EURO 2018
EURO  2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.10.2017 otevřeno: 759 x

Nový trenér juniorek Jordák po prvním srazu: Cílem bylo se poznat, teď chceme postoupit na MS

Trenér Vladislav Jordák absolvoval ve druhé polovině minulého týdne s týmem juniorek první přípravný kemp v pozici tohoto národního výběru. Na čem družstvo pod jeho vedením pracovalo a jaké jsou cíle nového trenéra pro nadcházející sezónu?

 

Výběr juniorek má za sebou první sraz v nové sezóně a vy poprvé v roli reprezentačního kouče tohoto týmu. Měl tento kemp tedy, řekněme, "poznávací" charakter?

Jednoznačně. Opravdu šlo především o to družstvo trochu poznat.

 

Jaký program kempu jste pro hráčky připravili a na co jste se v přípravě zaměřili?

S asistentem Radimem Pernickým jsme se domluvili, že kemp zaměříme na rychlý útok, obranu 0:6, na kombinace, které družstvo již hrálo a na nové dle tvořící se metodiky ženské reprezentace. Tomu byla také přizpůsobena skladba tréninkových jednotek, kdy ranní tréninky tvořila taktická příprava a ve večerních tréninkových jednotkách jsme převážně hráli.

 

Analyzoval jste tým a jeho dřívější výkony? Kde vidíte jeho silné stránky a v čem naopak spočívají jeho slabiny? Co Vám v tomto směru ukázal tento první kemp?

Neanalyzoval jsem dřívější výkony družstva. Ondra Václavek měl svojí vizi a s tou pracoval. Pro mě bude důležité nejdříve poznat všechny holky a především odehrát mezinárodní utkání, která plánujeme pro následující kemp. Až na základě této konfrontace budeme chtít připravit holky co nejlépe do kvalifikace. Samotný kemp ukázal, že máme šikovné holky, ve kterých je potenciál a máme na čem stavět.

 

Na co se v práci s týmem zaměříte, co chcete nejzásadněji změnit, zlepšit?

Budeme pracovat především na kompaktnější agresivnější obraně a v útočné činnosti na aktivitě všech tří spojek v podobě střelby za hranicí devíti metrů.

 

Jaké jsou pro Vás jako trenéra cíle, kterých chcete s týmem dosáhnout?

Víte, že je před námi kvalifikace na MS, tak jakou odpověď mám asi dát... Chci postoupit na MS, je to vrchol sezony. Postoupit přeci chceme všichni, ale také všichni soupeři. Pro mě je nejdůležitější, abych si mohl říct já, realizační tým, samotné hráčky i diváci a okolí, které nás bude sledovat, že jsme pro to udělali všechno. A jak to dopadne, to je naprosto otevřená věc.


Trenér Vladislav Jordák, narozen 1973

„Začal jsem ve školním klubu v 11 letech v Českých Budějovicích, odkud jsem přešel do oddílu Loko České Budějovice a následně do Strakonic. Od 18 let jsem byl 9 let v Dukle Praha, 1 rok v Třeboni, 2 roky Lounech a pak jsme prožil dvouleté angažmá v německém Cottbuse. Odehrál jsem tedy 12-13 sezon extraligy a interligy, obdržel jsem i pozvánky do národního týmu, ale kvůli zraněním jsem si v něm nezahrál. Jako trenér jsem 3 roky působil i výběru mužů Třeboně v extralize, 4 roky jsem zde vedl malé děti a druhý rok pracuji v interlize s týmem žen Sokola Písek.“

 

 

Termíny akcí pro sezónu 2017/2018

23.11. - 26.11.2017 Tréninkový kemp + mezistátní utkání
07.12. - 12.12.2017 Tréninkový kemp + mezistátní utkání
15.02. - 20.02.2018 Tréninkový kemp + mezistátní utkání
05.03. - 07.03.2018 Tréninkový kemp
18.03. - 25.03.2018 Tréninkový kemp + kvalifikace MSJ

 

Foto: Sokol Písek