ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.3.2018 otevřeno: 438 x

"Ve druhé půli jsme daly jen sedm gólů. S tím jsme nemohly uspět," říká po prohře Luzumová

Iveta Luzumová, nejlepší střelkyně Ligy mistryň, i v domácím zápase proti Dánkám táhla český výběr. Do sítě seveřanek nastřílela pět branek. Sebekriticky ale okomentovala neproměněné sedmičky i nepřesné střely. Jak hodnotila celé plzeňské vystoupení českého výběru?

Jaké byly předzápasové představy a jaká se ukázala být realita?

Je pravda, že jsme si to doma představovaly jinak. Bohužel jsme ve druhé půli daly jen sedm gólů, s tím jsme nemohly uspět.

 

 

Co bylo špatně?

Když už jsme se prosadily přes jejich obranu, často jsme ztroskotaly na gólmance. Měly jsme i trochu smůlu, několikrát jsme nastřelily tyč, já sama jsem dala tři. A v dost rozhodujících chvílích, mrzí mě to, ale takový už je sport.

 

Dánky měly i výškovou převahu. Jak se s tím člověk, třeba i psychicky, vyrovnává?

Těžko. Ale nám dělala problémy hlavně spolupráce jejich spojek s pivotem. To, že nám nasázejí branky zdálky, nemáme šanci zblokovat. Bohužel v Česku nemáme tak vysoké spojky, musíme hrát s tím, co máme.

 

Je něco, čím vás soupeřky zaskočily?

Trochu ano, my jsme se připravovaly na jejich agresivní obranu a ony hrály zasunutou, to nám trochu narušilo plány. (smutný úsměv) Navíc my jsme trénovaly vysunutou obranu, ale nefungovala, tak jsme se taky zatáhly. Je vidět, že zápas bývá kolikrát jiný, než na co se připravujeme.

 

Co změnit před odvetou v Dánsku?

Nejdřív se musíme kouknout na video, rozebrat si to. Myslím si, že nám ve druhém poločase také docházely síly. Proto jsme se neprosazovaly přes jejich obranu. Naše defenziva nebyla špatná, ale útok nefungoval.

 

Co by tedy mohlo mohlo na Dánky na severu platit?

Dobře je ubránit a zkusit táhnout první nebo druhou vlnu, to nám doma moc nešlo. Uvidíme, co trenér vymyslí za taktiku. V Dánsku to bude o hodně těžší, přijde plná hala a lidi poženou je. I v Plzni byla skvělá atmosféra, ale bohužel nám se nedařilo. Musíme bojovat dál.