EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.10.2017 otevřeno: 1104 x

Souhra je dobrá, ale musíme zapracovat nové hráče, říká k přípravě brankář Galia

Jeden z nejzkušenějších členů reprezentačního výběru Martin Galia odstartoval v neděli v Brně s týmem přípravu na lednové EURO. Jeho tým má před sebou víkendové přípravné dvojutkání v Černé Hoře. Na čem tým v úvodu přípravy pracuje?

Po delší době je tým opět spolu. Je už znát očekávání z blížícího se šampionátu?

Není znát nervozita ani velké očekávání, zatím. Potkali jsme se po delší době po úspěšné kvalifikaci. Máme tři měsíce do mistrovství a je to první kemp a začínáme se připravovat na tom, abychom odehráli dobrý turnaj.

 

Na čem jste v trénincích začali pracovat?

Musíme pracovat na všem. Nějaká souhra tu je, ale přišli noví hráči, které je třeba zapojit do kolektivu. Vždycky nás zdobila dobrá obrana a rychlý protiútok a to si musíme udržet.

 

Trenéři říkali, že model dvou venkovních zápasů zvolili cíleně, že se týmu venku dlouhodobě nedaří. Jak to vidíte vy?

Je pravda, že doma dokážeme porazit skoro každého a na venkovním hřišti se ukáže, že tým ještě není tak daleko nebo nemá takové individuality, které by dokázaly zápas rozhodnout. Doma všichni podají heroický výkon a když nám na venkovním zápase jeden dva hráči vypadnou, jde to dolů. Je to o kvalitě. Ještě nejsme kvalitativně tam, kde bychom chtěli být.

 

Sešlo se tady opět několik mladých posil. Jak se vám pozdávají?

Hráčsky se mi líbí. Je skvělé, že každý z kluků, který tady je – přestože nehrají ve špičkových zahraničních klubech – hraje ve svém týmu důležitou roli. To je důležité a když se takový tým semkne a každý ze sebe vydá maximum, můžeme udělat dobrý výsledek.

 

Čekají vás dva zápasy s Černou Horou. Víte, co vás v nich čeká?

Bude to i o výsledku, protože pokud se máme naučit venku vyhrávat, musíme chtít v takovém zápase vyhrát. Bude to samozřejmě i o zkoušce nových hráčů, možná i o novém systému. Uvidíme.