2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.12.2017 otevřeno: 796 x

České házenkářky se utkají s favoritem skupiny, ve čtvrtém zápase je čeká Norsko

Asi nejtěžší házenkářský test čeká české reprezentantky ve čtvrtečním zápase - postaví se favorizovaným Norkám. Ve středu české házenkářky odpočívaly. Zápas Česko - Norsko sledujte živě ve 20.30 na ČT Sport.

České házenkářky mají za sebou tři zápasy s bilancí dvou výher a jedné porážky. Po náročném programu využili zápasové přestávky a volný den využily k odpočinku. „Skupina se začíná vyjasňovat. Na Norsko se připravujeme až ve čtvrtek. Ve volném středečním dnu jsme házenou vypustili. Trénovali jsme na hotelu, v posilovně a v dalších hotelových prostorách a věnovali jsme se regeneračním cvičením,“ komentoval středeční program českého výběru trenér Jan Bašný. Ve středu odpoledne se tým vydal na krátký dvouhodinový výlet do Stuttgartu, kde si házenkářky mohly užít trochu vánoční atmosféry na místních trzích. Bez míče, mimo hotel i halu.

Ve čtvrtek už se ale Bašného výběr zcela koncentroval na zápas s Norskem a už i Maďarskem. Od rána tým rozdělený na skupiny sledoval videa a analyzoval hru maďarských i Norských soupeřek. Právě proti Norkám nastoupí ve čtvrtek v 20.30 hodin v hale v Bietinghamu – Bissingenu. „Norský tým je jiný než ostatní týmy. Norky jsou strašně rychlé, rychle běhají, jsou rychle tam, kde mají být. Jejich hra je jednoduše strašně rychlá. Všechny uběhají. My možná nebudeme výjimkou. Chceme si ale vyzkoušet věci, které bychom pak mohli použít v zápase s Maďarskem,“ vyhlíží k utkání s favorizovanými Seveřankami Jan Bašný.

Český trenér ale ví, že rozhodující může být spíše až zápas proti Maďarskem podle toho, jak dopadne souboj Maďarek s Polkami. „Pravděpodobně rozhodující zápas budeme hrát až v pátek a tomu přizpůsobíme jak vytížení hráček, tak rozložení sil na hřišti v zápase s Norskem,“ upozornil český trenér.

Vypočítat úspěchy norských házenkářek by vydalo na pořádný seznam. Vítězky olympiády z roku 2012, bronzové medailistky z olympiády v Riu a hlavně úřadující mistryně světa z roku 2015 (též vítězky v roce 2011) i evropské šampionky z roku 2016 (kromě toho zlaté i v roce 2010 a 2014). Hlavní hvězdy snad ani netřeba představovat. Hlavní palebnou silou je Heidi Loke, branky soupeřek zasypávají i Linn Jorum Sulland, Nora Mork a Camilla Herrem. To je čtvrteční soupeř českých házenkářek. „Cílem našeho týmu je bojovat o medaile na každém šampionátu,“ říká rezolutně trenér Thorir Hergeirsson.

 

 

 

Nominace českého týmu pro MS v Německu 2017:

Brankářky: Kudláčková Petra (DHC Slavia Praha), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Satrapová Lucie (HK Kristianstad, SWE)

Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Šetelíková Alena (DHC Slavia Praha)

Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most)

Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand, FRA), Salčáková Kristýna (ATM Achneheim Truchtersheim, FRA)

Pravé spojky: Galušková Veronika (DHK Slavia Praha), Hrbková Michaela (TSPG Frisch Goppingen), Ryšánková Helena (Cercle Dijon Bourgogne, FRA)

Levé spojky: Jeřábková Markéta (DHK Baník Most), Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER)

Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüringer HC, GER), Marčíková Šárka (SPR Pogoň Szczetin, POL), Maňáková (Růčková) Petra (DHK Baník Most)

Náhradnice: Bezpalcová Eva (DHK Baník Most), Borovská Michaela (DHK Baník Most), Fryčáková Tereza (DHK Zora Olomouc), Jačková Eliška (DHC Slavia Praha), Janoušková Michaela (TVB Beyröhder, GER), Knedlíková Jana (Gyori Audi ETO, HUN), Kolářová Michaela (HC Zlín), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Šustková Jana (SHK Veselí n. M.). 

 

Program českého týmu v základní skupině B na MS 2017 v Německu:

Sobota 2. prosince 14.00 Česká republika – Argentina - ČT2 - 28:22 (15:9) - odehráno
Neděle 3. prosince 14.00 Polsko – Česká republika - 25:29 (15:12)
Pondělí 4. prosince – volno
Úterý 5. prosince 18.00 Švédsko – Česká republika - 36:32 (16:18)
Středa 6. prosince – volno
Čtvrtek 7. prosince 20.30 Česká republika – Norsko - ČT Sport
Pátek 8. prosince 18.00 Česká republika – Maďarsko - ČT2