EURO 2018
EURO  2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.10.2017 otevřeno: 748 x

Dorostenky se měřily se Slovenskem. Poprvé podlehly, podruhé vysoko zvítězily

Dorostenky mají za sebou soustředění v Hluku a dva souboje se Slovenskem, z nichž jednou byly poraženy a podruhé rozstřílely slovenského soupeře 32:19. Jak se uvedly nové reprezentantky?

„Dva tréninkové dny jsme využili k zapracovávání sedmi úplných reprezentačních debutantek do naší hry. S napětím jsme pak očekávali, jak se to projeví v zápase,“ začal ohlédnutí za reprezentačním srazem trenér Michal Červenka. Jeho tým nastoupil po dvou dnech přípravy v pátek a v sobotu ke dvěma přátelským duelům proti výběru Slovenska. 

„V pátek se hrálo téměř celý zápas vyrovnané utkání. Prvních deset minut remíza, pak jsme prohrávali až o tři branky, ale před poločasem šli do hubeného vedení. Na začátku druhého poločasu se nám nepovedla přesilovka, pak jsme orazítkovali několik tyček a neproměnili několik šancí. Definitivně nám zlomily vaz až naše přihrávky soupeři přímo do trháku,“ popisoval kouč Červenka první utkání a dodal: „Ztráta tří branek, kterou jsme tím nabrali, vydržela do konce.“

O to větší motivaci měly jeho svěřenkyně před dalším zápasem. „Odhodlání vrátit soupeři porážku, získané zkušenosti a zlepšený výkon v obraně a přechodu do útoku udělal z odvety jednoznačnou záležitost. Po vyrovnaném úvodu jsme začali navyšovat svůj náskok. Hráli jsme soustředěně, pokud se v pozorné obraně už našlo okénko, byla za ním připravena brankářka chybu napravit,“ líčil potěšeně zlepšený výkon druhého zápasu český trenér, viděl však i chyby: „Nevyvarovali jsme se útočných nepřesností plynoucích z menší sehranosti, ale dokázali jsme je eliminovat dobrými obrannými zákroky. A tak jako v pátek soupeř nás, tak tentokrát my jeho trestali trháky, které neomylně proměňovala naše nejlepší střelkyně Smetková, hrající netradičně na křídle.“

Do zápisu promluvily i nové hráčky, které se chopily své první reprezentační příležitosti. „Shodou okolností - hlavně kvůli velkému množství omluvenek - jsme dali šanci většímu počtu hráček širšího kádru - Zahradníčkové, Pavliščákové, Gajdošíkové, Plaché, Stuchlíkové, Studené, Desortové, Škvorové či Zichové. Jejich pozitivní přístup po počáteční nervozitě a za vydatné pomoci jejich zkušenějších kolegyň měl stoupající tendenci. Bude záležet jen na nich, zda se stanou trvalými členkami užšího kádru. Jeho členky - Franková, Protivánková, Smetková, Olšová, Novičichina, Polášková - potvrdily v zápasech i v tréninku svým přístupem a výkony oprávněnost své nominace,“ uzavřel kouč.

 

Česká republika – Slovensko 23:26 (14:13)

Sestava a branky Česka: Vařechová, Smetková 9, Franková 3, Studená 2, Zahradníčková 1, Plachá, Škvorová 1, Gajdošíková 1, Polášková, Protivánková 1, Olšová, Stuchlíková 1, Zichová, Rožková, Desortová, Herbočková 3, Novičichina 1.
Nejvíce branek Slovenska: Lanczová 8, Popovcová 5, Michálková 3.

 

Česká republika – Slovensko 32:19 (17:13)

Sestava a branky Česka: Vařechová, Smetková 10, Vítová, Franková 4, Studená 5, Plachá, Škvorová 2, Pavliščáková, Zichová, Polášková, Protivánková 1, Olšová 2, Stuchlíková 2, Rožková 2, Desortová 2, Novičichina 2.
Nejvíce branek Slovenska: Holincová 6, Tomašechová 4, Horváth 4.

 

Nominace pro přípravný kemp 27. 9. – 1. 10. 2017 v Hluku:

Brankářky: Zichová (Hodonín), Vařechová (Zlín)

Pivoti: Protivánková (Olomouc), Vítová (Kobylisy), Gajdošíková (Zlín)

Křídla: Herbočková, Zahradníčková (obě Zlín), Pavliščáková (Ústí n/L), Šmrhová (Plzeň)

Spojky: Novičichina, Škvorová (obě Slavia), Rožková (Olomouc), Stuchlíková (Otrokovice), Desortová (Poruba), Franková (Plzeň), Plachá (Zlín), Olšová (Ivančice), Smetková (Hodonín), Studená (Havl.Brod)