2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.9.2017 otevřeno: 1865 x

"Těším se na partu i přebírání zkušeností od holek ze zahraničí," říká nováček reprezentace Kolářová

Michaela Kolářová dostala od trenéra Bašného svou první pozvánku na reprezentační sraz. Zlínská házenkářka stráví s týmem týden v Luhačovicích a přestože ví, že to pro ni bude spíš o sbírání prvních reprezentačních ostruh v trénincích, na svou šanci se těší.

Po úspěšném fungování v mládežnické reprezentaci jste dlouho figurovala v širším výběru ženské reprezentace, teď přišla vaše první pozvánka na dospělý reprezentační sraz? Jak se těšíte?

Samozřejmě se těším. Mnohem zajímavější bylo to, jak jsem se o pozvánce dozvěděla. Jedu z Tater, vlakem, týden bez signálu a teď telefon od Terky Fryčákové: „Budeš se mnou na repre?“ A moje reakce: Na repre? Cože? Já? Na reprezentační akce jsem jezdívala vždy hrozně ráda díky našemu kolektivu, proto se těším i na tuto partu.

 

Trenér Bašný s vámi počítá na pozici levého křídla vedle Verči Malé a Kristýny Salčákové. Jak vidíte svou pozici v kádru po boku těchto zkušenějších reprezentantek?

Zkušenosti s levým křídlem jsem sbírala už v juniorkách, tam jsem byla v obraně využita na dvojce. Na holky se těším, s Verčou jsem byla na Akademičkách ve Španělsku a Sally znám ze Zlína.

 

Sraz, na který jste pozvaná, bude probíhat v Luhačovicích, pro vás tedy doslova „za humny“. Pak by tě ale měly čekat cesty s reprezentačním týmem do ciziny. Máte informace od trenéra Bašného, jaké vytížení u vás předpokládá?

Ano skutečně, halu v Luhačovicích máme mnohdy jako za domácí halu pro HC Zlín. Jsem pozvaná na sraz o dvaceti hráčkách a plně si uvědomuji roli nováčka.

 

Se kterými hráčkami v týmu reprezentace jste si nejbližší? Kdo by mohl být vaše „parťačka“? Přece jen, přicházíte do týmu, který je poměrně „stmelený“, funguje spolu delší dobu.

Nejbližší pro mě je Kamča Kordovská s Makinou Jeřábkovou, s kterými jsem si prošla jak dorosteneckou, tak juniorskou reprezentací. Mimo jiné na Akademičkách jsem poznala Verču Malou, Peťu Kudláčkovou a Lůcu Satrapovou.

 

Navíc se potkáte s našimi reprezentačními osobnostmi – zkušenými házenkářkami, třeba Janou Knedlíkovou, Míšou Hrbkovou nebo Ivetou Luzumovou. Těšíte se na to, co vám může tohle setkání dát?

Určitě, je to šance se naučit něco nového od holek, které mají zkušenosti ze zahraničí. A to vnímám jako velkou příležitost.

 

Jak vidíte svoji formu v uplynulých sezónách a v té aktuální?

V minulých sezonách to bylo jak na houpačce a od toho se odvíjela moje forma. Nyní mám pevné místo v sestavě, vím, že nejsem zakončovatel a ostrostřelec, plně pracuji pro tým a mám radost z každé asistence.

 

Dlouhodobě působíte ve Zlíně. Jaké jsou ambice zlínského týmu v této sezóně?

Ambice? Ambice jsou při zemi. Jelikož je náš tým velmi omlazený, tak jdeme zápas od zápasu a soustředíme se především na svůj individuální výkon, který, jak věříme, vyústí v kolektivním pojetí hry.

 

Jak vidíte svou házenkářskou budoucnost? Myslíte, že by vám mohla reprezentace pomoci k zahraničnímu angažmá?

Zahraničí mě samozřejmě láká, ale momentálně je pro mě na prvním místě vysokoškolské studium.

 

Jestli se o některé rodině dá říct, že je stoprocentně házenkářská, je to ta vaše. Prožívali doma nějak vaši reprezentační pozvánku nebo už je to u vás „rutina“?

Smích. Rutina to pro nás není v žádném případě! Pro všechny to byla zajímavá informace a jsou za to rádi.
 

 

Kvalifikační utkání mezi Českou republikou a Islandem odehrají české házenkářky ve Zlíně 27. září 2017 ve 20.10 hodin. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na ČT Sport.

Kvalifikační zápas mezi Slovinskem a Českou republikou odvysílá v přímém přenosu v neděli 1. října ve 20.15 stanice Sport 2.

Všechny kvalifikační zápasy EHF EURO 2018 budou vysílány online na EHF TV.

 

Prodej vstupenek na utkání ČR - Island (cena 100,- Kč)ZDE 
 

 

Nominace pro reprezentační sraz v Luhačovicích a kvalifikační zápasy Česko – Island a Slovinsko – Česko 24. září – 2. října 2017:

Brankářky: Kudláčková Petra (DHC Slavia Praha), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Strapová Lucie (HK Kristianstad, SWE)
Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Konečná Michaela (DHC Sokol Poruba), Šetelíková Alena (DHC Slavia Praha)
Pravá křídla: Fryčáková Tereza (DHK Zora Olomouc), Knedlíková Jana (Gyori Audi ETO KC, HUN), Zachová Dominika (DHK Baník Most)
Levá křídla: Kolářová Michaela (HC Zlín), Malá Veronika (Issy Paris Hand, FRA), Salčáková Kristýna (ATH Achenheim Truchterheim, FRA)
Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüriger HC, GER), Marčíková Šárka (Pogoň Baltica, POL), Růčková Petra (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Hrbková Michaela (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Ryšánková Helena (Cercle Dijon Bourgogne, FRA)
Levé spojky: Jeřábková Markéta (DHK Baník Most), Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER)

Náhradnice: Andrýsková Veronika (HC Zlín), Fryčáková V. (DHK Zora Olomouc), Galušková Veronika (DHC Slavia Praha), Janoušková Michaela (TVB Beyeröhder, GER), Mučková Hana (DHC Sokol Poruba), Šustková Jana (SHK Veselí n. M.), Svobodová Magdaléna (DHC Slavia Praha), Weisenbilderová Martina (HK Kristianstad, SWE), Chlupová Jana (DHC Slavia Praha), Polášková Silvie (DHC Sokol Poruba).
 

 

Program reprezentačního týmu České republiky pro sezónu 2017/2018


24.9. – 2.10. 2017 kemp Luhačovice + 2QU ve Zlíně, 27.9. proti Islandu a 1.10. ve Slovinsku
20.11. – 25.11. 2017 kemp + turnaj v Chebu
27.11. – 30.11. 2017 kemp předběžně Plzeň/Německo

1.12. – 17.12. 2017 MS Německo

18.3. – 25.3. 2018 kemp Plzeň + 2QU v Plzni 21.3. proti Dánsku a 24./25.3. v Dánsku

22.5. – 25.5. 2018 kemp, předběžně v Rožnově pod Radhoštěm

27.5. – 3.6. 2018 kemp, předběžně Praha/Most + 2QU na Islandu

30./31.5. a v Mostě proti Slovinsku 2./3.6.