EURO 2018
EURO  2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.10.2017 otevřeno: 2908 x

Čeští reprezentanti startují přípravu ne EURO. Čeká je kemp v Brně a dvojzápas v Černé Hoře

Čeští reprezentanti se 22. října sejdou v Brně. Po týdenní přípravě odcestují ke dvěma přátelským zápasům do Černé Hory. Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš chtějí vyzkoušet další možnosti sestavy pro lednové EURO v Chorvatsku.

 

Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš zveřejnili osmnáctku nominovaných hráčů pro první letošní sraz mužské reprezentace. „Teď je nominováno osmnáct hráčů, na sraz pojede dvacítka. Dvě místa jsou tedy otevřená s ohledem na zdravotní stav Ondry Zdráhaly a Honzy Landy. Pokud budou zdravotně v pořádku, budou tato místa pravděpodobně jejich. Oba jsou to tahouni a jsou důležití pro fungování týmu,“ vysvětlil trenér Jan Filip proč oba zkušení házenkáři v nominaci prozatím chybí. Ondřeje Zdráhalu trápilo vleklé zranění, Jan Landa se na hřiště vrací po delší nemoci.

V sestavě naopak nebudou tentokrát chybět mladíci Zeman, Kašpárek a Mubenzem. „Po delší pauze se v nominaci objevuje Michal Kasal, naposledy byl s námi před více než rokem a půl. Teď hraje v Prešově stabilně a znovu tak dostal příležitost. Jinak s touto sestavou pracujeme již delší dobu. Teď dostane na levém křídle větší prostor Milan Kotrč před Jirkou Motlem. Máme na této pozici takovou příjemnější starost, že se musíme rozhodnout mezi dvěma hráči, kteří mají oba vysokou kvalitu,“ upozornil Filip s tím, že posílit se daří i další posty: „Další pozicí, kde je za poslední rok posun, je post pravé spojky, kde jsme měli dlouhodobě problém a kam k Honzovi Stehlíkovi, který odehrál kvalifikaci, přibyl v poslední fázi kvalifikace Standa Kašpárek. Ten šel v poslední době hodně nahoru, trochu ho ale ještě limituje vleklejší zranění ramene. Rozhodovali jsme se pak ještě mezi Mubenzemem a Linhartem a přednost dostal Mubenzem, protože zejména začátek soutěže mu vyšel výborně. Ale zase máme na výběr čtyři hráče, což je rozhodně příjemnější, než kdyby to bylo naopak.“

Stabilní je brankářská dvojice Galia – Mrkva. „Do Černé Hory poletíme jen se dvěma brankáři, i když mezi náhradníky je Artur Adamík a Vít Schams a v případě potřeby můžeme jednoho z nich povolat. Je to pro nás poslední delší zkouška a máme možnost vyzkoušet jednotlivé hráče v zápase. Samozřejmě máme představu o hráčích, kteří v týmu pro EURO pravděpodobně budou, ale chceme je vidět ve hře. V Černé Hoře to bude jedna z posledních zkoušek a my budeme chtít dát na hřišti příležitost všem šestnácti hráčům, kteří s námi do Černé Hory pojedou,“ dodal český trenér.

 

 

Dvojzápas proti Černé Hoře bude jediným podzimním herním testem českého výběru. „Pak už nás totiž čeká jen přípravný dvojzápas proti Slovensku na konci prosince, na kterém nám budou chybět někteří hráči z druhé bundesligy. To bude asi poslední možnost dát někomu šanci v případě, že si nebudeme jistí. Od ledna už budeme pracovat s týmem, který pojede na EURO. Ale v procesu tréninku chceme i nadále zapracovávat i širší sestavu, hlavně mladé hráče. Toto postupné zabudovávání do týmu nám totiž pak usnadní práci, když už musí daný hráč naskočit přímo do hry,“ přiblížil další plány družstva Filip.

Český tým čekají proti Černé Hoře dvě utkání – první v pátek 27. a druhé v sobotu 28. října a Češi odehrají oba zápasy na hřišti soupeře. I to má svůj zásadní důvod. „Naším problémem je, že hrajeme diametrálně odlišně venku a doma, zejména v kvalifikačním zápase. I proto jsme zvolili tento model dvou přípravných zápasů na hřišti soupeře. Samozřejmě přátelské utkání je jiné než třeba kvalifikace, ale my hrajeme doma o třicet i více procent lépe než venku. A na EURU také nebudeme hrát doma,“ uzavřel Filip.
 

 

Nominace českého týmu pro přípravný kemp 22. – 29. října v Brně a Černé Hoře

Brankáři: Galia Martin (Górnik Zabrze, POL), Mrkva Tomáš (HBW Balingen – Weilstetten, GER)

Střední spojky: Babák Tomáš (Bergisher HC, GER), Bečvář Roman (HC Elbeflorenc, GER)

Levé spojky: Horák Pavel (HC Meschov Brest, BLR), Kasal Michal (Tatran Prešov, SVK),  Škvařil Milan (HSC Suhr Aarau, SUI)

Pravé spojky: Kašpárek Stanislav (Balatonfuredi KSE, HUN), Mubenzem Diudonné (HC Dukla Praha), Stehlík Jan (SSK Talent 90 Plzeň)

Levá křídla: Hrstka Jakub (Tatran Prešov, SVK), Kotrč Milan (Bergisher HC, GER)

Pravá křídla: Jurka Miroslav (ST. Raphaël VAR HB, FRA), Sobol Jan (Dijon Bourgogne Handball, FRA)

Pivoti: Hanisch Libor (Dessau Rosslau HV 06, GER), Petrovský Leoš (Bergisher HC, GER), Šlachta Petr (HC Zubří), Zeman Štěpán (HC Zubří)

Trenéři: Jan Filip, Daniel Kubeš.

Náhradníci: Adamík Artur (HK Lovosice), Gřešek Adam (SKP Frýdek-Místek), Kývala Daniel (HC Dukla Praha), Landa Jan (HK Lovosice), Linhart Petr (HSC 2000 Coburg, GER), Motl Jiří (HK Lovosice), Poloz David (SSK Talent 90 Plzeň), Sviták Jakub (HC Dukla Praha), Schams Vít (Sokol Nové Veselí), Tonar Jakub (SSK Talent 90 Plzeň), Tonar Michal (SSK Talent 90 Plzeň), Vančo Marek (Dessau Rosslasu HV 06, GER), Zdráhala Ondřej (TSV ST. Otmar St. Gallen, SUI).

 

Předběžný program reprezentačního týmu České republiky pro sezónu 2017/2018

22.10. – 29.10. 2017 kemp Brno + 2 MU v Černé Hoře (27.10. a 28.10.)

27.12. – 29.12. 2017 kemp Zubří + 2 MU proti Slovensku (28.12. od 18.00 v Hlohovci a 29.12. od 17.00 ve Frýdku-Místku)

2.1. – 7.1. 2018 kemp Brno + 2MU proti Rakousku (5.1. v okolí Vídně a 7.1. v Brně)

9.1. – 28.1. 2018 kemp Brno + ME Chorvatsko

1.4. – 8.4. 2018 kemp + 2 MU, místo a soupeř budou upřesněni

28.5. – 31.5. 2018 kemp Plzeň

3.6. – 15.6. 2018 kemp + kvalifikace MS – místo bude upřesněno, soupeř bude znám 28.1. 2018