EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
10. 01. 2019 18:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Německo - Korea
10. 01. 2019 20:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Chile - Dánsko
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.1.2018 otevřeno: 526 x

"Cítím se dobře, lépe se mi hraje a jsem ráda, že jsem díky tomu pomohla týmu k úspěchu," říká Házenkářka roku Luzumová

Královnou české házené je už potřetí. "Po posledních letech, kdy jsem se potácela od zranění ke zranění, jsem se konečně dala dohromady a tento rok se opravdu vydařil," usmívá se Iveta Luzumová, třetí nejlepší střelkyně mistrovství světa v Německu, kapitánka české reprezentace a Házenkářka roku 2017.

 

Iveta Luzumová byla oceněna titulem Házenkářka roku 2017 na slavnostní večeři v hotelu Holiday Inn v Brně ve středu 10. ledna 2018. Přehled všech oceněných a zprávu o společenském večeru najdete zde.

 

Po šampionátu se o vašich výkonech oprávněně mluvilo jen v superlativech. Přišlo ocenění pro házenkářku měsíce EHF a teď český titul Házenkářky roku 2017. Co na to říkáte?

Jsem za tohle ocenění hrozně ráda. Získala jsem jej potřetí, ale mezi jednotlivými oceněními je docela velký časový rozestup. Těšíme ale hlavně to, že jsem se dala zdravotně do kupy. Po posledních letech, kdy jsem se potácela od zranění ke zranění, jsem se konečně dala dohromady a tento rok se vydařil.

 

Jak hodnotíte svůj rok 2017?

V červnu po poslední operaci jsme si řekla, že všechno pořádně vyléčím. To jsem i udělala a jsem za to moc ráda. Konečně jsem absolvovala celou přípravu, po zdravotní stránce jsem na tom líp, tím pádem se mi i lépe hraje a jsem ráda, že jsem i reprezentačnímu týmu na mistrovství pomohla k takovému úspěchu.

 

Jak se právě za šampionátem ohlížíte s měsíčním odstupem?

Je to super. I v klubu mi moc gratulovali, líbilo se jim, jakou hrou jsme se prezentovaly, jak jsme bojovaly jako tým. Slyšela jsme na naši hru jen samé dobré věci. Krásně se to poslouchá a jsem moc hrdá, že jsme to takhle zvládly.

 

Co bude ve vaší házenkářské budoucnosti dál? Loni se schylovalo k přestupu z Thüringeru, jak to vidíte dnes?

S Thüringerem mám smlouvu ještě do června 2019, tedy ještě rok a půl. S trenérem jsem domluvená, že pokud on zůstane, zůstanu i já. Teď se v klubu cítím dobře, hodně hraju a jsme v další fázi Ligy mistryň, což je pro nás důležité. Doufám, že ještě příští rok trochu posílíme a budeme moci v Lize mistryň víc zabojovat a dotáhnout to ještě dál.

 

A reprezentační budoucnost? Trenér Jan Bašný o vás řekl, že jste vyrostla v top hráčku světových měřítek.

Myslím si, že je to opravdu tím, že se mi vyhýbala zranění a já jsem mohla konečně delší dobu pořádně makat. To se odrazilo v tomto. Tato slova od trenéra mě proto moc těší. Byl vždycky hodně kritický, měl ke mně výhrady, tak mě ta pochvala těší. Doufám, že v březnu zvládneme kvalifikaci, že proti Dánsku třeba doma nějaký bod získáme a pojedeme na šampionát do Francie.