EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.3.2018 otevřeno: 3143 x

Házenkáři se sejdou v Zubří, v přípravě se utkají s Poláky

Poprvé od úspěšného lednového EURA se po Velikonocích v Zubří sejde reprezentační výběr mužů ke společné přípravě a dvěma přátelským utkáním s výběrem Polska. Oproti sestavě ze šampionátu tým posílí házenkáři Jurka, Škvařil a Hanish, k dispozici by mohl být i Babák. Zápas Česko - Polsko je v Zubří naplánován na 7. dubna 14 hodin.

Před dvěma měsíci vybojovali čeští házenkáři na mistrovství Evropy v Chorvatsku šesté místo a zopakovali tak historicky nejlepší výsledek české reprezentace na vrcholných akcích. Teď se tým trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše sejde v Zubří ke společné týdenní přípravě. „Bude to první sraz po EURU a poslední s kompletním týmem před play-off proti Rusku. Budeme pracovat na naší obranné hře a postupné útoku, chceme se ale více věnovat přechodu do rychlého útoku, druhou a třetí vlnu,“ popsal hlavní plán přípravy trenér Jan Filip.

Během týdne tým absolvuje i dva přípravné zápasy. První ve čtvrtek 5. dubna v Polsku, druhý 7. dubna v hale v Zubří. „Chtěli jsme využít toho, že bude tým pohromadě a rozšířit tréninkovou přípravu znovu o herní praxi,“ dodal Filip. Dvojzápas s Poláky si tým dohodnul již dlouho dopředu, ještě předtím, než znal svého soupeře pro červnové play-off kvalifikace o mistrovství světa, v němž se postaví proti Rusům. „To, co hrají Rusové, není snadné s jiným soupeřem nasimulovat. S Poláky jsme se domluvili už dříve dopředu. Pokud bychom to řešili až po losu, byl by problém soupeře pro přípravu zajistit,“ řekl Filip, podle kterého je ale Polsko pro český výběr dobrý protivník do přípravy: „Je to kvalitní soupeř, přestože se nekvalifikovat na mistrovství světa a nebyl na EURU. Právě prochází obměnou kádru. Viděl jsme ale tento tým hrát proti Norsku a Dánsku a předvádí velmi dobré výkony. Bude ještě potřebovat nějaký čas, aby se vrátil na pozice, na kterých byl před dvěma třemi lety, ale je vidět, že ve své hře mají dobrý systém.“ Český tým se tak ve dvojzápase bude soustředit především na sebe a svou vlastní hru, na ruského soupeře se zaměří až bezprostředně před kvalifikací.

 

Úspěšný tým z lednového mistrovství Evropy se sejde téměř kompletní na přípravném kempu v Zubří.

 

Úspěšný tým lednového EURA doznal pro přípravný sraz jen několik změn. V nominaci například tentokrát chybí obranář Jan Landa. „Honza Landa avizoval na šampionátu, že po EURU skončí. My máme ale samozřejmě zájem na tom, aby pokračoval a Honza si vzal nějaký čas na rozmyšlenou. Této akce se ale nezúčastní, má toho skutečně hodně a my bychom byli rádi, kdyby nám minimálně v červnu ještě pomohl,“ okomentoval absenci jednoho z dirigentů obrany Filip. Chybět bude i Jan Stehlík, který rovněž avizoval ukončení své reprezentační kariéry. "Dohodli jsme se, že by Honza v případě zranění hráčů na jeho postu týmu v budoucnu krátkodobě vypomohl. Momentálně se ale sám také potýká se zraněním," dodal český trenér.

Do zápasů ale tentokrát zasáhne Miroslav Jurka, který lednové EURO vynechal z rodinných důvodů. Narodila se mu dcera. „Tady byla situace jasně daná dopředu a byli jsme tak domluvení. Míra je stabilním členem kádru, byl jedním z těch, kteří vybojovali postup na EURO a jeho pozici v týmu odpovídají i jeho dlouhodobé výkony. Do týmu se tak vrací a vytvoří na svém postu dvojici s Tomášem Čípem,“ připomněl trenér Filip, který na kempu uvítá i dalšího „navrátilce“ Milana Škvařila: „Milan byl před EUREM zraněný a teď už by měl být fit. Dostane tedy znovu příležitost a uvidíme, jak se o svou šanci popere.“

 

 

Tým se rozhodl posílit ještě pozici pivota, která byla na šampionátu tak trochu achilovkou českého výběru. „Vzhledem k tomu, že ze sestavy vypadl Honza Landa, přibyde ke třem pivotům, kteří absolvovali EURO, ještě Libor Hanisch. Zvýšíme tak trochu konkurenci na této pozici, protože víme, že na tomto postu to na EURU nebylo optimální. Věříme, že to pomůže. Každý z hráčů dostane svou příležitost, potřebujeme se na postu pivota především v útoku zlepšit,“ vysvětlil další přírůstek v nominaci Filip.
České fanoušky pak jistě potěší i poslední avizovaná změna v nominaci oproti lednové sestavě. Nejlepší házenkář loňského roku Tomáš Babák zatím figuruje mezi náhradníky, trenéři Filip s Kubešem s ním ale již prakticky jistě počítají. „Tomáš Babák teprve minulý víkend nastoupil poprvé do zápasu, proto je zatím mezi náhradníky. Pokud bude ale dál v pořádku, bude určitě donominován,“ zdůraznil Filip.

Přípravný dvojzápas proti Polsku bude vhledem k nabitým programům evropských klubových soutěži na dlouho poslední společnou přípravou celého reprezentačního výběru. Kompletní se tým sejde až bezprostředně před kvalifikačními zápasy proti Rusku, které jsou na programu 8. a 12. června. „V týdnu před samotným kvalifikačním srazem připravíme ještě čtyřdenní minikemp bez hráčů, kteří hrají v Německu a ve Francii, kde trvají soutěže nejdéle. Potřebujeme udržet hráče, kterým skončí herní sezóna dřív, v tréninkovém tempu. Někteří hráči mohou v play-off skončit velmi brzo a pak s nimi budeme jejich vlastní přípravu řešit individuálně, aby byli všichni na červen optimálně připraveni. V kvalifikaci nás čeká totiž velmi těžký soupeř,“ uzavřel Filip.

 

Nominace pro kemp v Zubří 2. - 8. dubna 2018 a přípravné zápasy proti Polsku:

Brankáři: Martin Galia (Górnik Zabrze, POL), Tomáš Mrkva (HBW Balingen – Weilstentten, GER)
Střední spojky: Roman Bečvář (HC Elbeflorenc 2006, GER), Ondřej Zdráhala (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI)
Levé spojky: Pavel Horák (HC Meschov Brest, BLR), Michal Kasal (Tatran Prešov, SVK), Milan Škvařil (HSC Suhr Aarau, SUI)
Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (Balatonfuredi KSE, HUN), Dieudonne Mubenzem (HC Dukla Praha)
Pravá křídla:  Tomáš Číp (Tatran Prešov, SVK), Miroslav Jurka (ST. Raphael Var HB, FRA)
Levá křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, SVK), Milan Kotrč (Bergisher HC, GER)
Pivoti: Libor Hanisch (Dessau Rosslauer HC 06, GER), Leoš Petrovský (Bergisher HC, GER), Petr Šlachta (Dabas VSE KC, HUN), Štěpán Zeman (HC Zubří)

 

Náhradníci: Babák Tomáš (Bergischer HC, GER), Motl Jiří (HK FCC Město Lovosice), Adamík Artur (HK FCC Město Lovosice), Fulnek Patrik (KH Kopřivnice), Jeníček Štěpán (HC Dukla Praha), Landa Jan (HK FCC Město Lovosice), Poloz David (Talent ROBSTAV M.A.T Plzeň), Schams Vít (TJ Sokol Nové Veselí), Tonar Michal (Talent ROBSTAV M.A.T Plzeň), Užek Jan (HCB Karviná), Vančo Marek (Dessau Rosslauer HV 06, GER)

 

Program týmu:

Přípravný kemp 2. – 8. dubna 2018 – Zubří
Polsko – Česká republika 5. dubna 2018
Česká republika – Polsko 7. dubna 2018 ve 14 hodin v Zubří
Play-off kvalifikace o postup na MS 2019:
Česká republika – Rusko 8. června 2018 ve 20 hodin v Plzni
Rusko – Česká republika 12. června 2018 v Permu