2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.11.2009 otevřeno: 1277 x

České juniorky přehrály Američanky

Druhým zápasem dnes pokračovalo vystoupení české reprezentační zálohy na mezinárodním turnaji v Polsku. A dnes měly poněkud exotického soupeře, když se proti nim postavil celek žen USA.

Mezinárodní turnaj juniorek - Polsko

Česko jun. - USA (ženy) 34:12 (17:6)

Proti národnímu celku se představil tým, který by se v roce 2016 rád kvalifikoval na OH v Riu de Janeiru. K tomu, aby se na olympiádu opravdu probojoval, jej čeká ještě více jak dlouhá cesta a zatím se hráčky tohoto celku s házenou spíše seznamují. Včera jim uštědřily lekci z moderní házené Norky, které USA porazily 59:11.

Náš tým v začátku zápasu trápily neproměněné brankové šance a díky tomu vedl v úvodu střetnutí "pouze" 5:2. Pak ale český tým zpřesnil obrannou i útočnou fázi a když se k tomu přidaly zákroky brankařky Dederlové, mohl také střílet laciné branky z rychlých útoků. Do druhého poločasu do brány nastoupila Roháčková, která stejně jako její předchůdkyně předvedla dobrý výkon a skóre ve prospěch českého celku tak postupně narůstalo. Druhou půli náš tým vyhrál stejným poměrem jako poločas první a celkově tak USA porazil 34:12.

Poslední zápas sehrají naše hráčky proti Norsku zítra od 9hodin. Fotogalerii ze včerejšího dne od pana Alexe Wipfa najdete zde.

 

Komentář trenéra Michala Červenky: "Soupeř v zápase nabídl více bojovnosti než házenkářského umění a z toho také pramenilo jeho časté vyloučení. V začátku nás trápila koncovka, v dalším průběhu jsme již přesněji stříleli a z rychlých protiútoků se prosazovala především Jandásková. Díky dostatečnému náskoku jsme mohli nechat zahrát všechny hráčky a ty nejvytíženější dokonce mohly ve druhé půli odpočívat. Celkem jsme v zápase sehráli šestnáct rychlých útoků a to i díky zákrokům Roháčkové, která měla ve druhé půli 17zákroků. Vítězství je kolektivním dílem celého týmu, vyzdvihnout lze výkony Jandáskové na křídle, proměňování sedmimetrových hodů Richvalské i výkon brankářky Roháčkové."

 

Sestava a branky Česka: Roháčková, Dederlová - Raková 3, Nudni 2/1, Mýlková 2/1, Pekařová 2, Weisenbilderová 3, Adámková 2, Richvalská 6/4, Oroszová 1, Marčíková 3/1, Vaňková 2, Ficová 2, Jandásková 6

Sedmimetrové hody: 7/7 - 3/2, vyloučení: 0 - 6.