2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.11.2017 otevřeno: 1308 x

Juniorky v Polsku prohrály s Nizozemskem o jedenáct branek

České házenkářky na turnaji v Polsku podlehly Nizozemsku 21:32, v dalších dnech se na turnaji utkají s Polkami a Slovenkami.

Turnaj v Polsku: Česká republika – Nizozemsko 21:32 (10:17)

České házenkářky se ve svém prvním zápase na turnaji v Polsku utkaly s týmem Nizozemska, který se českému výběru postaví i v březnové kvalifikaci (psali jsme zde). Češky hned v prvním poločase nabraly na soupeřky sedmibrankovou ztrátu. Tým však využil přípravného charakteru turnaje a trenér Jordák postupně do hry zapojil všechny hráčky z lavičky. Češky nakonec ve druhém poločase nedokázaly ztrátu zkorigovat, naopak z utkání odešly poraženy rozdílem jedenácti branek. Nejlepší hráčkou utkání byla na straně českého týmu zvolena Silvie Polášková, autorka osmi branek.

 

Sestava a branky Česka: Rybníčková, Baumbachová 1, Eksteinová, Mikulášková 1, Svobodová, Novotná 1, Jungová, Polášková 8, Brožová, Mizerová, Preslová, Večeřová, Ševčíková 3, Kalinová 3, Polomíková, Soldánová 4.
Nejvíce branek Nizozemska: Van Wetering 6, Freriks 5, Nooitmer 5.
Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/1. Vyloučení: 4:6.

 

Silvie Polášková, vyhlášena nejlepší hráčkou České republiky v tomto utkání: „Určitě jsme nepodaly dobrý výkon v obraně a nedokázaly jsme přerušovat jejich rychlý útok. Proto vypadá výsledek tak, jak vypadá. Trápily jsme se i střelecky, chyběla nám přesnost. Byl to náš první zápas, sehráváme se a já věřím, že do kvalifikace se nám podaří výkon zlepšit.“

Vladislav Jordák, trenér českého týmu: „V zápase jsme odehráli kvalitních dvakrát patnáct minut. Předvedli jsme solidní výkon a nechali jsem zahrát všechny hráčky, což byl náš cíl. Stálo proti nám družstvo kvalitní, ukázalo nám to, na čem musíme zamakat, ale holky minimálně poločas odvedly dobrou práci, vázlo nám proměňování šancí.“
 

Foto: Petr Weisenbilder, vedoucí družstva