2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.10.2017 otevřeno: 1574 x

Krok č. 2: České házenkářky dnes čeká duel ve Slovinsku

Svěřenkyně Jana Bašného budou po středeční výhře nad Islandem čelit v Celje v rámci bojů o EURO 2018 Slovinkám. Do zápasu jde český tým oproti středě s dvojicí změn v sestavě a připravený na vysunutou obranu soupeřek.

V neděli 1. října čeká v Celje české házenkářky druhý zápas kvalifikace o EURO 2018. Do ní vstoupily svěřenkyně Jana Bašného středeční domácí výhrou nad Islandem, po které vedou pořadí kvalifikační skupiny, jejímiž největšími favoritkami jsou Dánky. Na půdě severských favoritek ve středu Slovinky prohrály o šest branek (22:28), a přestože na body nedosáhly, opět naznačily, že budou nebezpečnými konkurentkami Češek v boji o postup. „Víme o jejich kvalitě. Ostatně byl to při losu nejvýše nasazený tým ve třetím výkonnostním koši, takže kvalitativně jde o nejtěžšího možného soupeře,“ připomínal novinářům před odjezdem do Slovinska Jan Bašný. Český tým se do dějiště dnešního kvalifikačního duelu přesunul v pátek a měl možnost přímo v Celje dál pilovat herní situace. „Zaměřili jsme se na některé varianty naší obrany, ale soustředili jsme se zejména na vlastní útočnou hru proti vysunuté obraně, kterou mají soupeřky dobře zvládnutou,“ přibližuje přímo ze Slovinska Jana Bašný.

 


Přípravou na nedělní důležitý duel ve Slovinsku byl v mnohém již zmiňovaný středeční zápas proti Islandu, který se pokusil Češky zaskočit právě vysunutou obranou. „Svým způsobem byl díky islandskému obrannému systému ve Zlíně náš první kvalifikační duel hodně ostrou přípravou na ten dnešní zápas. Klíčová pro nás byla na úvod výhra, kterou bychom rádi potvrdili i na slovinské půdě. A poznatky z našeho prvního zápasu se nám teď hodí. Právě hra proti jejich nepříjemné vysunuté obraně by měla být pro úspěšnost našeho útoku v Celje klíčová,“ přibližuje český lodivod, který uvítal, že oba kvalifikační duely od sebe dělí čtyři dny. „I díky přesunu do Slovinska, ale především díky možnosti více potrénovat, mi tento delší odestup mezi zápasy udělal radost. Je to z našeho hlediska určitě výhodnější než dříve obvyklá třídenní pauza mezi zápasy,“ glosuje Jan Bašný, který oproti střdečnímu zápasu udělal dvě změny v sestavě. Fryčákovou nahradí na pravém křídle Zachová, místo pivotmanky Konečné se v sestavě objeví třetí brankářka Müllnerová.

 

 

Q EURO 2018 - Skupina 5, průběžná tabulka 
p tým z v r p skóre b
1. CZE 1 1 0 0 30:23 2
2. DEN 1 1 0 0 28:22 2
3. SLO 1 0 0 1 22:28 0
4. ISL 1 0 0 1 23:30 0

 

 

Češky čeká v dnešním duelu velká výzva, byť při poslední kvalifikační konfrontaci právě ve Slovinsku stvrdily přesvědčivě svůj postup na EURO 2012. Od té doby ale Slovinky zaznamenaly opětovný výkonnostní vzestup. Obdobně jako české házenkářky výrazně zaujaly svými výkony na loňském EURO 2016 ve Švédsku, kde na úvod jen těsně podlehly Srbsku (34:36), aby následně šokovaly výhrou nad domácími Švédkami (25:23). O postup do další fáze je ale připravil poslední zápas ve skupině, kdy nestačily na španělské obhájkyně stříbra a na turnaji obsadily konečnou 14. příčku. Los play-off kvalifikace o MS 2017 jim následně přisoudil za soupeřky další účastnice EURO 2016, Chorvatky, se kterými si ale v baráži poradily. Stejně jako české házenkářky tak ani Slovinky nebudou chybět na prosincovém MS v Německu, které je vrcholnou akcí letošního kalendářního roku i sezóny.

 

Sestava ČR pro dnešní utkání

Brankářky: Kudláčková Petra (DHC Slavia Praha), Satrapová Lucie (HK Kristianstad, SWE), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most)
Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Šetelíková Alena (DHC Slavia Praha)
Pravá křídla: Knedlíková Jana (Gyori Audi ETO KC, HUN), Zachová Dominika (DHK Baník Most)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand, FRA), Salčáková Kristýna (ATH Achenheim Truchterheim, FRA)
Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüriger HC, GER), Marčíková Šárka (Pogoň Baltica, POL), Růčková Petra (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Hrbková Michaela (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Ryšánková Helena (Cercle Dijon Bourgogne, FRA)
Levé spojky: Jeřábková Markéta (DHK Baník Most), Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER) 

 


Dnešní utkání Slovinsko – ČR bude rozhodovat řecká dvojice Chaskis – Tsakonas a výhoz má v celjské Dvoraně Zlatorog v 18.00 hod. Ještě dnes jej v českém prostředí vysílá v záznamu kanál Sport 2, konkrétně v prime-timu od 20.15 hod.