EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

21. 11. 2018 18:15 hod. ČT Sport
SKKP Handball Brno - HBC Ronal Jičín
28. 11. 2018 18:00 hod. ČT Sport
SKP Pepino Frýdek-Místek - Sokol Nové Veselí
12. 12. 2018 20:15 hod. ČT Sport
KH Kopřivnice - SKP Pepino Frýdek-Místek
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.12.2017 otevřeno: 380 x

"Úvodní stres z nás opadl, teď se musíme soustředit hlavně na svou hru," říká před zápasem proti Švédsku Salčáková

Dvě výhry nabudily týmu sebevědomí, hráčky ale vědí, že to ještě nemusí stačit. Jaká je nálada v týmu? A jak se házenkářky připravují na souboj se Švédskem? O tom hovořila Kristýna Salčáková.

 

Máte za sebou dvě první utkání na šampionátu. Už jste stihly vstřebat zejména to vítězství s Polskem?

Výhru s Polskem stále ještě vstřebáváme. Myslím si, že vstup do turnaje se nám povedl podle plánu, jak jsme si přály. Teď už se nám přeci jen bude hrát lépe, protože opadl ten úvodní stres. Už se ale připravujeme na další zápas se Švédskem, který bude stejně důležitý jako ty předešlé, protože si myslím, že dvě výhry by nám nemusely stačit na postup a skupina se ještě zamotá.

 

Skupina je zamotaná, protože Polsko dokázalo porazit Švédsko. Nemrzí vás to, že jste už ty karty mohly mít rozdané mnohem lépe?

Polky dostaly na šampionát divokou kartu, postupovaly bez kvalifikace. Je to kvalitní soupeř, a tak jsem čekala, že nějaký výsledek uhrají. My pokud se chceme posunout dál a hrát lépe, než na předchozích šampionátech, musíme hrát se soupeři jako jsou Švédsko, Norsko či Dánsko. V naších silách určitě je, abychom nějaký zápas ještě vyhrály a umístily se co nejlíp ve skupině.

 

Motivuje vás, že Švédky v úvodním utkání zaváhaly?

Určitě je to mohlo nalomit. Určitě si nevěří, tak jako si věřily dříve a je jen na nás, jak toho využijeme. My se na zápas už připravujeme, viděly jsme jejich zápas. Máme připraveny střihy, chystáme se po postech a říkáme si různe detaily. Doufám, že se nám tato taktika vyplatí a budeme kvalitně připravené na Švédsko.

 

Co by na Švédsko mohlo platit? V utkání s Polskem jste zlepšily defenzívu, může to být klíč k úspěchu?

Musíme se soustředit zejména na naši hru, protože kdybychom ji dodržovaly proti Polsku, tak by to možná nebylo tak dramatické nebo bychom neprohrávaly v průběhu utkání o pět branek. Musíme vycházet z naší obrany, protože budou hrát rychlou hru.

 

Jak šampionát zatím probíhá? Jací jsou fanoušci?

Jsem nadšená z návštěvnosti, protože předchozí šampionáty byly po této stránce horší. Tady jsou diváci skvělí, chodí na všechny zápasy a haly jsou plné. Hraje se přeci jen lépe před diváky a tím, že jsme dvakrát vyhrály, tak si to více užíváme. I nálada v týmu je dobrá.