pro nás mělo být srovnání. Již jsme s nimi hráli, vyhráli i prohráli, takže tam máme měřítko. Dobrou zkouškou ale budou i zápasy s Belgií a Rumunskem, protože tam hráči musí někdy improvizovat, někdy dodržovat základní dané šablony… Není jasně dané, že by to měli být slabí soupeři. Pokud přijedou v plné sestavě a my budeme mít zdravotní problémy, může se to na výsledku odrazit. Nechci je tedy ani podceňovat, ani přecenit,“ uzavřel Pauza.

 

Nominace pro přípravný kemp v Kopřivnici a turnaj v Polsku 2. – 8. dubna 2018:

ŠTEFANIČ Marek (Dukla Praha), DRÁPELA Vojtěch (HC Zubří), COCH Patrik (SKP Frýdek-Místek), VANĚK Michal (HCB Karviná), POLÁŠEK Jiří (HC Zubří), SKALICKÝ Ondřej (TJ Sokol Nové Veselí), REŽNICKÝ Daniel (Dukla Praha), PIROCH Tomáš (Melsungen akademie), KLÍMA Matěj (HC Zubří), PATZEL Vojtěch (Dukla Praha), NANTL Matěj (HBC Karviná), KŘÍSTEK Daniel (Dukla Praha), ZELENKA Jakub (Dukla Praha), KARLOVEC David (HK Lovosice), CÁB Tomáš (HC Zubří), NEJDL Adam (TJ ČZ HBC Strakonice 1921), HOLUBEC Karel (Lokomotiva Louny).