EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
10. 01. 2019 18:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Německo - Korea
10. 01. 2019 20:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Chile - Dánsko
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.2.2018 otevřeno: 2349 x

Házenkářky vstupují do druhé části kvalifikace, dvakrát se utkají s Dánskem

Dva duely s Dánskem, šestým týmem prosincového mistrovství světa, čekají v březnu český reprezentační výběr trenéra Jana Bašného. Češky bojují o účast na mistrovství Evropy 2018 a tým Dánska je jedním z jeho tří protivníků v kvalifikaci.

České reprezentantky podle slov Jana Bašného čekaly v sezóně 2017/2018 dva vrcholy. Prvním bylo prosincové mistrovství světa, na kterém český výběr zaskočil svět, když po vyřazení Rumunska pronikl do čtvrtfinále turnaje, kde po velkém boji podlehl Nizozemsku. Tím druhým je dlouhý kvalifikační boj o postup na EURO 2018, které bude letos v prosinci hostit Francie. Český výběr si kvalifikační skupinu dobře rozehrál, když na podzim vyhrál ve Zlíně nad Islandem 30:23 a pak přivezl důležitý bod za remízu ze Slovinska. V březnu čeká české házenkářky dvojutkání proti favoritovi skupiny Dánsku, na přelomu května a června pak kvalifikaci uzavřou výjezdem na Island (30. května) a domácím soubojem se Slovinkami (pravděpodobně 3. června 2018).

Český tým se v březnové kvalifikaci bude muset obejít bez Markéty Jeřábkové, jedné z nejvýraznějších českých opor z prosincového šampionátu, sedmé nejlepší střelkyně turnaje. Jeřábková se zranila v pohárovém zápase Baníku Most se švédským Höörsem, podstoupila operaci a do kvalifikačních bojů nebude moci nastoupit. K dispozici naopak týmu bude Jana Knedlíková, která kvůli zranění musela vynechat právě šampionát v Německu. Trenér Bašný povolal k přípravě na zápas s Dánskem také střeleckou oporu Veselí nad Moravou Janu Šustkovou, tým posílí i Michaela Konečná, kterou podobně jako Knedlíkovou vyřadilo z nominace na šampionát zranění. Více nominaci okomentuje Jan Bašný v rozhovoru, který připravujeme na středu 28. února.

 

Házenkářky se sejdou v Plzni v neděli 18. března a po krátké třídenní přípravě nastoupí už ve středu 21. března od 17 hodin proti Dánsku v hale Lokomotivy Plzeň v Úslavské ulici. Odkaz pro nákup vstupenek zveřejníme zde na webu ve druhé polovině tohoto týdne.

 

Nominace pro přípravný kemp v Plzni a dvojutkání s Dánskem 18. – 25. března 2018:

Brankářky: Kudláčková Petra (DHC Slavia Praha), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Satrapová Lucie (HK Kristianstad, SWE)
Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Konečná Michaela (DHC Sokol Poruba) Šetelíková Alena (DHC Slavia Praha)
Pravá křídla: Knedlíková Jana (Gyori Audi ETO, HUN), Zachová Dominika (DHK Baník Most)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand, FRA), Salčáková Kristýna (ATM Achneheim Truchtersheim, FRA)
Pravé spojky: Galušková Veronika (DHK Slavia Praha), Hrbková Michaela (TSPG Frisch Goppingen), Ryšánková Helena (Cercle Dijon Bourgogne, FRA)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER), Šustková Jana (SHK Veselí n. M.)
Střední spojky: Kolářová Michaela (HC Zlín), Luzumová Iveta (Thüringer HC, GER), Marčíková Šárka (SPR Pogoň Szczetin, POL), Maňáková (Růčková) Petra (DHK Baník Most)
Náhradnice: Andrýsková Veronika (HC Zlín), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Fryčáková Tereza (DHK Zora Olomouc), Fryčáková Vendula (DHK Zora Olomouc), Jačková Eliška (DHC Slavia Praha), Janoušková Michaela (TVB Beyröhder, GER), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Mučková Hana (DHC Sokol Poruba), Weisenbilderová Martina (HK Kristianstad, SWE).

 

Úspěšný tým z prosincového MS zůstává z větší části pohromadě. Chybět bude družstvu zraněná Markéta Jeřábková, posílí naopak Jana Knedlíková nebo Michaela Konečná. | Foto: Alžběta Vejrostová